Споделена история от Тинейджърски

Защо баба мисли че най-добрата ми приятелка ме използва?
Здравейте хора аз съм на 14. В даскало нямам приятели но изеън даскало имам 2 приятелки. Те са сестри. Едната е на 13 след няколко месеца(3) става на 14. Другата след седмица 12. Проблема е, че почти всеки път като се уговоря с тях им излиза работа и казват „ нека да отложим оговорката с 10минути” или „айде да се видим утре”. С тях споделям всичко. И те така с мен. Пращаме си грозни снимки. Но заради това, че почти винаги отлагат уговорката както казах за 10 мин или за другия ден баба вика, че ме използват и, че ме унижават. Даже сега докато писах историята ми вика да ги излъжа, че имам работа. Вика, че те са глупачки и аз съм такава защото излизам с тях. Вика, че такива ще ме използват. Едва ли приятелки от детската ще ме използват. Какво да правя?

Коментари

1.   Може да те използват, да се виждат с теб, когато им е скучно. Това не е лошо и ти моцеш да го оравиш. Но не са ти най добри приятелки. А ти имаш нужда от приятелки, за това не е добре да си разваляш приятелството с единствените.

2.   Твоите приятелки не са длъжни ти като се обадиш, на момента да скокнат и да фръкнат. Не виждам какъв е проблемът, че са отложили виждането ви след 10 мин или дори за дригия ден. Имай предвид, баба ти също, че двете си правят компания заедно и може да нямат нужда от твоето присъствие. Просто, не си в положение да тропаш с краче. Но би било полезно за теб, да имаш и други момичета, с които да общуваш и да правите разни неща заедно. Тогава няма да си зависима само от тяхното мнение, а ако те не могат да излезнат в момента, ти можеш да го направиш с други.

3.   Здравей,
първо: не те използват, а просто закъсняват защото не могат да си преценяват времето. И аз съм така или пристигам половин час по рано или по късно, и няма вариант в който да съм навреме.
второ: на всеки може да му излезе нещо спешно и да се наложи да отмени срещите си примерно заради семейни планове за които родителите ни казват в последния момент
трето: това че са ти приятелки от детската градина не е фактор дали те използват или не, защото хората се променят.
четвърто:не се филмирай заради такива дребни неща
Да не ти пука
с най- добри пожелания
едно 14-годишно момиче

4.   Защото миличка тоя път където ти го минаваш баба ти вече е отдавна е минала от него сигурно затова забелязва неща, които ти не виждаш за твоите приятелки.