Споделена история от Тинейджърски

Не понасям чалга и кючеци.
Здравейте. Аз съм последна година ученичка. Всъщност не знам дали това е от значение, щом става дума за музика. Достатъчно голяма и разумна съм вече, но има нещо, което все още ме дразни от малка - не понасям чалга и кючеци и явно само заради това изглеждам като извънземна пред другите. 90% от моите съученици и хората, които познавам на моята възраст слушат само това. И не, да отбележа, това не ми е проблема. Всеки си избира сам как да живее, какво да харесва и слуша. Проблемът е, че страшно много се цепя от колектива и това, че не ходя на дискотека да се забавлявам на чалга, ме прави странна. Понеже на моята възраст е нормално да ходя на такива места и да "купонясвам", а 80% от това, което пускат в дискотеката в моя град е чалга. Била съм и на купон в домашни условия, но просто не ми иде да стана и танцувам на такава музика. Отвратително ми е. Само аз стоя седнала и гледам другите как се забавляват. За това не ми се ходи нито на дискотека, нито на такива купони... Не ми се мисли просто за бала или за студентските ми години, какви ще бъдат. Явно просто ще бъда изолирана.
Исках просто да споделя, защото целта на сайта е това, а не да ме упреквате и да ми пишете, че съм "за манастир". Мога да слушам всякаква друга музика, но чалгата не я понасям и това е.

Коментари

2.   Решението е да отидеш на дискотека където не се пуска чалга.

3.   че има и барове, в които се слушат съвсем различни музики, намери си приятели, които харесват същата музика като теб и ходете по такива заведения. Никой не те кара насила да слушаш чалга.

4.   Тогава се събираш с хора, слушащи музиката, която и ти и си правите домашно парти ?! Като не ти е приятна чалга музиката сменяш и компанията, която я слуша. Ако оставаш в компанията свикваш с музиката. Драмата е каква по-точно ..?!

5.   Пак ще ви помоля да престанете да триете мои коментари, в които не съм написала нищо обидно. Разбирам да съм написала нещо гадно, но не е честно, когато не е съм, а всеки ден се публикуват злобни коментари и се започват спорове, за които нямам вина. Поне бъдете справедливи! Вашата черна събота.

6.   И аз съм така. Както каза един мой бивш учител, който също ненавиждаше чалгата "България е чалгарска страна". Седя си вкъщи и си слушам моята музика.

7.   Аз също не слушам чалга, но според мен повечето като нас парадират с това, все едно слушащия чалга е някакво по-долно ниво.
Аз имам приятели, които обичат да слушат този стил музика и аз нямам нищи против, стига да не слушат пред мен - а те не го правят, тъй като знаят вкуса ми. Когато излизам с тях винаги се съобразяваме всички къде да отидем, за да се угоди на всеки относно вкуса му на музика.

8.   Нормално - Това е ужасяваща и античовека музика. Избягвай хората, който я слушат, защото не са точно хора, а са нещо... по-нисше.

9.   Авторката: Не си мислете, че е лесно да си намеря нова компания. Естествено, че това се опитвам, но всеки път се разочаровам като пускат от телефоните си мазни чалгии. И не в моя малък град има само една дискотека, където всички ходят за да слушат чалга, а аз съм принудена на си стоя вкъщи.

10.   В подобна положение съм, но съм момче от провинцията и тук е много по -зле, мисля че чужбина е спасението

11.   Аз си падам по латино музика и партита така, че има варианти.

12.   Правилно!
Това е гнусна, ориенталска, ниско-интелигентна и ниско-духовна "музика"
Това е извращение!
Обида за интелекта и душата на нормалния човек.

13.   Пий малко повече когато си навън с приятели и така няма да се усеща неприязънта си към чалгата.

14.   Аз също не понасям чалга слушам музика от по старите поколениея Ретростил 70те 80те и 90те години Повечето от моя клас бяха чалгари единствено аз слушах моята си музика - дори и БГ естрада слушам. Пред целия ми клас бях пълен кретен според тях защото не съм понасял чалга. Тяхна си работа.
Мъж на 25

16.   Номер 10 така е уверявам те, но и спасението от простотията като цяло(чалгата е просто едно от проявленията и), провинциалното мислене което в България е навсякъде, най-вече в София, иронично може би, но факт. Ако излезнеш за дълго време и после се върнеш, просто ще бъдеш още по-сигурен че е трябвало да тръгнеш по този път, въпреки носталгията по красивата ни природа и така нататък.

17.   Браво!
One girl

18.   Едва ли студентските ти години ще са така - особено ако си в някой по-голям университет. Казвам го, понеже съм учил в Софийския и имах малко колеги, слушащи чалга. Повечето слушаха рок, електро, българска музика, поп и тн.

19.   Поздравявам те, остани си така, чалгата е най-противната, циганска, турска, малоумна, просташка и каква ли не музика!
П. С. Чалгата на КАФЕВО!

LoveSofia

20.   И аз така-на 35 съм, като съм в обществото пускам само Транс, а като ми омръзне, познай какво пускам, за да сменя малко ритъма-изпълнения на синтезатор от 80-те! Сега ще ти дам няколко препратки, от които ще добиеш представа за какво иде реч! Изтегли си няколко MP3 от тези изпълнения и ги пусни на съседите или каквито там ти се падат, да им пуснеш наистина качествена музика!

Започвам с Диското от 80-те, има и певчески изпълнерия:
https://www.youtube.com/watch?v=E82b5J9wHwc&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=R8I9vqe5I_8&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=JfDosJGFlBY&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=IeriHckM3Kw&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=j68TaFSdwno&app=desktop

И завършвам с Транса:
https://www.youtube.com/watch?v=l7Uqa86Fo20&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=Fpn0nmLSCUg&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=3oIUjf3xFBU&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=J7FQwaXKlV0&index=4&list=RDqhJZLCRP5Bw&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=98ycogz0szc&list=RDqhJZLCRP5Bw&index=9&app=desktop
Вярвам, че по 5 от двете групи изпълнения ще ти харесат! За мен точно това е истинска музика, сподели какво мислиш, след като прослушаш изпълненията!

21.   "Хората, които слушат чалга са по-низши". И как преценихте това? Съдите човека по това каква музика слуша, а не по личните му качества. Срам ме е, че подобни хора са част от държавата, в която живея.

22.   Това е дивашко забавление. Нормално е, да не го понасяш.