Споделена история от Тинейджърски

Отслабване или...
Здравейте!
Момиче на 14 скоро 15 години съм.
Висока съм около 153 и тежа 50 килограма.
От известно време много искам да отслабна, да сваля около 5-7 килограма. Ходихме на фитнес с приятелка няколко пъти, но нямаше резултат. Също правих и 30 дневно предизвикателсто (онова с планковете и кляканията), но и от него нямаше резултат, освен че леко се стегнах.
Та въпросът ми е:
Понеже четох на много места за така наречено, , гладолечение”
Много хора бяха споделили, че има реален резултат, не само за сваляне на излишни килца, а действа и като, , събуждане на цялото тяло и организъм”
Гладувах вече един ден, но като цяло нямах много апетит.
Дали да продължа още 9 дни или какво да правя?

Много ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви съвети.
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Ахах ти колко бързо искаш да стане ? Я по-сериозно...

2.   С гладуване не става. От опит ти казвам.
Ти растеш още и идеята да гладуваш не е никак добра.
Намали(даже направо ги спри) фаст фууда, чипсовете, тестото, сладкото и газираното. Яж повече плодове, зеленчуци, абе каквото искаш но без тесто и сладко, фаст фууд. Прави си някакви леки тренировчици вкъщи и веднага ще има резултат.

3.   Здравей! На 14 съм и не ти препоръчвам да гладуваш.! Когато бях на 12 една "приятелка" ми каза, че съм дебела и че трябва да отслабна... Аз й повярвах и не ядох... гладувах 3-4 месеца и накрая стана така, че влязох в болница. Имах анорексия и все още се възстановявам.
За отслабването ти препоръчвам да се храниш здравословно и да се движиш достатъчно. Дори и в началото да няма, то по нататък ще има резултат и наистита ще се чувстваш по - добре! Стига да си търпелива. Успех.! :)

4.   Аз на твое място бих изчакала следващата ваканция за гладуването, защото си ученичка и мозъкът ти има нужда от много въглехидрати. Така де освен хубаво тяло ти трябват и хубави оценки за реализация в живота.
За да имаш резултат от фитнес трябва пове половин една година да си ходила.

5.   Тренировките няма да помогнат ако не си в калориен дефицит, тоест трябва да ядеш не повече от 1200 калории на ден.

6.   Много добра идея-9 дни само на водица
Резултата е, че ще умреш от глад и толкова

7.   Не започвай нищо без достатъчно информация за него и без подготовка. Нямаш какво да лекуваш, за да прилагаш гладолечение. Освен това без подготовка ще припаднеш най-много на четвъртия ден. Продължи с фитнеса, според мен след 4-5 месеца ще си постигнала желания резултат, не става с 1-2 ходения...

8.   Какви глупости ми измисляте в днешно време направо не мога.. Какво очакваш да се случи като си ходила на фитнес няколко пъти, да станеш манекенка? Няма такива истории. Консултирай се с някой, който разбира. Ако искаш да сваляш наблягай на калорийния дефицит ( прочети в интернет какво е ), кардио и вдигане на тежести. Важно е да имаш дисциплина, за да не се отказваш. Търпението е ключа към успеха. Виж клиповете на Ива Друмева, там много неща е обяснила.