Споделена история от Тинейджърски

Липса на мотивация
Здравейте, хора :)
Пише ви момиче на 20 - в разцвета на силите си, точно когато има нужда от контакти, купони, емоции.. Проблемът идва от там, че нямам желание за нищо. По цял ден просто си стоя вкъщи, губя си времето в социалните мрежи и се оплаквам как нищо не ми се прави.
Студентка съм втора година, доста сложна специалност. Очаква се поне за учене да отделям време, но уви - сядам да уча деня преди изпита, накрая я го взема с някаква ниска оценка, я не го. Но не ми и пука особено в момента, липсва ми емоцията от това.
Имам приятел от скоро, страхотно момче, в прекрасни отношения сме, но дори и с него пак нямам желание да излизам, да се забавлявам. По-скоро просто се затваряме вкъщи и цял ден гледаме филми, говорим си или просто се излежаваме. Не, че не ми харесва така, но някак ми липсва динамичното ми аз, когато бях изпълнена с енергия и желание за живот.
Дните ми са еднотипни в момента - или съм с приятеля си и си стоим вкъщи, или ми се налага да уча и да си губя времето с медии, опитвайки се да уча. Имах желание да започна работа, пуснах няколко CV-та, но при покана за интервю просто не отговорих, сметнах, че няма да се справя. Изгубих си шансовете, знам. Но след тези ми решения осъзнах как вече ми липсва мотивация за каквото и да било.
А искам да имам енергия, да излизам и да се забавлявам. Та аз съм едва на 20, за да се затварям. Не може да съм се наживяла все още. Всичките ми приятели разказват за случки от предишни вечери, а когато аз изляза искам да се прибера преди 12, защото съм прекалено уморена. А дори не мога да кажа, че съм правила нещо изморително през деня.
Според вас на какво може да се дължи това? За бога лято е, сега е момента да не спя и да създавам спомени. Как мога да си върна желанието за това? !

Коментари

1.   Определено си депреситана , даже повече клони към anxiety .

2.   Първо, ти си на 20 години. Не си тийн вече, за да публикуваш истории в раздел "Тийнейджърски".

Иначе - съжалявам. Няма какво да направиш. Цялото ви поколение е такова - изгубено, немотивирано и пропиляно.

Дерзай.

3.   Мисля, че това може и да ти е от полза. Разбирам те как се чувстваш. Аз съм до средата на статията, потърсих веднага като видях проблема ти, който е подобен на моя. https://novapsihologiq.com/drugi/no-motivation/#gref