Споделена история от Тинейджърски

Татуси на непълнолетни
Здравейте. Искам да ви попитам дали има как да ми направят татус ако съм на 15. И ако е без разрешение от родител. От Варна съм. Ако знаете някое хубаво студио ми кажете

Коментари

1.   По-добре вземи да се замислиш дали ако постъпката ти е толкова правилна щеше да има нужда да я криеш от родителите си. Една глупост на 15 - цял живот съжаление. Не че не може да се премахне, ако си съгласна да дадеш 3 пъти повече и да изтърпиш лазерните процедури. Ако пък си 100% сигурна - говори с родителите си или изчакай да навършиш пълнолетие, вместо да докарваш неприятности на някои татуист затова че се е смилил да те нашари.

2.   Аз съм от Русе на 18 и не мога да ти кажа във Варна дали може без пълнолетие, но предполагам, че има такива студиа. Като си направих първия татус ( и аз бях на 15) ми искаха писмено разрешение от родител. След това където и да отида спряха да ми искат каквито и да е било разрешения, защото още преди да навърша 18 бях вече с 4 татуса и пиърс на пъпа

3.   Не разбирам защо искате да си правите татуировки на 15 години? После на 25 ще се чудите що бях толко тъпа. Аз си направих 2 на 15 и в момента се чудя кво да си направя отгоре да ги скрия, защото не ми харесват вече

4.   Татуирай си мозъка. Ще си още по-вървежен.

5.   Здравей, едно момче от моето училище се татуира за първи път на 15, но имаше разрешение от родителите си. Говори с родителите си да ти разрешат, а ако не стане, просто изчакай, докато на вършиш 18, тъкмо добре ще помислиш какво точно да си татуираш. Ако бях татуист, нямаше да се съглася без решението на родителите, тъй като това може би е подсъдимо.

Black Sabbath

6.   Аз лично знаех каква искам да е първата рисунка върху тялото ми още когато бях на 12, но въпреки големия ми мерак реших да изчакам до пълнолетие, защото не ми се рискуваха скандали с нашите. Сега съм на 19 и имам два татуса, планирам трети.

Смятам, че възрастта не е толкова голям фактор, ако си сигурен в решението си и не искаш да се шариш само защото е модерно и вървежно. Родителите ми например попринцип не си падат много по татуировки, но нямат нищо против моите, защото знаят, че рисунките върху тялото ми значат нещо за мен (едната е по книга, другата по филм).

Място за татуиране на непълнолетни вероятно ще намериш, по - важното в случая е да си наистина сигурен/сигурна в това, което правиш.

7.   И аз съм от Варна, на 16 ми беше първата татуировка.
Никой добър татуист няма да се съгласи да те татуира под 18. Предполагам си правиш извод, че татуистът при когото аз отидох не беше добър, няма да казвам нито име, нито студио, тая татуировка я поправих след това.
На колхозния знам, че не искат години.

8.   Когато аз бях на 15 си направих първия татус с позволението на родителите ми. Не съжалявам, харесвам си го, но защо бързаш? Повечето хора биха съжалявали. Веднъж изгубиш ли доверието на родителите си за такава глупост, няма да ти дадат нещо много по-ценно или важно за теб по-напред защото си ги излъгала с нещо което има последствие цял живот.

9.   Аз съм татуист и непълнолетни като теб директно ги отпращам.
Като станеш на 18, тогава ходи по студиата колкото искаш.
Без да се обиждаш, просто децата нямате достатъчно акъл и зрялост за такова нещо. Това не ти е дреха, която ще смениш утре.

10.   Супер тъпо е и смешно да си правиш татус. Като бях на 18 много исках да си направя и поради липсата на пари и идея не си направих. Сега съм много доволен че не си направих. Това е супер тъпо да се шариш заради другите. И не ме лъжи че не е заради другите щото знам че Е. Ще ми обясниш ли що се татуират на гърба, зад ухото, зар врата, на лакатя като не може да се видят? Позьорщина да не говорим че е и Грозно.

11.   Аз имах идея за татус от около 16-годишна, но изчаках до 18, тъй като нямаше никакъв шанс нашите да ми разрешат, а никое читаво и реномирано студио няма да рискува да татуира непълнолетни.

Това е нещо, което ще носиш върху себе си цял живот, така че какво са 2-3 години да изчакаш? Тъкмо ще имаш време да обмислиш идеята и да решиш точно това ли е нещото, което искаш да си направиш.

Моят съвет е не бързай. Има си причина да не е позволено за непълнолетни.

12.   Първият ми татус го направи приятелят ми и му имах пълно доверие. По-добре се запознай с работата на татуиста. Иди в студиото като има някой клиент и наблюдавай дали си върши добре работата. Става като попиташ дали можеш да останеш да погледаш. Кажи, че имаш разрешение, ако попита дали имаш такова и че ще му дадеш след като го избереш. Ако се сприятелите може да ти направи и без разрешение. Най-важното е да имаш доверие на татуиста, да знаеш, че ще си свърши качествено работата, а не да отидеш на случайно място.

13.   Никога не си татуирайте имена! Защото рано или късно следва раздяла, колкото и да се обичате. Имах една приятелка, татуира си името "ИВАН" и след няколко дни бях чула,че са се разделили. И понеже името беше огромно се чудеше тя, как да го промени редактира. На 15 години е твърде рано да се татуираш, да минат 2-3 годинки и тогава. Ето ти друг вариант защо не си направиш временна татуировка ? Ще и се порадваш няколко месеца и тя ще се махне сама.

Хелга

14.   В студио Perfect става и без разрешително,но аз не бих ти го препоръчала от гледна точка на умения,ако не искаш кой знае какво може да отидеш.

15.   Защо се шарите като вестници? На 15 може да е готино и вървежни, но на 30 дали ще ти хареса същия татус? И като почнете с една нежна малка татуировка, да, и на мен ми харесва това. Но после не спирате, доколкото чувам, това е като наркотик. Правиш една, искаш още и още. А колко е грозно една млада жена да има ръкави татуси и цял гръб.

16.   Защо се загрозявате зорлям? Не ставате по-готини и красиви така. На 15 няма как да го разбереш обаче.

17.   10, моят татус е на ребрата, където дори и с някои модели бански не се вижда много много. Е за какво според теб съм си го направила тогава? Сравнително малко хора знаят, че имам, и няма как да разберат, ако не реша да им го покажа.

18.   Кога ще се научите, че родителите ви не са някакви тирани, а ви мислят доброто! Ще се научите да слушате малко, иначе на квартира и се оправяй сам! Лесна е ваща!