Споделена история от Тинейджърски

Сутиен-рано ли е
Здравейте! На 12 почти 13 съм и искам да попитам какво да правя. Всичките ми приятелки носят сутиени(макар да няма какво да сложат) а аз не нося (макар че аз имам какво да сложа вътре)та въпроса ми е какво да правя, защото те ми се подиграват постоянно и момчетата ми се подиграват. А не мога да кажа на майка си защото тя е доста избухлива и ще направи скандал. моля за помощ

Коментари

1.   Кажи на твоите приятелки, че техните асансьорни копчета нямат нужда все още от сутиен и че съдържанието е по-важно от опаковката.
А ти имаш естествени гърди и ги показваш на момчетата и няма нужда да ги криеш в сутиен.
Аз така затапвам моите съученички, започват да гледат злобно и няма какво да отговорят.

2.   Кажи на майка си ,не се притеснявай .Тя е жена и не би трябвало да ти се скара за такова нещо.Нормално е .
Издебни момент,когато е спокойна и положително настроена ,кажи и че искате да поговорите и така.Но трябва да си сигурна че не го правиш само защото другите ти се подиграват,а защото наистина смяташ че ти е време.
Успех

3.   Аз си мисля, че от мерак рано да сложа сутиен (на 12) ограничих растежа на бюста си, хем първите ми сутиени бяха медицински, без подплънки, но поне се оформиха хубаво. Имам приятелка от училище със същата структура като моята, която сложи сутиен на 16 и в момента има по-голям бюст, но гърдите й са малко като раздалечени. Ако решиш да носиш, не прекалявай, вкъщи го сваляй и купи най-качественото, наистина има значение, защото бюстът още се оформя.

4.   Според мен си в нормална възраст за сутиен. А и щом имаш какво да сложиш в него и ти се подиграват, значи определено трябва да носиш сутиен. Говори с майка си или просто отиди и си купи сама. Не се притеснявай, всичко е наред!
Ж20

5.   Ти си решаваш. Аз започнах да нося сутиен в момента, в който имах какво да сложа в него и ми беше некомфортно да съм без сутиен. Болеше ме като ходя, като слизам или качвам стълби, както и в час по физическо. Блузите и потниците под тях не бяха достатъчни, отново всичко се отбелязваше и се притеснявах от това. Затова говорих с майка ми и си купих сутиен, бях на 13-14 години. Много от съученичките ми вече бяха започнали да носят сутиени, също имаше коментари по мой адрес, че не нося. Обаче аз се чувствах неудобно, че гърдите ми започват да си личат, че ме боли и така нататък. Ако искаш, може да си вземеш спортен сутиен без банели, такъв ще ти е по-удобен. Хем върши работа, хем не те стяга излишно.

6.   Ако има какво да сложиш във него носи. Ако няма какво да сложиш във него недей носи... Толкова ли е сложно, че чак тук питаш ние откъде да знаем как изглеждат гърдите ти и дали е време за сутиен?

7.   Хаха момчетата не ти се подиграват- кефят ти се повярвай. Но по-добре сложи едно сутиенче, че още сте малки и не е хубаво да гледат на такава възраст. Хахаха
-Барби