Споделена история от Тинейджърски

Френско "Р"
Здравейте, прегледах другите теми и няма подобна на моята, за това много моля модераторите да ми публикуват историята! Важно ми е!
Тази година ще съм осми клас и ще уча във френска гимназия - ще уча френски език. Много харесвам френския език и звученето му, много се радвам че ще го уча и нямам търпение да почвам училище, но имам само един проблем - не мога да казвам френското "р" ! Как да се науча да го казвам? Моля някой, който е учил френски, да ми каже как се е научил да казва това "р", ще съм му благодарна. Трябва да си сложа слюнка на гърлото ли?!? :D Ще съм благодарна на коментарите Ви.

Коментари

1.   Аз се научих като си слагах дъвката под езика. Почти не го движи и ще стане след малко репетиции.

3.   Когато казваш българското р предната част на езика ти вибрира в устата, при френското р предната част на езика ти остава спокойна, върха му докосва долните зъби и така се опитваш да казеш р.

Аз упразнявах рачо реже риба с френското р и така свикнах да го казвам. И не се притеснявай, на твоята възраст устата и гласните струни са все още годни да научат ново произношение, така че с малко усилия, ще стигнеш до желания резултат.
Лола

4.   Ами.. между другото, и аз тая година съм във френската осми. Та, аз това "р" въобще не съм се старала да го казвам, просто почнах и така на базик да си викам "хръ" и то си става с малко практика. Просто ако ти е по-трудно го направи безброй много пъти и ще му хванеш цаката. Бтв - коя паралелка си?

5.   Ех да ти имам проблема ! ;д

6.   Благодаря на 1, 3 и 4. № 5, аз никъде не съм казвала, че това ми е проблем, а просто зададох въпрос, който ми беше любопитен - какво, не може ли, нали за това е този сайт? Така че, коментара ти е напълно излишен. :)

7.   Не се бийте, де :ДД Аз вече съм в девети клас минах една година френски и по-голямата част от класа се научи, някой хитреят и казват английското :) Номер 3 е прав допирай задната част на езика до небцето и с упражнения става. На мен лично ми стана и без тренировки, ама може би защото като малка съм имала говорен дефект с това пусто Р. Иначе френския е прекрасен език <3 браво че си влязла с фр.

8.   Хех, и мен ме приеха във френската ;) Много се вълнувам, нямам търпение да почнем даскало, за да го науча (не, не съм зубър :Д ) Брат ми е завършил тази гимназия и ми каза, че след известно време то си идва от само себе си :)