Споделена история от Тинейджърски

Доста съм слаб и за това не ме харесват
Здравейте! Имам един проблем и реших да го споделя тук! 1,67 съм висок и съм 8ми клас, доста съм слаб, пък и съм в ново училище и някак си момичетата от моят клас не ме канят да излизам с тях, не ме харесват усещам! Вече съм с тях отколко време, те се опознаха и си говорят, но с мен нещо не са толкова близки , проблема е че съм доста слаб и това на тях не им харесва? Какво да правя? Как да ги вчепатля??? Даже по улицата ме гледат странно хората. Малки ми са раменете, лицето, тялото?? Не се харесвам толкова слаб... Срам ме е да се показвам навън, за да не ми се смеят. Може ли съвет!? Надявам се да го видите.

Коментари

1.   Спокойно приятел, аз също съм с доста слабо телосложение. 5-ти клас бях по-висок от теб, но никой никога не ме е гледал накриво, със сигурност не и хората на улицата. А и винаги е имало в класа ми момчета с подобно на моето телосложение. И те и аз сме чували по някое въпросче от естеството на защо сме само кожа и кости, как издържаме без да се храним на училище и други. Но никога не са ни дискриминирали за това, когато става въпрос за приятелство - другото щеше да е от завист. Така че живей си живота. В тази карантина няма нито училище, нито хора на улицата. Запази телосложението си такова, много хора само могат да мечтаят за това. А и после няма връщане назад. Това ще буде огромна грешка. Не се поддавай на упреците - бъди себе си. Те ще те приемат, още първия ден като отидеш на даскало ще са забравили това

2.   И сега какво? С кука ли да ви вадим данните от устата. Като сте писали колко сте висок, защо не написахте теглото си. Нещо за хранителните ви навици и режим, нещо за физическото ви систояние и натоварване. Ние тук да не сме като Баба Ванга!

4.   Проблемът ти не е, че си слаб, а че излъчваш несигурност и отчаяност. Бъди по-ведър, карай го по-спокойно без да ти пука много-много и всичко ще се нареди. Иначе не виждам как може да сте се опознали за 2 месеца с това онлайн обучение... съсипаха ви най-важните години, но това е друга тема.

5.   Много момичета се движат по групи- само момичета.Попринцип момче кани момиче .Ще ги впечатлиш с хобита и интереси .Отношение също.Високи/ ниски всички сме еднакви.Грижи се за тялото си и не се вманиачавай за това как изглеждаш.Бъде себе си и така.
Понякога ти можеш много да мислиш за някой,но не му ли покажеш отношение,той не ще забележи чувствата ти спрямо него.
Като теб съм нов влязох в десети клас в нов клас,и сега съм единадесети,но не комуникирам особено от момичетата в класа .А и ние сме разделени на групи.
Каквото такова.Говори по често с тях ,а ако не ти обръщат внимание ,ограничи контакта до нормален.
А може момичетата от класа ти да не излизат заради ковид режима .

6.   Ами ти си 8ми клас, какво искаш? Ако си така на 17-18г се оплаквай. Още малко ще искаш и секс да правиш.

7.   Да ви имах проблемите! Аз и да гладувам 1 година пак няма и кило да отслабна

8.   Аз лично, като момиче, което е било подигравано заради своята слабост, мога да ти кажа, че бих се радвала, ако до себе си имам човек, с подобна на моята съдба.
Спокойно, бъди себе си! Ако искаш напълней, ако не искаш недей, но сам няма да останеш на този свят!
Поне не и докато си търсиш половинка.

* Flowy

9.   По твоята логика никой никого нямаэда кани, защото е слаб, дебел, висок....

10.   8. Съдбата е оправдание за тези, които не искат да взимат решения, в случая касаещи живота и здравето. Къде по-лесно е да ви предпише някой/ лекар/ хапче за решаване на проблем изискващ елементарно усилие.
Автора очаква помощ от абсолютно непознати, а сам не иска да си помогне. Дори не може да дефинира нужната му помощ.
Затлъстяването и свръх слабоста до мършавост са двете страни на едно и също метаболитно разтройство. Чревна дисбиоза!
от2.