Споделена история от Тинейджърски

Да му пиша ли?
Здравейте! Преживях една доста кофти любовна драма в началото на годината. Е мога да кажа че цяла година страдах заради някой на който не мисля, че му пука и честно казано може би си пропилях годината и това сега го правя като равносметка, но както и да е нека говоря по същество.
Намерих едно момче във фейсбук допадна ми изпратих му покана след това той ми я прие. Принципно не съм по спонтанните неща като например да се заговоря с някое момче или да му пиша, но точно това момче ми привлече много вниманието. Приятелките ми ме посъветваха да му пиша да се запознаем. Вие какво мислите дали да му пиша? Има нещо което ме спира, но изведнъж започвам да си мисля, че ако не му пиша ще съжалявам след това. Въпросът ми е към всички, но най-много към момчетата. Радвате ли се когато едно момиче направи първата крачка например за запознанство? И бихте ли приели такова запознанство?
Не искам да сгреша искам да постъпя правилно затова и търся вашите съвети. Благодарна съм на всеки, който споделя своя съвет. Нямате си и идея колко ще ми помогнете.

Коментари

1.   Няма правилно и грешно в случая,както го усещаш.

2.   Опитай, пиши му, но ако усериш сруденина или, че се дърпа не прекалявай, за да не се почувстваш зле. Късмет!

3.   Цял живот мъжете трябва всичко да правим, да поемаме рисковете да ни отхвърлят, и да се борим жените да ни обърнат внимание. Уверявам те, че младежът (ако не е бройкаджия) ще е приятно изненадан да му пишеш

4.   Здравей! Аз мисля, че трябва да му пишеш, но недей да имаш някакви големи очаквания. Късмет!

5.   Като момиче, ще те посъветвам да не чакаш никое момче, аз така чаках в продължение на месец и нищо не ставаше. Пиши му, все пак нищо не губиш.

6.   От авторката: Принципно наистина имам голямото желание да му пиша защото имам нужда от някакво запознанство, а и това момче ми грабна вниманието, но спира ме това, че или ще ме отблъсне или си има приятелка, а аз не желая да се чувствам неудобно.. Много съм срамежлива това ми е адски огромен недостатък. Знам че ако не рискувам може би губя някакъв шанс. Имате ли някакъв съвет как бих започнала разговор? Не общувам почти с момчета и сега превъзмогвам този мой страх. Вие момчета на какво съобщение бихте се зарадвали при запознанство от страна на момичето? :) Може на ви се стори тъпо, но се радвам че мога да изслушам различни мнения и идеи.