Споделена история от Тинейджърски

Буденето сутрин
Здравейте! Вече ми писна постоянно, когато аз спя сутрин баща ми да вдига шум и само влиза в хола, докато спя да тропа да блъска! Нямам собствена стая и спя там! Но и да имах собствена стая той пак ще влиза там. Искам да ставам, когато аз си искам? Защо забога ме будят в 9:00! Мислила съм за самоубийство! В другите семейства не е така! Не съм на училище и пак ме буди рано, а на мен ми се спи! Моля, помощ! Натъжавам се! Много е гадно това. Много години съм му говорила да не ме буди в Събота и Неделя и той ми вика ... На 15 съм!

Коментари

1.   В аптеките продават тапи за уши

2.   Разбирам как се чувстваш . Но не бива да си причиняваш стрес . На 15 си и разбирам твоята тъга . Сестра ми има същия проблем и винаги ми е споделяла.Вие сте на една възраст с нея . Нямаш ли братя и сестри на които да споделиш какво е станало . Бъди позитивна и не позволявай баща ти да те стресира

3.   Изясни си истинските причини, поради които баща ти те буди рано сутрин. Поговори с него и му предложи вариант, които да удовлетворява вас двамата. Колкото по-добри аргументи имаш и колкото по-спокойна си, толкова по-вероятно е предложението ти да бъде прието от баща ти.

Успех ;D

4.   В същото положение съм и аз. Нервирам се адски много и като не си доспя почва да ме боли главата, но разбрах, че няма как да ги променял Затова мисля вече вариант за квартира.

5.   До номер 2-И като сподели със брат или сестра какво ще стане?

7.   Това проблем ли го наричаш? 9ч е много добър час. Когато бях на твоята възраст баща ми гледаше папагалчета и разни други дребни птици в кухнята, аз спях в съседната стая но от стените полза нямаше. Събуждането се случваше в 5, 30 сутринта, той им говори те му чуруликат че ги храни, пърхат с крила и така поне половин час, всяка сутрин.
След години, обаче когато заживях самостоятелно осъзнах, че това будене ми е помогнало много да заспивам лесно без значение кое време на денонощието е, също и след събуждане не ми е нужно да се разсънвам по дълго от минута, така съм цял живот. Във всяко зло има и добро както във всяко добро има и лошо, само се изисква време да го намериш и осъзнаеш.

8.   Да ти имам проблема! Щял да се самоубие защото го будели в 9!
А аз като ставам за работа всяка сутрин в 6...да ходя да си прережа вените ли? Пия кафе, енергийни напитки и съм си ок. Е, и вечер не си лягам в 1 или 2, а в 11.
Направо не знам като си 1 смяна в училище как оцелява щом 9 наричаш рано и се оплакваш.
Една кака

9.   До 8

Ти прави каквото си искаш.

10.   Едно време, когато бях студентка и правех дипломната си работа, майка ми всяка сутрин нахлуваше в стаята ми уж нещо да вземе и ме будеше. Един път запротестирах, че ми се спи, тя ми заяви, че другите хора по това време вече ставали, за да работят. Оказа се, че тя недоволства, че се бавя с дипломната работа и иска да започна работа. Вместо да ми го каже направо обаче, правеши демонстрации.
Мисълта ми е, че бащата ти едва ли влиза случайно. Може би смята, че късното ставане е мързелуване или нещо друго. Поговори с него, но се опитай да го направиш като голям човек (без мрънкане, без заплахи и рев). Попитай го за мотивацията му да те буди и му обясни, че в някои дни имаш нужда от още половин-един час, за да възстановиш силите си. Може би тогава той ще види, че си пораснала и ще ти даде повече свобода.
Ж32

11.   Мила, когато бях ученичка също мразех да ставам рано за първа е училище, но се свиква после целият ден ми беше свободен за разлика от втора, при която се наспивах, но не ми оставаше време да си науча, защото сутрините минават бързо и после целия ден в училище. За сметка на това сега без проблеми ставам за работа в 6 и 20 и успявам да приготвя закуска на мен и мъжа ми, да изчистя на котката и други неща. И въпреки, че работата ми е на другия край на града не се оплаквам и ходя с желание. Но и си лягам рано. Един ден когато пораснеш и почнеш работа и ти се наложи да приготвяш децата си за градина и училище пак ли ще мрънкаш по същия начин? И това, че си на дистанционно обучение не те извинява трябва да си навреме в часовете иначе пак ще трупаш отсъствия. За почивните дни говори с баща ти да те оставя да поспиваш до късно обясни му, че имаш нужда от почивка поговори и с майка ти ако има начин да ми повлияе, но за през седмицата, малката нямаш извинения. Лягай си по - рано вечер и няма да имаш проблеми с недоспиването.

12.   Когато в едно семейство не се уважават границите и нуждите на всеки член това е категорично проблем. Вероятно и авторката не си ляга навреме. Вероятно и татко и не иска да се лишава от пребиваването в хола. Или си лягай по навреме, за да не ти тежи недоспиването. Или си купи хубави слушалки тапи. Набери в ютюб плейлиста с музика която продължава с часове и се изолирай на макс. Това последното помага също и при хъркащи половинки или шумни съседи. А като пораснеш -самостоятелна квартира.

13.   9 часа сутринта въобще не е рано моето момиче :)
Разбира се, ако лягаш късно. По-добре е да да лягаш по-рано например 22:30 - 23:00 и да ставаш към 7:00 и постепенно ще разбереш колко много време от живота си губила в това да стоиш до късно само, за да си готина пред приятели/приятелки (предположение)

14.   7, леле аз ако бях на твое място да съм ги удушила тези птички XDDD не мразя животинките ама мразя нещо да ми пречи да спя...