Споделена история от Тинейджърски

Майка ми винаги ми взима телефона
Здравейте! Пише ви момче на 15 години. Прочели сте заглавието, коета ще пиша! Майка ми винаги ми взима телефона. Или в неделя или в събота! Много е гадно! Понякога ми го включва и ми чете чатове от Instagram, Facebook. Гледа ми снимките от галерията! Много ми е тъжно! Без причина го взима! Не ми го връща цял ден! Дава ми го чак в понеделник! Забугих си тийнейджърството. Ще се гръмна! Накрая ще си крия телефона за да не ми го намира ... Даже, ако някой приятел ми звънне ... КАКВО ПРАВИМ?

Коментари

1.   Да ти имам и проблема момченце, няма да свърши света ако останеш два дни без телефон! Жената го прави за твое добро, защото навярно вижда в какво зомби си се превърнал постоянно залепен за него особено пък в сегашната ситуация, в която се налага да учите онлайн. Освен това е напълно права да те контролира и докато живееш под нейния покрив и те издържа ще се съобразяваш с нея след 18 прави каквото искаш ама до тогава ще търпиш. Преди 4 г. едно 11 г. момопмце загуби живота точно заради липса на родителски контрол. Майка и и баща и не обърнали достатъчно внимание зче тя добавя Сульо и Пульо в социалните мрежи и след среща с 4 г. по - голям батко я намират убита на другия край на Бургас. А може пък и майка ти да иска да използва събота и неделя да прекарате време заедно като семейство, защото ти растеш и след 3 г. ще поемеш по своя път.

2.   Това е проблем и не е редно до такава степен да те контролират, може занапред в бъдеще също да имаш и други проблеми, да те изоставят или да ти контролират живота и тогава. Недопустимо е е родители да оказват негативно влияние. Ако трябва сподели проблемите си с други хора, които могат да ти дадат съвет как да постъпиш. Може и да пуснеш жалба в съда, и мисля, че това може и да се налага да бъде направено. Родителите трябва да се грижат за децата си, а не да са безотговорни или да оказват токсично влияние. Така е редно, по принцип са и длъжни по закон. Имаш право и на издръжка после и до 25 години, ако се обучаваш редовно в университет. Не се оставяй да те мачкат. Иначе после ти ще страдаш. И не слушай разни необразовани и злобни същества, които се опитват да дърпат надолу и другите хора. Примерно номер едно отдолу доста изкривени представи има, недей да се влияеш от негативни неща или хора, мисли положително.

3.   Е сложи си просто една парола и не и я казвай. След което и обясни, че имаш нужда от лично пространство и толкова.

4.   1., това не е нормално. Нормално е да не го оставя по цял ден пред екрана (от здравословна гледна точка), но това не е. И в такъв случай детето трябва да има алтернатива, а не да скучае.

5.   Ами съжалявам но подкрепям майка ти . Днешните тинейджъри просто сте останали без акъл

6.   И какво номер 2 дай да оставим децата да въртят всички на малкия си пръст с либерализма съсипаха авторитета на учителите сега прикрадвайки Барневернските идеи се опитват да сринат и този на родителите. И контрол трябва да има, защото не се знае дали утре детето няма да попадне на някой педофил в мрежата. Докато децата живеят под покрива на родителите си и на тяхна издръжка са длъжни да се съобразяват с тях. Ако беше родител щеше ли да ти е приятно детето ти да добавя всеки непознат в профила си и да си пише с с хора 4-5 г. по - големи от него от противоположния пол особено ако е момиче? Момичето, което дадох за пример сега щеше да е живо и здраво ако родителите и я контролираха малко повече нямаше да се занимава с батковци и да я намерят убита на другия край на града.

7.   Ами може да прочете някоя книга номер 4.

8.   Освен това младежките години, малкия не са свързани с живот в телефона истинският живот е навън да се виждаш и да се забавлявате! Няма да умреш два дни без Тик Ток и Истаграм.

9.   Ето ти решение! Събери си пари и си купи нов телефон, но майка ти не трябва да знае за него и готово така ще имаш два телефона и ще можеш спокойно да си пишеш каквото искаш и да се снимаш с когото искаш, ако не можеш да си купиш нов телефон си трий чатовете и готово, аз също съм на 15 и съм момиче, затова те разбирам. Успех!

10.   Кога децата ще осъзнаят, че нямат собственост, докато не си купят нещо с пари изкарани със собствен труд
Споменатия телефон е купен на името на родителите и номера е на името на родителите, за какъв твой телефон говориш авторе? Реалността говори че майка ти ти дава да ползваш един от нейните телефони и сим карта през седмицата и си го взема през уикенда. За твоя изненада и леглото ти е нейно и дрехите ти са нейни, тя просто ти е дала да ги ползваш.

11.   Вероятно, ако поговорите спокойно (да, знам, че е почти невъзможно), ще стигнете до някакво споразумение, което да удовлетворява и двамата от вас. Оттам нататък, ако спазваш правилата, които майка ти е наложила и тя твоите, предполагам, всичко ще бъде наред.

Успех ;D

12.   Към номер 9 и как ще стане това като майка му ще види, че е бил на линия и все някога ще му прерови нещата и ще му намери телефона? Ами сметките за него кой ще ги плаща като не може да работи без разрешение от родител щом е непълнолетен? Хайде мислете малко преди да давате глупави съвети!

13.   При мен ситуацията е същата. От години е така.. на 16 съм момиче и когато си пиша с някого тя ми взима телефона и започва да чете всичко каквото сме си писали. Ако не искам да ѝ го дам ми взима телефона насила и не ми го връща със седмици. Никакво пространство нямам..

14.   Към номер 16 :Мила, чувала ли си за случая на Никол Йончева от Бургас? Ако не си напиши името и в Гугъл и виж какво ще ти излезе. Днес тя щеше да е на 15 г., но остава завинаги на 11. И защо, защото майка и и баща и не са и налагали никакъв контрол с кой си пише и кого добавя в социалните мрежи а под 13 по принцип въобще не би трябвало да има профил там. И така тя си е добавяла по-големи батковци, писала си е с тях и един ден решава да се види с по - голямо от нея момче и след това я намират убита на другия край на града. Ако родителите и я конролираха малко повече сега щеше да е жива и здрава. Не казвам, че не трабва да имаш лично пространство, но на тая върнат трябва да има някакъв контрол иначе виждаш какво става. Така, че малката майка ти има право да знае с кого си пишеш и се виждаш. Сега може да си и сърдита обаче един ден когато станеш човек, а приятелите ти оставени без контрол попаднат и станат наркомани и проститутки ще и благодариш! По - добре контрол и нацупена, но жива тинейджърка, отколкото липса на такъв и после мъртва!

15.   Номер 12 ще си купи телефон 2 рака пълно е с такива, за тях не трябва договор, а може да накара някой неин познат да и купи карта или някоя нейна роднина, ако искаш нещо винаги намираш начин, аз имам 2 телефона за които майка ми не знае и 2 са с карти, на 15 съм, а намерих начин.

16.   Ще ти отговоря като майка - светът, в който живеем сега, е опасен.
Вие сте още неопитни, незрели, за да преценявате реално ситуациите. В тази възраст разсъждавате и реагирате повече с емоция, отколкото с мислене. Това е нормално и обяснимо за възрастта.
Ти си късметлия, че само 2 дни не ползваш телефон. Да те запозная с моя тийнейджър - не му давам лично пространство, защото искам да знам какво се случва с него и около него. Наказвам го без телефон по цяла седмица, че и повече понякога. Той не реве и не се оплаква като теб, защото винаги се старая да съм обективна и справедлива. Без причина не му вземам телефона.
Казвала съм му, че който иска свобода, трябва да има финансова независимост, а щом той не участва в плащането на ток, вода, телефони и прочие, ще слуша какво му говорим. Ако не - има квартири.
Като навършиш 18, може да си потърсиш квартира, но без диплома колко ли ще вземаш и докъде ще стигнат? Сега е времето да учиш, за да си после самостоятелен.

17.   Това НЕ е нормално. Майка ти се е вманиачила. Аз от 2ри клас имам телефон и фейсбук (сега съм 11клас) и никой не ме е проверявал какво си пиша и т.н. Щом не става с разговори търси съдействие от друг близък човек или в краен случай от социалните. Това си е направо психически тормоз, пълно нарушаване на личното пространство. Разбирам да си на 9-10 години, но на 15 това граничи с лудост. Потърси помощ от някой друг - баща ти, баба или дядо и т.н. Ако никой от тях не ти съдейства може да потърсиш психолога в училище, в повечето училища има и е напълно безплатно, ще поговори с нея и така.