Споделена история от Тинейджърски

Приятеля на баща ми е педофил
Аз съм на 15 и имам проблем с приятел на баща ми с който се виждат често и аз излизам с тях. Не мога да споделя на никого. Майка ми почина преди години и ми е неудобно да кажа на приятелите ми. Въпросния приятел на баща ми ме гледа по по-различен начин. Мисля, че е педофил. Заглеждал ме и смятам че се опитва да ме сваля когато баща ми не е наблизо. Страх ме е, а баща ми не вярва на казаното. Какво да правя?

Коментари

1.   Ще праска, на ченгетата ако се оплачеш и те също :)

2.   Toва, че някой те гледа по-особено, според теб, не го прави престъпник. Не набеждавай някого, без да имаш доказателства. В случая, след като изпитваш страх и съмнения, гледай да не оставаш насаме с него . Това се отнася и за всеки друг човек, ако не искаш да си жертва на сексуално посегателство.
От кой пол си ?
Ако този човек започне да ти прави някакви намеци, пипа те, опитва се да те целува, кажи на баща си .Ако не ти вярва, му кажи че съобщиш в Закрила на детето.

3.   От какво те е страх, не мога да разбера. Посегнал ли ти е? Обидил ли те е? Предложил ли ти е някакви мръсотии? Ако не го харесваш, все можеш да кажеш, че имаш много за учене и да не излизаш с тях. На не говорим, че 15 години си е сериозна възраст. По закон на 16 вече можеш да сключваш брак.

4.   Слушай интуицията си. Ако смяташ, че някой не е наред, значи най-вероятно си права. Всеки път, когато съм усещала, че някой е опасен, после се е оказвало, че наистина е така. Не оставай насаме с този човек, от написаното оставам с впечатлението, че виждаш в него потенциален изнасилвач и вероятно си права. Имах подобен случай, който не желая да описвам в детайли. Правило номер 1 да се избегне изнасилване или сексуален тормоз като цяло е да не бъдеш в ситуация, в която можеш да се окажеш жертва. Не бъди в същото пространство като този човек, не комуникирай с него, ако се налага да си в общо помещение с него, винаги предупреждавай някой друг за това, за да могат да те потърсят евентуално, ако нещо стане. Не обръщай внимание на хората, които ти казват, че се филмираш. Интуицията се създава, защото мозъкът събира отделни детайли, които водят до извода, че човекът представлява потенциална опасност за нас. Better safe than sorry, както казват англоговорящите.

5.   Кажи му, че не ти харесва начина по който те гледа, както и разговорите с него.

7.   Изключи звука на телефона, прави се че си гледаш телефона пусни запис на видео клип без да го насочваш към нищо и ще запише какво ти казва педофила.
Със записа иди в прокуратурата и там подай жалба и изпрати клипа на прокурора по твоя случай.
Така ще се отървеш.

9.   Веднага кажи на баща си! Няма място за съчувствие в такива ситуации. Когато сестра ми беше на 12 един приятел на баща ми я зяпаше докато бяхме на море, веднъж си беше позволил да я пипне нещо и добре че детето директно отиде и каза на тати. Тоя до ден днешен със сигурност помни жестоките тупаници, които е ял от тате и чичо ми. Пълен изрод, а са били приятели от години. Не чакай, казвай му директно!

10.   Миличка ти вече си със що-годе развито тяло и е нормално да предизвикваш интерес в по-възрастните. Педофил е когато се възбужда от деца. А това че сте с голяма разлика не го прави педофил нормално е да се заглежда по свежи и млади дами като теб няма да гледа бабичките я :) :)