Споделена история от Тинейджърски

Животът е несправедлив
Не мога да разбера защо живота към мен е толкова несправедлив. Винаги се старая да се държа с всички идеално. Разбира се не съм безгрешна но когато сгреша винаги много съжалявам и правя всичко възможно да поправя грешката си.

Аз съм на 14 години и се налага да живея сама в цял апартамент. И всичко това заради една езикова гимназия. Сега в началото се съсипвам. Всичката тази домакинска работа се струпва върху мен. Пера си на ръка но това е друг въпрос. Чудя се как може грубите ми и вулгарни съученички да са презадоволени.

Те не мислят за нищо дори не се стараят да учат. И въпреки всичко това те са си открили сродните души. Прегръщат и целуват гаджетата си всяко междучасие. Но със сигурност мога да кажа че мен никой не ме харесва. Е добре нямам много големи гърди и какво от това! Нито съм грозна нито дебела нямам и дефекти в говора.

И всичко това не го казвам защото искам да имам гадже а защото момчетата харесват тези груби нахални с хилядя тона грим и изгорели коси от преса момичета. Така като си седя сама в къщи и уча непрекъснато съм си мислила. Де да имаше сега човек с който да си поговоря. Да му споделя всичко. Човек който ще ме разбере и обича безкрайно.

Коментари

1.   На 14 си почнала да се оплакваш а за после в жиота кво ше правиш. Хектор

2.   Да ти имам и проблемите - вашите са ти осигурили да живееш КАТО УЧЕНИЧКА в цял апартамент, а ти се оплакваш, че трябвало да си вършиш домакинската работа сама!!! Другите били презадоволени и имали гаджета.
Чуваш ли се?
Стегни се. Много хора нямат какво да ядат, къде да живеят! Аз на твойте години не само мен си прах на ръка, но и цялото ни семейство, чистила съм на 5 човека, цяла къща. Нямам думи.
Иначе - всеки човек би казал, че животът е несправедлив. Да, такъв е животът! Научи се да се грижиш за себе си, отминаха детските годинки и мама няма да дойде да ти избърше дупето!

3.   Мила, много си права. И аз съм на 14 и се чувствам по същия начин. Не се отчайвай. Аз винаги си казвам, че за всеки влак си има пътник.

Адито :)

4.   Ще го намериш не се съмнявам. Защото явно си интелигентна и отговорна. А за тези, които харесват т. нар. "кифли" /това е израз на дъщеря ми/ - да не ти пука. Те са толкова повърхностни, колкото и девойките, с които се натискат. Я помисли колко предимства има, че живееш сама. Никой не ти казва какво да ядеш, кога да лягаш и ставаш, кога да си оправяш леглото и пр. Можеш да каниш приятелки - не може да нямаш такива. Да гледаш това, което ти харесва, да слушаш музика, която ти се слуша и пр. Знаеш ли колко изнервящо е в пренаселан апартамент. Чувствай се голяма, самостоятелна и знай, че има различни момчета - ще се появи твоето.

5.   1. СПРИ да се самосъжаляваш!!!

2. ЗАЩО казваш - всичката домакинска работа? С кого живееш? ако си сама колко е тази работа за бога?

3. Казваш, че гърдите ти са малки - това пък какво значение има? Аз съм момче и мога да ти кажа, че гърдите не са всичко

4. намери си приятели и излизай с тях, мисля че стойш у вас през повечето свободно време.

И последно: Да, животът понякога ни се струва неспераведлив спрямо нас. Но трябва да продължим и да се борим.

И не забравяй - всичко се връща, може да е късно - НО СЕ ВРЪЩА!!!

7.   Бе няма ли да спрете да хленчите, а? Знаете ли колко хора нямат дори храна. Това то - живот. Живей, че да не мине всичко в рев...

8.   БЕЗПОРНО СИ ПРАВА,аз съм общителна, но както теб сега съм в гимназия и някак се чувствам изолирана.Въпреки, че сме много малко момичетата се намират няколко такива "кифлички" които развалят всичко, постоянно се натискат на момчето което харесвам с някакви неприлични предложения и ми иде да им оскубя "изгорените от преса" косички.

9.   1. Тези които мислят че на това момиче и е лесно са ужасни
2. Все пак сайта е да си споделяме и помагаме а не да доказваме че авторката не е права.
3. Многото домашни са гадни да но все пак трябва да се справяме.
4. И ако си мислите че да живееш сама си има предимства-НЕ! Не е така на мен не ми позволяваха да си каня приятели.
5. И номер 2 ако толкова много ти се обижда някого мисля че мястото не е тук!

10.   Не се изолирай от съучениците ти. Безсмислено е. Имам предвид да се опиташ да се сприятелиш с някого от тях. Трябва да си дигнеш самочувствието. Не унивай още си малка. Познавам много хора които за да учат в по-елитна гимназия решават да живеят и да учат в друг град. Никой от тях не се оплаквал, но съм сигурен, че не им е много лесно. Какви сродни души на 14? ! Това че твоите съученички са се хванали да ходят с някого не ги прави нищо повече от теб. За всичко си има време. Ако не спортуваш ти препоръчвам да почнеш. Спорта е много полезен. Ще ти кали и психиката. Горе главата!

Viktor

11.   Никога не е грешал този, който никога не е опитвал нещо ново.

~Makaveli

12.   Не може да имаш всичко тук и сега, веднага, всичко с времето си.
Все пак животът не ти е някакъв джин, който да ти изпълнява желанията.
Какво има толкова трудно в това да си изпереш дрехите на ръка? Учи се сега да бъдеш самостоятелна, когато имаш възможност, защото по-късно ще ти бъде адски трудно.
А малките кифлички не ги гледай изобщо, такива като тях повече от държанки няма да станат.

Morena

13.   На 14 години предполагам си отделена от близки и на ново непознато за теб място. Нормално е да се чувстваш така. С времето най много до една година ще си намериш приятели и няма да си самотна. Това е чудесно, че ставаш самостоятелна. Хубаво е да се грижиш за домакинството си. Ще си намериш приятели с твоите интереси. Не всички са такива лигли. Но се обърни към себе си и виж кои са силните ти страни и наблегни на тях. Успех!

14.   Ясно е, че животът е несправедлив. Можем единствено да му се насладим доколкото е възможно. Давай го по-живо, живота няма да те чака. Изпревари го!