Споделена история от Тинейджърски

В депресия съм заради нашите
Здравейте, като цяло нямам идея откъде да започна. От близо месец съм в депресия заради нашите, няма да разказвам подробности, но всичко започна оттам че съм 7ми клас и се справям зле по математика имам две четворки и една тройка пък досега никога не съм би толкова зле не знам на каква се дължи това. Бях почнал да ходя на уроци но това не помагаше и накрая госпожата каза на нашите че не мога да се справя и да ме отписват, както и направиха. Те освен че ме отписаха ми взеха телефона, направиха ми сумати скандали, след 10 вечерта трябва вече да съм заспал, не ми дават пари и не ми дават да излизам освен това трябва да уча по поне 6 часа на ден+времето в училище, което направо ме съсипва, пък и единственото друго нещо което мога да правя е по 1 час на лаптопа на който попринцип уча пък той за нищо не става. Имам гадже с нея не сме си писали и не сме се виждали от месец за приятели да не говорим, пък и наще не ми дават да си влизам в социалните мрежи, като по всякакъв начин се опитах да влезна но не става понеже са ми сменили паролите и не ги знам. Много ми е мъчно за гаджето ми нямам време за нищо пък останалите 3-4часа които са ми свободни и останат просто гледам празното пространство освен това от месец вече и не тренирам. Всеки ден от няколко дни ми иде да се самоубия поне по 2-3пъти и вече се притеснявам че наистина ще го направя, затова МОЛЯ АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ ДА СИ ВЪРНА СТАРИЯ ЖИВОТ И ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ КАКЪВТО ДА Е ДА НАПИШЕ НЕЩО!!!

Коментари

1.   Бях в същата ситуация в 10 клас (сега съм на 22). Накратко, нашите изиксваха от мен неща, които за тях бяха важни и трябваше да се случат по определен начин, аз имах съвсем различни идеали. Една вечер след поредните забрани от типа "След училище право в къщи", вечерен час до 22 часа, отнемане на телефона докато еди какво си ми писна, наревах се доста и на следващия ден след като вечеряхме казах, че ще излизам с приятели (всъщност нямах никакви планове), но беше вид провокация, тъй като имах поредната забрана за излизане, която беше за получена 2-ка по химия и не помня колко 2-3 неизвинени отстъствия. При, което баща ми каза "Какво излизане, нали знаеш, че си наказан ?". Точните думи, които използвах тогава бяха "Аз бях до тук с вашите забрани и глупости, виждам, че не удобрявате начина на живот, който водя в момента, не искам и да го правите, но поне не ми пречете. Разпадам се вътрешно и ми писна да ме боли и да плача". След тази вечер нещата малко по малко се промениха, но в началото си мислеха, че отново ще е на тяхното, но аз ясно им заявявах, че не съм съгласен и страдам. С времето се научих, че писне ли ми от нещо, страдам ли и кажа ли край, то това е решено, не ме интересуват последствията и какво става. Проблеми имах и след като взех книжка, баща ми не ми даваше много, много колата "тъй като не ме били научили на нищо", един ден трябваше да отида до друг град при приятелката си, бях го решил и не приемат не за отговор, отидох при баща ми и го питах дали му трябва колата, той отговори не, тогава ясно му заявих, че я взимам и отивам до Пловдив (аз бях от малко градче на 60-70 км оттам), той знаеше, че съм решен и няма какво да направи, макар, че му беше така неприятно да не може да ме контролира и затова ме попита "Ще се справиш ли ?". Отговора ми не беше "Да/Не", отговорих му " Ще трябва". И така вече съм на 22, водя самостоятелен живот, поддържам се, изкарвам някакви нормални пари, работя работа, която харесвам и живота ми върви, но нищо от това нямаше да е възможно, ако тогава не се бях решил. Моят съвет към теб е да им заявиш, че не си съгласен, че страдаш, че просто ти е писнало и да им покажеш, че няма вече да е така. И понеже тук има една тънка граница между това да се бунтуваш и да покажеш решението си. Не се бунтувай, тоест да бягаш от вкъщи и подобни изцепки, това не само, че няма да покаже твоята решителност, но и ще налее масло в огъня. Като трябва да излизаш казваш, че имаш планове или, че ще излизаш с приятелката и така, точка. Като ти отвърне баща ти дали си си написал домашното му отговаряш, че не си и после ще го довършиш и край, няма ама, няма ъмън. Като излизаш дори и ти трябват пари, то питай без да се притесняваш, но имай уважение, бе уважение няма да стане. Например, не казваш "Може ли пари ?" или още по-лошото "Дай ми пари", ами питаш "Имаш ли пари ? Ще може ли да ми дадеш, защото ми трябват, тъй като ще излизам с приятелката и не искам да се излагам". Успех ти пожелавам, дано си разбрал нещо от моята история и съвети. А и едно последно предупреждение, най-вероятно отначало ще изядеш една камара бой, по-строги забрани, повече болка и повече сълзи, но това не трябва да те спира. А за самоубийството, не е решение, ей го като глупака Денис Теофиков, уби се, едва ли не, за да спре болката и да накаже виновниците (ако това е случая разбира се) и какво стана ? Единствено родителите и близките му страдат, нито продуценчето, нито онова лике Цеци няма да получат и грам наказание, барем да ги беше утрепал и тях преди да се самоубие

2.   Регистрирай се в uchiteli.bg. Потърси оттам учител по Математика. На твое място бих разгледала профилите на по-младите учители, които дават и онлайн уроци. Погледнах, че например за София има няколко млади с висок рейтинг и мъже, и жени.
Обади им се и обясни, че срещаш трудности и ако тнякой ти звучи добре, помоли вашите да опиташ с уроци при него.
Имам дете на твоите години и аз му обяснявам задачите по математика, въпреки че съм с Езикова гимназия, не с математическа.
Вашите защо не ти обясняват сами задачите, а ти търсят учител? Или не им се занимава, или те самите не се справят със задачите. И в двата случая трябва да са по-снизходителни с теб, защото със сегашните методи на преподаване вече няма дете,което да не се нуждае от допълнителни обяснения.

3.   Я се стегни , вашите искат да влезеш в хубаво училище , а ти за излазнията си се замислил . Аз в седми клас рядко излизах , но изкарах добри резултати . Я си седни на гъза да учиш по математика . Ако бях на вашите и това ти е малко . Това да ти е проблема ..

4.   Просто спри да тролваш и излез от филма си

5.   Кажи на родителите ти, че искаш да учиш нещо друго - език, биология и пр. Те явно са амбициозни хора и искат да имаш хубава професия, с която да печелиш пари. Покажи им, че и ти си амбициозен. Не на всеки му върви математиката, но със сигурост ти върви някой друг предмет.