Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя с класа си?
Здравейте, аз съм момиче на 14 и съм 7ми клас. Имам проблем с класа ми, защото 7 години тичам след тях, исках да се сприятелим, но нищо не излезе от това... Тъй като съм малко по различна защото нося очила и имам и други проблеми(не психически) винаги са ме отхвърляли и отблъсквали и все още е така. Колкото и да се опитвам и още да опитвам не става, правя групи, пиша им неща от сорта, че съжалявам ако съм ги обидила с нещо и че искам да сме приятели и тн. Те само ми отговарят че няма нищо, с нищо не съм ги обидила, че всеки си има неговата компания и приятели и така, но само 2ма 3ма човека ми отговарят. Казват че ме харесват но в същото време не е така, винаги като отида при тях една от групичката ми вика:остави ни, или те самите се отдръпват.. Не разбирам аз не съм лош човек, нито съм дебела нито нищо. Родителите ми все ми казват, че може би аз нещо съм им направила, все аз, аз, аз и защо все аз????? Моля ви кажете ми какво да правя с тях, защото вече честно казано почна да не ми пука и нищо не правя..

Коментари

1.   Не се унижавай повече да тичаш след тях.Общувай си с хората,които ти обръщат внимание.Тази година си 7 клас,след няколко месеца ще бъдеш в ново училище с нови хора. Там ще намериш приятели.

2.   И защо ти е да се мъчиш да им се харесаш?След като не сте станали приятели цели 7 години няма и да станете.

3.   Понякога няма причина, но и няма как да стане. Откажи се, не се унижавай.

4.   Изложила си се с това, че си правила групи в интернет за да им се извиняваш. Щом не те харесват и не ти обръщат внимание няма смисъл да им пишеш.

5.   Съмнявам се главно ти да си проблема, въпреки че пак не е изключение. Децата на тази възраст са пълни с комплекси, постоянно искат да се доказват, държат се надуто и т. н. Рядко се намират хора с не толкова ограничено мислене, но бъди сигурна, че съвсем скоро ще намериш добри приятели. 7-ми клас си. Всички нямат търпение да се разкарат и да забравят един за друг, така че не се притеснявай и не се налагай на никого. :)

6.   Не се мъчи. Остават ти 2 месеца до завършване и като станеш 8 клас ще имаш нови хора, които да те харесват.

7.   И аз имах периоди когато бях на твоята възраст. Но вече съм на 29. Никой не ме харесваше, но ето виж: нещата се случиха. Сега когато си имам гадже никой не вярва, но им го казах в очите.

8.   О, страшно добре те разбирам. Макар да не ми се е случвало точно същото, винаги съм се чувствала като теб - по-различна, отблъсната, сякаш никой не ме иска и никъде няма да се впиша...Повярвай, проблемът не е в теб. Явно просто се различаваш от съвременните деца, както аз и трудно си намираш сходни хора, до болка ми е познато. Ще намериш хора, които да са за теб, твои хора. Дори аз да имам някакви приятели, макар и малко, доста често се чувствам ,,неразбраната, тази, която винаги ще е аутсайдер". Но това показва, че сме с по-развита душевност, имаме различни виждания и т.н., май ме разбираш. Аз също съм на 14, 8 клас.
Между другото, аз съм тук, до теб, ако има нещо. Винаги можеш да споделиш и ако искаш, да пишеш.

9.   Причината е, че се унижаваш.Само факта, че си им се извинява ла по групите може да ти докаже защо се отдръпват от теб.Бъди по-контактна, не се унижавай, не позволявай някой да те унижава. Бъди с характера като на класа си. Усмихвай се повече пред тях, дори и да те обиждат. Ако се държиш така една седмица ще видиш, че ще има промяна!

10.   Авторката: Здравейте. Много благодаря за коментарите, тези 2 месеца минаха супер бързо... Изпращането мина, партито мина, всички много плакаха, но с мен се държаха все едно ме няма и просто ме е малко страх че в новото училище, в което ще съм още 5 години ще е АБСОЛЮТНО същото... Всички в днешно време са такива. На добрите хора им се забива нож в гърба, всички ги нараняват и им обръщат гръб, а лошите си живеят щастливо. Малко е странно че 14 годишно момиче разсъждава така но повярвайте ми, аз не съм като другите тийнейджъри.