Споделена история от Тинейджърски

Защо на мен се случва?
Здравейте. Момиче съм, името ми е М. Има нещо, което просто ми съсипва живота и искам да го променя но не знам как!

Малко информация преди историята:

Никога съм нямала проблеми в семейството. Винаги мама и тате са ми давали всичко, от което имам нужда и винаги са ме подрепяли. Ние сме така да се каже от по-заможните хора. Баща ми е лекар, майка ми адвокат. Никога не е било трудно да ми угаждат, но от своя страна аз не съм някаква лигла, която само мрънка и чака всичко наготово- напротив. Гледам да им помагам максимално, ако имат нужда от мен и също оценките си изкарвам съвсем по честен начин. Може животът ми дотук да ви звучи розов, но не е така.

Имам всичко, но не и приятели.

Още от 1 клас ми е трудно да създавам приятелства (сега съм 10). Да, хората винаги са искали да бъдем "приятели", но в повечето случаи или са се оказвали предатели, или просто са с мен само заради материалните неща, които имам и мога да им дам. Аз не мисля, че характерът ми е лош. Държа се добре с всички, които естествено не са ми направили нищо. Не ме разбирайте погрешно, прощавам лесно, просто вече ми е писнало всички "приятелства" в живота ми да са изградени върху материалното. Искам истински приятел, човек, който да общува с мен заради това, което съм. Толкова ли много искам?

Ако имате някакви съвети напишете ми ги умолявам ви.

Коментари

1.   Всичко в този живот е въпрос на интереси. Принципно добрите хора почти нямат приятели и през голямата си част от живота са сами. Прави това което те радва теб а не някой друг а който ти е приятел ще се радва и забавлява с теб.

2.   В обществото често си мислим, че не е нормално да нямаме приятели- нали всички други имат? Е, не е точно така. Ако се чувстваш добре и сама, това е страхотно. Може да си близка със семейството си или просто да си интроверт и затова да нямаш нужда от група приятели.
Ако обаче наистина искаш близки приятели заради себе си, ще ти дам малко насоки. Нормално е да искаш да имаш близки приятели, но не е е лесно да намериш такъв, даже много от връзките, които повечето хора наричат приятелства, са обикновени познанства. Като за начало си намери обикновена компания за кино или разходка- това ще стане, ако поканиш някои съученици да излезете. Покрай извънучилищните занимания също можеш да се запознаеш с много хора, и то със сходни интереси и цели. И онлайн може да се запознаеш с различни хора, но трябва много да внимаваш, защото не знаеш кой е от другата страна на екрана. Във всеки случай се постарай да се сближите- играйте игри за опознаване, забавлявайте се заедно. Бъди търпелива и внимавай хората до теб да заслужават вниманието ти- първо трябва да спечелят доверието ти, но и ти тяхното.
Ако след това все още нямаш близки приятели, се замисли от какво е породен проблемът ти- може би е от ниско самочувствие, проблем с общуването ( някои имат дори фобии), страх от провалени връзки ( вече са те предавали) или просто липса на късмет относно обкръжението. Има хора, които искат да имат приятели, но отблъскват другите хора неволно- например с езика на тялото. Потърси повече информация и се замисли кое при теб е главната причина. Оттам нататък ще е добре да поговориш със семейството си. Родителите ти може да ти дадат съвет или поне ще проявят разбиране и ще те изслушат. Те са най- близките ти хора и може да се окаже, че странични връзки не ти трябват, за да се чувстваш добре- ти ще си преценищ. След това се спри на стратегия и се старай с малки стъпки да постигнеш целта си- с времето ще става по- лесно. Пожелавам ти късмет!

3.   "просто са с мен само заради материалните неща, които имам и мога да им дам". Спри да им даваш материални неща! И се радвай, че иначе така лесно се отсяват хората. Ако искаш да подаряваш неща, от които нямаш Нужда, в момента в много села се нуждаят от всичко, което можеш да си помислиш за едно домакинство. Можеш да зарадваш момичета с твои неща.
А приятели... трудно нещо в тези времена. Насочи се да си подбират средата от хора с подобни интереси, хора с които ти е спокойно, добре, забавно. Не значи да не си помагате в някъде труден момент, но хората за които приятелство значи "да си помагаме в труден момент" обикновено са хора тип пиявици. Приятелството е много повече от това.
Крепи се на огромно доверие.