Споделена история от Тинейджърски

Тези хора ме побъркват с глупостите си
Момиче съм на 13 и имам прерверзно семейство. Още когато бях на на 8 всички ме питаха, , пораснаха ли ти вече гърдите'' и, , имаш ли вече цикъл" и си мисля как може да са толкова извратени, че да говорят на 8 годишно дете такива работи. И като ми почна цикъла всички плакали, за какво плакали да не съм умряла. Не разбирам колко тъп трябва да си да ревеш за такова нещо на всичкото отгоре е толкова унизително и срамно за мен. Да си гледат работата кво се занимават с мене какво искат да се съблека гола пред и да ме оглеждат ли? Въпросът е: Какво искат от мен? Според мен не нормално всеки да питат дали имам вече големи гърди или да питат дали днес имам цикъл. Вие познавате ли такива хора според вас нормално е такова поведение от страна на родител? Ето затова няма да се омъжа и да имам деца, защото ще стана като лудите си родители.

Коментари

1.   Мисля, че просто искат да знаят дали растеш и се развиваш нормално. Да, на осем е възможно да ти започне пубертетът, но обикновено става поне на десет и не е трябвало толкова рано да те разпитват. Прекалено много емоции влагат, затова им кажи нещо такова:
- Оценявам, че сте загрижени дали всичко ми е наред, но не ми е удобно да ме разпитвате за това. Ще споделя, ако имам някакъв проблем или въпрос.
Трябва да знаят, че ти е неприятно, и вероятно тогава няма да ти се бъркат толкова.

2.   Леля ми беше същата хахах
Сега ми е смешно, но тогава се чувствах като теб. Освен обаче постоянните и разпити (винаги с усмивки, де, идеята е била да имам доверие и говоря с нея ако не с родителите си) имаше отвратителният навик да ми щипе бузите, да ме пляска по дупето на шега ей такива.
Веднъж обаче като ни беше на гости я чух да говори с родителите ми за мен "тя още съвсем "бебе" виж, че само игри и бели са и в главата, сега ако я натисне момче, най- много да му разбие главата, спокойно" и тогава долу- горе ми се върза защо така се държи. Но тя и по принцип си беше по- импулсивна, по- бурно се изразяваше и така. Малко след това започнах да споделям повече с родителите си за да са спокойни и те.
Това е. Просто искат да ти покажат по техен си начин, че можеш спокойно, без задръжки и табута да им споделяш всичко. Да са спокойни, че ако имаш нужда от помощ, няма да се затвориш за тях от срам или страх. Малко преиграват, но с добри намерения. Ти пък им кажи, че ако имаш нещо за споделяне, те ща са първите, които ще знаят и ще видиш, че се кротнат малко.

3.   Автор: ма вие не разбирате те са нагли. Колкото и пъти да им кажа те пак си знаят своето.

4.   Тогава ти обърни всичко на шега и ги помоли и те да ти разказват за моменти от порастването си- за менструацията например. Ако им е неудобно, как ще изискват същото от теб? А ако не им е, поне ще говорят за себе си, а не за теб.

5.   Игнорирай ги, като си учиш уроците и приеми неприятните им качества, като нещо, за което не носиш отговорност. Ти си отговорна само за себе си.