Споделена история от Тинейджърски

Да кажа или да си мълча?
Здравейте! Днес ще ви споделя за една случка и се надявам да ми помогнете с разрешаването на проблема и. Така значи..

Аз съм 8 клас и тази година отидох в гимназия. Като цяло класът ми са готини с няколко изключения разбира се. Станах приятелка с едно момиче- нека я наречем Симона. Тя е много мила. Разбираме се чудесно. Та днес имахме физическо последен час и нали се преобличахме в съблекалните. Симона вече беше готова и беше отишла в салона. То ние бяхме само 4-5 момичета останали да си обличаме екипите. Аз бях готова, ама съм нещо като отговорник по Фвс и излизам последна, за да видя дали всичко е чисто или здраво та да съобщя на госпожата, ако нещо не е наред. Момиче 1 (нека я кръстим Венета) каза тези, които са готови да излизат. Аз обаче останах, защото нали. Момиче 2 (нека я наречем Ралица) каза нещо от сорта оф в тая съблекалня мирише ужасно. Момиче 3 (Михаела) каза някой не се е къпал и не съм сигурна кой точно, но някой каза аз знам от кой е. От Симона е. И другите нали се съгласиха и започнаха да говорят някакви такива гадни неща за това как миришело и тя защо не се къпела у тях. Аз нищо не казах. Замълчах си. Не за друго, ами защото знам какво е да си нарочен в класа и никой почти да не те харесва. Минала съм през това и е ужасно, а пък с тези хора ще съм още 5 години все пак и още от началото да си прецакам мнението на класа за мен би било зле.
Лично по мое впечатление като съм прегръщала Симона наистина не е миришело на цветя, рози или някакви парфюми, ама чак пък ужасно.
Венета я познавам още от предишното ми училище. Беше от съседния клас, ама знаех, че не е от най-приятните. Сега сме в един клас и се оказа мега отвратителната. Хвана си някаква групичка от 4-5 момичета и само с тях общува. Скоро ще се въртят интриги усещам го. Лошото е, че тези момичета (приятелките и) не изглеждат изобщо гадни даже обратното. Притеснява ме факта, че вероятно ще се променят покрай нея. Сега като се замисля Венета може да е казала това с който е готов да излиза, защото знае, че сме приятелки със Симона и да не чуя.
Та това, което искам да ви питам е да кажа ли на Симона за това нещо, защото съм сигурна, че си няма и на представа или да си замълча и да се правя, че нищо не съм чула, за да не си патя?

Коментари

1.   Остави нещата така, по- добре ще е за теб да не го взимаш навътре. Дружи си със Симона и с някои други съученици, ако са свестни, а Венета може да я игнорираш. Ако те пита нещо, може да отговориш, но сама не търси контакт с нея- не си длъжна. Ако започне да се държи грубо с теб или с някого другиго, кажи на учител, защото няма право да тормози другите. А иначе много хора така обсъждат другите и си мислят, че те са много по- добри, но може да го израстат след време.

2.   На-много и Симона да те намрази.