Споделена история от Тинейджърски

Ново училище
Не се бях изразила правилно и така. На 12 съм момиче. Ще ме местят заради тормоз. Удряха ме с учебници. Наговориха се обиждаха ме че съм грозна ниска и с грозни дрехи и че нямам никой ни приятели ни семейство (аз имам семейство). И сега като ме местят не знам какво да правя. И как да не се повтори. Съвети какво да правя?

Коментари

1.   Просто бъди със самочувствие, ако ти нямаш себеуважение, другите го надушват това и затова те нападат, те са като животните някои-ако видят, че си свита и страхлива -ще те нападнат. Затова бъди смела, самоуверена, не се страхувай. Ако някой се държи гадно с теб-отиваш при директора, но първо-сама се защитаваш-не казвам да се биеш, но да защитиш себе си чрез думи.
Освен това-можеш да пишеш коментари под своя пост, тоест -не е нуждо да пишеш нов пост, както сега си направила. Пишеш си, когато искаш под своя пост -коментари-но започваш коментара с -от Авторката и така... Просто бъди смела и със самочувствие. Никой няма право да те напада, ако с нищо не си го предизвикала, не се оставяй да те мачкат.
Когато видиш каква е обстановката в новото училище-пиши коментар тук в темата да разкажеш. Пожелавам ти успех и вярвам, че в новото училище ще си заобиколена от добри деца.

2.   Някои деца са много жестоки и злобни. Съжалявам че си преживяла такова нещо. Просто в новото училище ги накарай да те уважават. Как ли? Ами ако някой те обиди, зашлеви му един шамар. Обиждай и ти. Не си мълчи и не си трай. Не чакай учителите да те защитят защото много от даскалите хич не искат да се занимават с такива работи, интересува ги само заплатата края на месеца. Ако ти сама не се защитаваш, няма кой друг да го направи освен ако нямаш огромния късмет да се сприятелиш със свестни деца. Знам за какво става дума, защото и мен ме тормозеха в училище. Не са ме удряли с учебници, но редовнпъме обиждаха и ми се подиграваха. Като смених училището (поради други причини, прпсто заминахме), пак се появи една групичка от популярни, които се заяждаха с мен. Отгоре на всичко ме мразеха защото изкарвах по-добри оценки от тях и момчетата ми обръщаха внимание. Е, наложи се да раздам няколко шамара. После никой вече не посмя да ме обижда, да видиш как си мълчаха. Помоли родотеето да те запишат на бойни изкуства. Никой кокто е с акъла си няма да те закача ако се занимаваш с такова нещо. Успех.