Споделена история от Тинейджърски

Объркана съм!
Здравейте, момиче на 14 съм и от месец си имам приятел на 16.
Проблемът ми е, че откакто влязох във връзката, от седмица примерно не се чувствам добре. Примерно си говорим (всеки ден) по телефона и той ми казва някакви неща и сега ще иска да ме запознае с техните, а на мен ми е рано (и се притеснявам), но неговата причина е, че не иска да ги кара нарочно да се бавят, само за да имаме повече време у тях. Напълно разбираемо е, но аз това не го знаех, но поне само 2 пъти съм ходила, не е много. И той ми го съобщи това по телефона и един вид ме поставя пред свършен факт, а мразя да ме притискат! Аз му отговорих защо трябва да е у вас, като това ще е за 3 път (нямам против, но може и навън, все пак). В нас засега не може(а и сме различни смени в дск), той знае, но това е до време, той предпочита у тях, в това не е въпроса. Ние ппц ходим в парка и се разхождаме, в мола той не обича, а и намя много какво да се прави там. Ходим в заведения (сладкарници/ресторанти) понякога, но и това ще му писне и на мен, а и от финансова гледна точка... все пак не работим. А той ми съобщи, че му писна в парка. Все пак ние искаме и време за нашите си неща, а за това се иска да сме вътре(не говоря за секс). Аз го приех, въпреки че за мен не е много важно мястото, а той да е там! Оттам се зачудих: Добре, ако някой ден всичко му писне, тогава значи ли че и аз ще му омръзна? Много ме напряга това, а и понякога така прави, че да се случват нещата по неговия начин. Не ме притиска за секс, разбира се, но тези неща ме изнервят. И отделно като включим, че имам страх от изоставяне или по-скоро да не омръзна на някого, откачам, защото не знам какво да правя. С една дума, той иска у тях, ама мен ми е рано да се запазнавам с техните! Дори и да стане това, ако в някой момент му писна, какво да правя? Не се филмирам, объркана съм! Изобщо влюбена ли съм в него, как да разбера? Не е ли прекалено рано, че да съм и както той твърди и той в мен? Според близък човек, това с парка е намек и може да има задна мисъл, но надали, защото така или иначе съм ходила 2 пъти в тях. Всичко, което ви разказах с цел секс ли е? Какво да си мисля? И също така приятелите ми ми казват, че прибързваме с някои неща.

Давайте идея, съвети, мнения, каквото ви дойде на ум!

Коментари

1.   Оставяй го, това е най-доброто, което можеш да направиш! Отделно се вижда, че нито ти, нито той е влюбен. По-добре ще е да се разделите. Ние с приятеля ми се влюбихме още преди да тръгнем заедно, така стават нещата, а по твоя разказ изглежда не се харесвате много. Мисля, че иска да правите секс затова настоява да ходите вкъщи постоянно. Ти си малка и животът ти е пред теб, а трябва да се осъзнаеш, но това ще стане след още няколко години.

2.   Здравей! Разбирам и теб и него. Сега ще ти обясня какво може да се има предвид. Може той да иска просто да сте у тях, защото можете да правите много повече неща, няма хората по учиците да ви зяпат, можете да си говорите насаме... разбираш. Не се тревожи, че ще му омръзнеш. Изживей щастието и не го мисил толкова. А това, че се притесняваш от родителите му - спокойно, така или иначе някой ден и това трябва да се случи. Също щом иска да те запознае с тях, значи държи на теб! И искам да те попитам само, твоите родители знаят ли, че сте заедно? Защото ако толкова много се притесняваш, може да ходите у вас. Айде пожелавам ти късмет!

3.   Авторката
Благодаря за бързите отговори, не знам честно казано, не мисля да късам, то даже няма основателна причина, за да. Ще изчакам, времето ще покаже.
До номер 2: Те знаят, ама не е проблем да ходим у нас, просто като сме различни смени през седмицата дори няма как да се виждаме където и да е, а събота и неделя тате е вкъщи, а още ми е рано да ги запознавам (и то с тате), но до месец ще може. Те нашите дори не знаят че 2 пъти съм ходила у тях. За този уикенд се разбрахме да ходим навън и няма да е тази седмица запознанството. Просто писах темата, защото ми дойде всичко изведнъж и всичко стана много бързо и съм объркана.

4.   От номер 2:
Добре, само не бързай, ако не ти е удобно сега, изчакай. За всичко има време. Може също ако още се притесняваш да пробваш да говориш с него по тази тема. :)