Споделена история от Тинейджърски

Белезите ще изчезнат ли сами?
Здравейте, момиче на 14 съм. Имам акне от както се помня в по-зряла или осъзната възраст. Мисля, че до 4-5 клас нямах проблеми, но не мога да кажа със сигурност, защото не си спомням почти нищо. От както започнаха да ми излизат пъпки, постоянно ги пуках, стисках и преди да ме съдите, само тези, които са били на мое място знаят какво е чувството. Освобождаваш напрежение, изпитваш удоволствие. Така се чувствах аз и като се сетя колко съм вредяла на кожата си, защото това е било всеки ден... Използвах какви ли не продукти, ходех и на дерматолог, но спрях защото реших, че исках сама да продължа. Спрях сладкото и прекратих стискането на пъпките, сега не се поддавам, защото дори не се изкушавам, осъзнавам колко много съм разрушила кожата си, спазвам бих казала добра хигиена. Сега почти нямам пъпки, но имам ужасно много белези, навън дори да отивам до магазина, слагам коректор, защото отдалече кожата ми изглежда ужасно и дори да нямам пъпки, няма никаква разлика. Казват, че щом мине пубертета ще се изчисти лицето, но как да чакам още 4 години, ввсвки ден носене на коректор. Това е единствения грим, който слагам, защото не обичам да си цапам лицето. Щом съм спряла да наранява лицето дали до няколко месеца или година ще изчезнат! Мислим да отидем в Пловдив на лазер, много хора са доволни. Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Аз в тийнейждърските си години нямах акне, но се появи по-късно и беше ужасно. То все още е, защото ми останаха белези, въпреки че не ги пипах пъпките и само мажех с каквото ми беше изписано от дерматолог. Какво ли не смених и никакъв ефект. Накрая дерматоложката ми каза за лазер, че само той щял да помогне, но съм чувала, че е скъпо, пък и не искам да се подлагам на това. Поръчах си от so simple един стик - scar gone и виждам, че има ефект, но нямам представа дали ще се заличи някога и колко би отнело. Иначе има добри мнения за продукта, има стик и само за акне.

2.   Аз съм на 24 и все още ми излизат и особено преди цикъл. Зависи дали си с мазна кожа и дали е склонна към акне. Сладко, газирано и полуфабрикати трябва да отбягваш.
От пъпките остават така или иначе като пигментни петна, които с времето избледняват и изчезват. Ако имаш белези, като дупки, няма да изчезнат без професионално премахване.

3.   Ако имаш дълбоки белези, просто вдлъбнати по кожата, едва ли ще изчезнат, но все пак е строго индивидуално. Посещавай козметик, продължавай да използваш качествена козметика, дори за теб да няма видим ефект, със сигурност повлиява една идея проблема ти. Успех!