Споделена история от Тинейджърски

Мисля, че я губя
Здравейте. Ще се радвам, ако ми помогнете.
Имам приятелка, която смея да твърдя, че ми е дори най-близката. Нещата вървяха супер или поне аз така мислех. Днес ми пише, че се чувства пренебрегната. По принцип нея не я пускат да излиза и нещата стават малко по-сложни. С нея сме предимно на училище, през останалото време си пишем. Аз обаче не отговарям бързо в повечето случаи, а след няколко часа. Така съм свикнала пък и аз като се прибера не изполвам толкова телефон, а таблет, така че съобщенията ги виждам със закъснение. Понякога пък виждам съобщенията от хората, но като преценя, че мога да отговоря по-късн о го правя. Като е нещо шажно обаче винаги гледам да съм там.
В миналото съм имала много провалени приятелства, повечето от които по моя вина. Но сега наистина давам всичко от себе си за това приятелство. Толкова честна не знам дали съм била през живота си. Имам някакъв навик да лъжа понякога и тук се е случвало, но МНОГО по-малко и за незначителни неща. Старая се да съм искрена и когато говоря с други хора и стане въпрос за нея винаги казвам неща като "тя ми е най-близка" и хубави неща от сорта (които мисля). Аз не споделям много (така съм си от детството), но на не казвам наи-много дори и да казвам малко.
Страх ме е, че и нея загубих, а не знам дали ще го преживея. Тя е истински човек и верен приятел, но май и нея не можах да задържа в живота си. В понеделник като се видим ще говорим и ще се опитам да оправя нещата, но още не знам как точно. Моля, ако някой от вас е бил или е в такава ситуация да сподели какво е станало и какво е направил. Отворена съм за всякакви предложения и идеи, не искам да си разваляме приятелството. Ще съм благодарна и ако споделите различни гледни точки. Благодаря!

Коментари

1.   Не ставаш за приятел ти.

2.   Виж, няма как да ти дадем съвети, като нито знаем каква е ситуацията ви, нито пък най-важното: какво има тя в предвид. Смисъл трябва сериозно да си поговориш с нея ЗАЩО така се чувства тя и ако трябва и примери да ти дата за неща/ситуации, които я карат да се чувства така. Говори и си реши сама. Няма какво да ти кажем. Освен може би да прекарвате повече време, и най-вече КАЧЕСТВЕНО, заедно.