Споделена история от Тинейджърски

Когато добия дори мъничко самочувствие, някой го срива
Имам нуждата да споделя. Моля без хейт, знам си, че за нищо не ставам. Толкова пъти ми се е случвало това - вегетарианец съм, преборих много, за да дам на родителите ми да спра месото. Бившият ми не ме подкрепяше по никакъв начин, сриваше ме просто. Имах самочувствието, че аз съм права, но заради него знам, че правя нещо грешно и неправилно. Всички мразят вегани и вегетарианци.
Сега ще бъда седми клас, началото на лятната ваканция почнах да ходя на уроци по математика. Госпожата ми забеляза, че геометрията много ми върви, казваше ми, че това е най - трудният материял и е добре, че разбирам. Наскоро започна да ми дава задачи от седми клас (геометрия), които с логика успявам да решавам. Тя ми даде самочувствие, че мога да се справя добре на матурите. Обаче сякаш само геометрията долу - горе стават нещата, нищо друго по математика не разбирам. Днес нашите искаха да реша една задача от движение, пък тях ама нищо не им разбирам и ми се ядосваха, че не мога да я реша. Баща ми ми каза, че това да, , намирам лице на конусчета" за нищо няма да ми случи и че съм супер тъпа. Добре де, това е така, ама защо в прав текст ми го казва?
Всъщност има едно нещо, в което всички ме подкрепят, макар да не съм кой знае какво. Занимавам се с реалистично рисуване на хора, обичам да го правя, сякаш това е нещо като свелтинка в тъмнината.
Блягодаря на всички, стигнали до тук. Хубав ден!

Коментари

1.   Родителите ти са тъпи хора, които не осъзнават, че не се говори така на детето им. 1во защото сега ти смяташ, че си тъпа и 2ро утре ти като имаш деца ще решиш по техния пример, че е нормално да кажеш на децата ти, че са тъпи, което пак казвам НЕ Е НОРМАЛНО. Истината е, че не си тъпа, имаш груби родители просто. Не съди себе си по техните думи за теб. Най-важно е твоето мнение за теб самата. Запомни го това. Не трябва да взимаш под внимание чуждото мнение за теб, в живота ще срещнеш много прости, завистливи, злобни и невъзпитани хора които ще те обиждат на поразия. Страни от тези хора, те не са твоите хора. Съвета ми е сериозно да се замислиш каква професия би ти харесвало да работиш един ден, да учиш в тази насока предметите и един ден да станеш самостоятелна, тогава се изнеси. Чувай се по рядко с родителите ти, дори и ако ти звънят всеки ден. Очевидно не ти влият добре. Така че, избери си професийка, учи, дерзай и се махай от вашите. Не си тъпа, умно дете си и ти пожелавам да ти се получат нещата, да откриеш хора с които да си щастлива и обичана!

Успех млада госпожичке:))))

2.   Не обръщаи внимание на коментари за теб, винаги имаи самочувствие и се радвай на живота, всичко си зависи от теб да си щастлива, бъди.

3.   Поздравления че разбираш геометрията. Аз не умея нищо по математика, дори и това.
Съвета ми е да не обръщаш внимание на грубите коментари. Знам че е трудно, на мен също ми се е случвало някой да помрачава радостта ми. Не се влияй от тях и сбъдвай мечтите си.

4.   Едно по едно.
Какъв бивш, какви 5лв, бе момиче? Ти си едва на 14 (а може и на 13), а вече имаш бивши.. я се вземи малко в ръце и остави тая работа за след 16 поне... До нищо хубаво няма да доведе това че имаш ранни "връзки", а още по-малко, че се множат!
Второ - явно имаш калпави родители, не те подкрепят в ученето.
Нищо, което научиш, няма да ти е излишно! Математиката, освен да намираш лица на това и онова, основно те учи да разсъждаваш логично. Да, най-вероятно в живота няма да ти се наложи да смяташ лице на конус, но начина на мислене и умението да достигаш до решението на даден проблем си остава и помага неимоверно много! А това се учи с решаване на задачи!
Същото е и с литературата - писането на анализи и другите задачи те кара да можеш да се изразяваш правилно. Това също помага в живота и в комуникацията с хората. Рядко се срещат хора, които да се изразяват правилно.
И т. н. от всеки предмет може да се извлече нещо в живота. А колкото повече знаеш, толкова по-трудно ще те лъжат.
Относно вегетарианството. Според мен ти е рано да се занимаваш с това. Липсата на месо в диетата води до доста неприятни последици, особено при подрастващите и най вече ако не е компенсирана правилно чрез заместващи храни. На 13 едва ли знаеш какво правиш, така че по-добре яж разнообразно. В месото няма нищо лошо, стига да не се прекалява. Човека яде месо от както е на тая земя. И другите животни се ядат помежду си. Нормално е.

5.   Благодаря на всички за мнението! Имам интерес към архитектурата и строителството, но ще видя как ще ми потръгне физиката. Родителите ми ми се извиниха, но няма да забравя това.
Относно, , бившият" - исках да разбера какво е да си във връзка, нямам намерение да си причинявам отново нещо подобно.
За вегетарианството - приемам витамини, съдържащи калий, не се чувствам зле физически.
Накрая - благодаря отново на всеки един от вас, наистина ми помогнахте! :))