Споделена история от Тинейджърски

Защо тийнейджърите слушат чалга
Здравейте! Аз също съм тийнейджър - но не мога дори да погледна чалга. Толкова ми е гнусна -извратена и циганска. А чалгата я слуша почти всеки тийнейджър... Не разбирам на какво се дължи това. Аз слушам само The Weeknd. За мене той е религия. Но какво е вашето мнение относно чалгата? ПП- Ако има някой фен на The Weeknd -ще ми е много приятно да коментира.

Коментари

1.   Не всички хора, които слушат чалга са пропаднали. Момиче на 15 съм и само да ти кажа, че аз слушам чалга, но слушам и поп/R&B/рап-черно/понякога рок или метал. Всичко квото се сетиш. Харесвам и главно Бионсе, но чалгата е за настроение, за шегата я слушам. Особено когато ти е тъпо просто си пускаш и ти идва настроението. Няма нищо лошо. Бъди по-толерантен към избора на музика на хората. Ми има такива, дето мразят The Weekend ама не го хейтят нали!

3.   Попиват от родителите си от най-ранна детска възраст!
Нашите деца не слушат чалга - подквасили сме ги с рок, метъл и поп... Когато попораснаха сами си намериха стилове като кей-поп и т. н., но никога чалга!
То е въпрос и на интелект, според мен.

4.   Както казва 3 децата се учат от родителите си- като цяло от средата. Аз също не слушам чалга, предпочитам поп.

5.   Няма нищо лошо човек да слуша разнообразна музика. На мен пък са ми много интересни хората, които обясняват как чалгата "възпитавала" децата. Как така даден стил музика ти възпитава децата? Ти защо си станал родител?

Относно The Weeknd - чувал съм го. Племенникът ми показваше някакви негови неща. По - новите биват, по - старите му неща ми идват много наркомански. И въпреки това, никога не бих забранил на сина ми да го слуша ако му харесва.

6.   България може да се води, че е на континентът Европа, но поне 90% от българите не са европейци. Те не приличат на европейци, не се държат като европейци, не ги влече нищо европейско. Какво европейско има в един остриган, брадат, мергаляв, татуиран, ходещ с анцуг и маратонки плюещ по улиците гнусен балкански примитив? Те не могат да изградят просперираща държава със самоподдържащ се ред. Нямат толкова акъл. Ако сложиш пред едно прасе купа с помия и чиния с патица по италиански приготвена от известен италиански чеф, прасето веднага ще забие зурлата в купчината с помията, а патицата изобщо няма да забележи. Така е устроено генетично, така го влече. Също както и мухите не кацат на злато, а кацат знаете на какво. Защото така са устроени генетично и затова са мухи. Не може да очакваш от балкански примитиви да слушат Моцарт пред чалгата. Така са устроени генетично. И които българи накацат по чалгата това заедно с турската брада и остриганата кифирица и храченето по улиците е един от признаците по които се познават, че генетично са турци, а не европейци. На европееца му се обръщат червата от отвращение, като чуе чалга. Трагедията в България е пълна.

7.   Първи го е казал - за майтапа, за настроение, за купона. Но някой отдават прекалено много значение. И аз винаги съм слушала всякаква музика. Сутрин докато съм на работа си пускам Радио 1, Бг радио, Сити... Чалгата е за купоните. В последно време пък започнах и много да слушам изпълнители като Албано и Ромина, АББА, Тото Кутуньо, френски шансони. Много ми харесват например песните на Емил Димитров на френски. Пускам си и Жо Дасен, Адриано Челентано, българска естрада... Общо взето държа на музикалното разнообразие, днес съм на една вълна, утре на друга. Но слушам и балканска музика. Това че някой не слуша чалга не го прави автоматично нито добър човек, още по-малко интелигентен човек. Но е пълно с хора с предразсъдъци. Никога родителите ми не са ми налагали какво да слушам и какво не. Имала съм пълна свобода. И сама съм си изградила вкуса и мога да правя разлика коя музика за кое време е подходяща. Сама си сформирах вкуса, родителите ми сега даже се изненадват като се качат в колата ми. А тия със забраните не знаят колко смешни са. Една приятелка слушаше тайно от родителите си Азис и знаеше на изуст всички песни. Родителите й я хвалеха как не харесва чалга, но не я виждаха как се раздава по купоните на най-мазните кючеци. :D:D:D
ж, 25

8.   Това е техен избор, добре е да искат позитивни, весели и лежерни песни, все пак те са феновете.

9.   А защо теб те бърка каква музика слушат другите? Вместо да се фокусираш върху вкусовите предпочитания на хората се фокусирай в стойността, която тези хора носят, фокусирай се и върху своята. В интерес на истината музикалните предпочитания на мен никога не са ми били критерий за това колко е качествен човек, тъй като в огромната си част хора, които не слушат чалга имат разсъждения и вътрешен свят на изключително пропаднали хора, обратното също е валидно.

Жалко е, че често хората се фокусират върху по-повърхностните неща и не могат да погледнат отвъд тесногръдието и предразсъдъците си. За протокола, аз свиря на пиано и стига да е качествена слушам абсолютно всякаква музика, включително и тази на твоя любимец The Weeknd, който всъщност имаше сериозни проблеми с наркотиците. Правя това уточнение, защото тесногръдието и тук има почва за развитие като нерационално етикетира слушателите на въпросния изпълнител.

11.   Защото чалгата възхвалява комерсиалното, а то е на пиедестал послените поне 20 години

12.   Номер 5, ще отговоря на въпроса Ви как чалгата възпитава децата.
Децата вземат пример от чалга певците-взаимстват от тях начин на обличане, стил на говорене, дори характер. На тази възраст те всъщност се оформят като личност и подреждат ценностите си, така че всичко може да им повлияе. Ако сте чували текстовете на голяма част(не всички)от чалга песните ще разберете защо някои родители не предпочитат да пускат чалга на децата си. Смятам, че оценката ми е сравнително правилна, тъй като аз самата съм тийнейджър. Мога да ви кажа, че децата, които слушат чалга и децата които не слушат са много различни. А питате, , Ти защо си станал родител? " При положение, че децата се учат от родителите си, ако родителят слуша чалга 99% и детето ще слуша точно защото така са го възпитали (насърчили) родителите му, което както вече казах ще му повлияе като личност.

13.   Да слушаш каквато и да е музика не е проблем, проблем е когато възприемеш чалгарски начин на живот. За съжаление обаче, в 90 % от случаите става точно така. Още от дете у нас се слуша само това, съответно на 14 вече си мечтаеш за силикон и нацепен батка със скъпа кола... и на 18 вече си завършена к.. ва готова да легне с всеки, който има пари. А, ако си момче, правиш всичко възможно да станеш нацепен батка-сводник или дилър щото така ще ти се лепят яките мадами и ще имаш кинти. Проблемът е, че това вече е мечтата на цяло едно поколение.

15.   Лично мен The Weeknd изобщо не ме кефи, че даже го изкарваш и като религия. Твърде женствен ми се струва. Слушам чалга, но само за настроение, когато съм на дискотека или на домашно. През останалото време слушам по-стари така наречени "europop" песни, които родителите ти са слушали като са били на твоята възраст просто защото те ме кефят

16.   Точно пък the weekend си е баш най големия чалгар и циганин на света, по нищо не се различава от "истинската" чалга, срещу която ти плюеш. А и гласчето му е тъничко и лигаво като на гейче, и сексуалната му ориентация също много ме съмнява...