Споделена история от Тинейджърски

Декември
Идват най-любимите ми празници Коледа и Нова Година
най-любимият ми месец от годината Декември месец..
Но всякаш тази година е много различно всичко...
Не чувствам топлината на Декември, останаха няколко дни до Коледа а това вълнение го няма както преди..
Сякаш някаква буца ми е засегнала на гърлото от месеци наред и не мога да я глътна..
Чувствам се разбит на парчета, нямам мотивация за нищо, нямам нищо, нямам приятели, нямам мечти.. , нямам си никого..
Чудя се понякога в деепресия ли съм? !
Много ми е тежко вече не издържам..
Всеки ден едно и също работя, пуша цигари, работя, пуша....
Това живот ли е? Да нямаш никого за Коледа..
Мислех, че самота е най-хубавото нещо на света..
Но не било така това е най-лошото нещо да си сам на света и то без приятели..
Живота ми накратко време е побъркващ.
Помогнете ми някак си да се справя.

Коментари

1.   Това което усещаш е масово, налагат го като тенденция да е така, отказваи го, искаи да имаш нормален празник, зависи от теб.

2.   От около 3 години нямам НИКАКВО Коледно настроение. Не е до приятели или друго (това е друга тема), просто не ми харесва. Буквално си пускам насила коледни песни и горе-долу ми идва ама само защото ги слушам. После нищо. И също така докато прових коледни сладки, но дотам. Колкото повече порастваш, толкова по-зле става, поне в това отношение. Сега не знам на колко си де, но това според мен е нормално, 90% от хората, които познавам са така!
Момиче 15

3.   Първо не се казва Коледа - празникът е Рождество Христово!

Нямаш радостно, Рождественско настроение, защото си далеч от Бога!

И затова не разбиращ духовната същност на този празник!

На този ден празнуваме земното рождение на Божия Син - Господ Иисус Христос! Който дойде на земята заради нас човеците и заради нашето спасение, и чрез своята кръстна смърт(а после и чрез възкресението Си) изкупи греховете на всички човеци: предишни, сегашни и бъдещи, и ни дари вечен живот и възможност за спасение!

Затова ние, православните християни се радваме и сме щастливи, и с голяма духовна радост очакваме този светъл празник - за да отидем в сутрината на 25 декември в храма на Божествена празнична Света Литургия, и съпреживеем с нашите братя и сестри духовната радост от рождението на Господа!

И човек никога не е сам, Бог винаги е с нас!

Затова моят съвет е: обърни се към Бога и се въцъркови в православната църква- и ще видиш всичко в живота си в друга светлина и нещата ще си дойдат по местата!

Мога още много неща да ти разкажа и обясня, но не знам дали душата ти наистина ще откликне на моя призив, затова ще го направя в следващи коментари, ако имаш въпроси!