Споделена история от Тинейджърски

Искам да се махна от това място
Здравейте! Момиче на 15 съм, 9-ти клас. Изгарям от огромното желание да стартирам 10ти клас в някое друго училище!!! Среден клас е училището ми, така да кажа. Да уточня, че съм в София. По много причини искам да се местя в друго (не ми се говори на тая тема).... но съм АДСКИ стресирана... защото:

1. Не си харесвам никоя гимназия, в която да се преместя. Уча в езикова паралелка (френски), и като цяло НЕ ми се занимава да уча разни простотии камо ли неща като Химия/Физика/Биология/Математика/ИТ/Предприемачество. Такива неща отказвам да уча (говоря за паралелки с тези предмети, а не като цяло), може и да не завърша. Бих се примирила за някои неща, но като цяло искам да е нещо прилично, което да го завърша там.

2. КЛАСА... ами ако се окаже още по-гаден? !!? ! Тогава яко ще се прецакам, а аз искам да съм заобиколена от добри, готини хора, на които им пука за мен и не ме мачкат. АМИ АКО НЕ МЕ ХАРЕСАТ И ПРИЕМАТ? А аз точно от тези неща най-много се страхувам!

3. Една приятелка (мноого близка) искаме заедно да се местим в един и същ клас, ако е възможно, но... то едва се намира едно свободно място, камо ли две в един и същ клас... бихме направили компромис да не сме в един клас, стига училището да е еднакво!

Искам съвети... КЪДЕ ДА СЕ ЗАПИША, къде има готини и добри хора.... не искам много елитни (езикови и такива).... няма смисъл, ама не искам и някакви много пропаднали. А и още нещо... имам въпрос:

Как става тая работа с местенето??? Ами какво правим, ако примерно паралелката ми (новата) е с някакъв език например.... Еми аз като не съм го учила, какво правя? Особено ако някои предмети са на дадения език... като не го знам, има ли шанс да ме приемат там?
Някой, който наскоро се е местил, ДА МИ ОБЯСНИ СПЕШНО, МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА! Мразя училището си, не харесам повечето хора, СРЕДАТА МЕ УБИВА... дори не знам как ще издържа още 4 шибани месеца до края на учебната година.

Коментари

1.   Разгледай училища, които ти харесват и им пиши, каква е процедурата да те приемат в едно от тях, обясни им нещата, които тук пишеш и ще имаш развитие.

2.   От авторката към номер 1:

Мерси за отговора, но понеже нямам идея как и къде да им пиша... проблем ли е да им звънна по телефона и директно да ги питам?
П. С. Моля ви се, още хора да пишат мнения/съвети, всичко за което съм писала в темата. Моля ви се!

3.   Може да се обадиш и по телефон да ги питаш.

4.   Здравей.
Звъниш по телефона или отиди лично в някое училище.
Но за записване искат родител или настойник поне един.