Споделена история от Тинейджърски

Да му кажа ли чувствата си?
Здравейте! 8 клас съм, на 15 и преди няколко месеца влязох в ново училище.. В класа имаме само 7 момчета, но едно от тях ми е много симпатично, обаче той не говори с момичетата, въпреки че имаше приятелка от съседен клас (бяха заедно три седмици, но се подминаваха по коридорите). Бяхме започнали да си пишем пред декември, но беше строго приятелски, като си писахме само и не си говорихме на живо. Това беше в продължение на почти три месеца, но спря края на януари. След раздялата с приятелката му (началото на март) започнахме от време на време да си говорим малко по малко, около два или три пъти на седмица. Чудя се дали да му кажа просто чувствата ми, за да подмине евентуално тази “напаст” от мен или да си мълча и да се мъча.. Или другото което си мислех е тъй като имам някакви съмнения че той беше разбрал (и затова спря да ми пише) и ако се сближим малко може би ще се усети и ако ме харесва обратно сам ще предприеме нещо.. Имам много идеи, но не съм сигурна какво да направя. Помогнете моля!

Коментари

1.   Няма формула. Намери какво работи за вас, нещата ще се развият естествено.

2.   Здравей! От личен опит знам какво ти е. Моят съвет е засега да не му споделяш чувствата си, а да продължаваш да си говориш с него (но се дръж чисто приятелски с него). Когато покажеш /кажеш чувствата си на момче, което не изпитва същотото към теб, то се отдалечава от теб. Затова засега поддържай приятелския контакт и ако той вече ти признае, че те харесва, тогава и ти му кажи. Все пак момчето трябва да направи първата крачка. Успех!

3.   Не си казвай чувствата! На никой! Много ще сбъркаш. Защото почти никой не се интересува какво, кой чувства, това е светът на възрастните. Остави момчето да действа.