Споделена история от Тинейджърски

Емоционален проблем
Историята е много заплетена. Най-ясно мога да кажа, че съученичките ме третират ужасно, подиграват ми се, обиждат ме (пред мен). Реално го правят, защото виждат, че имам отличен успех, а те имат само 2 и 3. Като говоря с учителите, те не правят нищо, само почват да ме успокояват (което пак не е малко де), нашите ми казват да ги зарежа и да не им обръщам внимание, но аз не мога. От тях съм се бъгнала емоционално, изпадам в паник атаки, почвам цялата да треперя (напълно несъзнателно) и дори отскоро време по време на тези паник атаки сърцето наистина ме боли (в буквалния смисъл на думата). Помощ, отчаяна съм (вярвам в бъдещето ми, но не и в настоящето). Благодаря на всички!

Коментари

1.   Първо знай, че това ще отмине и после ще ги гледаш всичките тези като обслужващ персонал. казвам ти го от опит.
Второ - Баща ти и не някой друг - баща ти трябва да отиде и да вдигне страхотен скандал и да те защити, да заведе дело ако трябва срещу училището и да ги заплаши с медиите. Второ - да пусне жалба в полицията.
Трето - налага се да се опъне на родител на тези деца, с тях оправяне няма но когато то види, че баща ти е сериозен с неговия нещата ще са други. (това последното без него не може).
Справяш се с родителя и отношението ще бъде съвсем друго.

Такива неща "забрави ги и т. н. " само ги окуражават.

Аз имах подобна ситуация с моето дете. Справих се с бащата и тези неща изчезнаха още на другия ден. С други думи - родителите си говорят. Но е важно да се спазят тези стъпки в този ред за да може да се подсигури човек.

Говори с баща си и му кажи, че трябва да се намеси, не - длъжен е да вземе мерки.

Как аз като обикновен човек се справих с този бабаит, политик на всичкото отгоре - Просто му казах "не ме интересува кой си - знам, че главата ти не е от стомана и винкела е левчета, да не говорим за другите подръчни средства, химикали и какво ли не! Ще те хвана някъде и ще те оставя инвалид ако нещо се случи с детето ми или продължавате да го тормозите, все някъде ще те причакам когато не ме очакваш. " и той "Ти заплашваш ли ме" а аз му отговорих, че го предупреждавам което е важно от правна гледна точка.

Желая ти успех! Не унивай, моите родители не ме защитиха и се измъкнах сам но това е нещо, което не желая на никого.

наслука!

2.   Много пъти съм попадала в подобни ситуации в миналия си клас.
1. Намери си приятели, които да стоят до теб и да те подкрепят:сам човек срещу няколко малко трудно.
2. Започни да отговаряш. Не показвай емоция, защото те само това търсят, но отговори достатъчно агресивно за да разберат че не си лесна мишена.
Със игнориране не става ;(

3.   Докато им обръщаш внимание, ще си "храна" за тях. Имат нужда от по-слаб човек, върху който да си изливат техните си емоционални проблеми. Пробвай нещо, следващият път се изсмей в лицата им и си продължи по пътя. Ще видиш шока.
А после просто игнорирай или им връщай "комплиментите" зависи дали можеш да шамариш ако се стигне до там.
Аз бях най-дребната в моят клас, съответно всички си мислеха, че могат да си изливат боклука върху мен.
Докато най-здравият ми съученик не го принудих да погледа през стол.
Никога повече никой не тества търпението ми.

4.   Реално, родителите ти трябва да поставят въпроса пред родителска среща. А, теб да те насърчат за посещения при училищния психолог. Явно, си много стресирана и не трябва да бъдеш оставяна без подкрепа.

6.   Запиши се на КАРАТЕ... И глей кво става...

7.   И мен ме тормозят, но знаеш ли? Като не им обръщаш внимание, е доста добра "стратегия". Както е казал номер 3 - ще си "храна" за тях, ако им реагираш! Аз действам с 100% игнор, най-много нормално да им кажа да спрат понякога. Но има и друга страна на монетата - дори и с игнор, не винаги става, при мен все още продължава, а всички казват, че уж щяло да им писне и да не го мисля. Тук няма правилен отговор какво да правиш, ако стане наистина нетърпимо и продължава дълго време, търси помощ! Ходи при директора. Да викне всичките родители и да им покажат на кой свят се намират тия боклуци! В крайна сметка, не винаги става с игнориране, но първо опитай с това, после с другото.

8.   Когато съм била ученичка, си спомням, че бях тормозена от половината част на класа, когато бях 11 клас. Опитвах се да ги игнорирам, но резултатът е нулев, по-скоро става ефект, когато съм се оплаквала на директора. Така че се опитвай да се оплачеш на директора или класен ръководител, но ако няма никакъв ефект, тогава ще е най-добре, да се преместиш в друго у-ще.

9.   Знаеш ли защо те обиждат, не могат да те стигнат.
Отговори им по някакъв начин.
Ти трябва да се чувстваш добре със всичките ти положителни неща и недостатъци, когато ти се обичаш, няма кой да те обиди
Какво ти казват?