Споделена история от Тинейджърски

Противна съм!
Здравейте! Момиче на 15 г. съм. Искам много да споделя един проблем с вас, който не ми излиза от главата.

Чувствам се адски неудобно в кожата си! Много неща не харесвам по мен. Първо- веждите, които са различни (не много, но поне аз виждам разликата). Отначало мислех, че съм ги деформирала, понеже отначало си ги скубех сама, но видях една снимка, като съм била малка и осъзнах, че и там съм с различни вежди! От време на време ходя на козметик, но пак не са еднакви. Много обичам да ходя с вързана коса и бретона прибран, да ми е опъната косата, но ме е срам и не мога да го правя в училище!

Второ- голям проблем ми е лицето. Тенът избощо не е еднакъв, навсякъде е различен- покрай устата, бузите. Използвам една медицинска маска, но от нея много ми се изсушава кожата и вече я ползвам по-рядко.

Друг проблем е, че имам известно окосмяване- не само по лицето, но и по тялото (гърба, корема). Докато се гледам в огледалото вкъщи на слънчева светлина, имам чувството, че съм най-косматото нещо на света. А ако отида в някакво заведение или някъде на по-закрито, едвам едвам ги виждам косъмчетата по лицето. Вече и аз не знам какво да си мисля...

Другите момичета от класа нямат нито едно косъмче по лицето или където и да е било. Всички са перфектни- с хубави вежди, изчистени лица, гладка кожа. Направо ми се плаче вече. Имам чвувството, че съм някакъв изрод, отделен от другите с бетонна стена!

Коментари

1.   Има методи за обезкосмяване (кола, маска, епилатор, бикче)аз предпочитам с кола маска (бързо, лесно, ефикано). Относно тена не мога да ти дам съвет. Потърси информация, потърси някакъв крем, маска... и така.

2.   Здравей.. аз съм момиче на 14 съм и съм чувала за тези косъмчета . . ще ти кажа защо се получава окосмяването и как да се премахне. Значи окосмяването по тялото на момичетата се получава заради съмите хормони . . имаш мъжки хормони които са в повече и така се получило всичко.

По принцип на твоите години можеш да си ги махнеш със епилатор и разни козметики... но за да спреш тези мъжки хормони трябва да пиеш едни хапчета те са най обикновени хапчета не са нещо специялно, но трябва да водиш полов акт защото тези хапчета са ПРОТИВОЗАЧАТАЧНИ и когато водиш половия акт нали трябва да ги пиеш по принцип знам че те са за претпазване за да не забременееш... но едно момиче което имаше същия проблем била е много космата отишла е на някакаф лекар и той и препоръчал това тя беше някаде на 13,14 години и все още не водише полов акт за това се обескосмяваше с разни епилатори... когато е навършила 18 години започна да спи с момчета и да пие тези хапчета и до колкото разбрах е по добре или изобщо ги нямала нещо такова... но първо иди на преглет. Дано съм помогнала късмет ;]]

3.   Момиченце, отиди на очен лекар.
Още сега ти казвам, че имаш около 1,5 или 2 диоптъра късогледство.
И аз бях така - виждах околните чистички и свежи, а себе си - до най-малката пора и пъпка.
Така стана, че сложих очила и о, ужас - всички други се превърнаха в мазни, болни, петнисти изроди. Е, свиква се за 2 дни и после осъзнаваш, че и ти не си толкова лоша чак.

Имам съвет - или спри да гледаш себе си от 20 см, или гледай и тях от толкова близо, дълго и втренчено.
Иначе не е честно.

А колкото до свежестта на лицето - няма как да имаш равномерен тен ако ходиш по задимени заведения, дори да не пушиш. Или ако ядеш само банички и пици.
Трябва да си имаш и плодовете, и млякото, и яйцата, и ядките, и месото. При здравословен живот, включително хранене, движение, чист въздух и сън се нормализират хормоните.
Време е да вземеш мерки, сега си в много важна възраст.

4.   Ми кола маска кво чакаш

5.   Ми като си си избирала тяло, преди да се родиш, къде си бляла? Или чакаш всичко другите да свършат вместо теб? Е сега целия този живот ще си влачиш последствията :)

6.   Някой да ти е казал нещо за веждите, или за кожата на лицето, или за косъмчетата? Май само ти ги виждаш. Никой не е съвършен, детенце. Всеки си има по нещо, което не си харесва. Сигурна съм, че има много хубави неща по теб, които да харесваш. Защо не гледаш тях, а гледаш само недостатъците?

7.   Това е нормално аз също имам косми по цялото тяло. На горната устна си ги махам с лепенки, мене попринцип проблемно място ми е корема и съм решила да си ги махна с лазер(не се появявят с години и оредяват). Моят съвет е да не се вглеждаш толкова в себе си, то и аз като се взирам във веждите си и на мен ми изглеждат различни.

8.   Я не бъди толкова критична към себе си! Не се гледай така под лупа. И аз имам косми по лицето. Е, никой не ги вижда, но като се загледам от 5 см в огледалото се виждат- това е мъж. Всеки го има, естествено е. При някои повече, при други по-малко.
За веждите- никой няма да започне да ти се взира и да ги мери с линийка дали са еднакви. Аз моито въобще не ги харесвам. И моите са различни! Едната е по-хубава от другата, с чупка, а другата си я оскубах мн некадърно (според мен), но моите съученички много ми ги харесват и казват, че искат като моята форма.
Дори и ходилата ми са различни! Когато си обуя един чифт обувки на единия крак ми е добре, а на другия ми е малка (рядко, но се случва). Това прави ли ме противна?
Живей спокойно и не се взирай и в нааааай-малкия детайл :)

9.   Просто се грижи повече за външния си вид! Ако наистина не се чувстваш удобно в кожата си.. направи така че да е обратното.

10.   Космите по лицето, драги, им се вика чисто мъхче!! Много жени и момичета ги имат и повечето ги изрусяват с перхидрол, продава се в аптеката. Някои прибягват до кола маска, но си малка и не препоръчвам, аз самата нямам желание, защото докато никнат боцка и е гадно, а те стават по-дебели и тъмни! Не се коси! Няма перфектни. Идеалните чисти кожи са по-рядки и от бяла лястовица в днешно време, на повечето "тайната" им се вика "три пласта фон дьо тен и пудра" ;D Ходи редовно на козметик, веднъж месечно си почиствай лицето и всичко ще ти е тип-топ. Номер 3, поздравления за мнението, накара ме да се усмихна!

~bluishskittles

11.   10, авторката може да е малка за много неща, но изобщо не е малка за кола маска на лицето, ако се комплексира от косми там. Няма да си оперира бюста, а става дума за КОСМИ, НЕЖЕЛАНИ косми.
Има разлика.
От кола-маската не стават по-черни космите, по-еди какви си. Дори с бръснене реално не стават, просто стават боцкащи, защото връхчето им е такова, но при кола-маската се махка и корена, така че расте косъм с остро връхче.
Космите, тяхната структура и т. н. са въпрос на ген... и хормони. Отиди и си виж хормоните, ако си много окосмена.
Окосмени са и арабките, туркините и те си правят кола маска на цялото тяло. От там идва и тази мода. В днешно време жените гледат да нямат косми, което не значи, че по рождение нямат - просто има кола маска, крем-епилатор и бръснач... Никой не трябва да се комплексира заради някакви си косми.
За лицето ползвай тонирано кремче. Не само, че не е вредно, а и предпазва лицето от вредни слънчеви лъчи и бръчки. Има едно фон-дьотенче 16h на Лореал - към 30 лв., но цяла година можеш да си го ползваш. Имах ужасно акне, което си прикрих така. Сега гледам снимки от онова време, кожата ми изглежда перфектна. Момичетата от твоя клас 100% ползват поне тониращ крем. Не вярвай на лелки и дърти какички, че застарявало - това е мит от едно време, когато са слагали във фон дьо тена ЖИВАК.
Днес сме 21 век, не 20 век и козметичната индустрия ни предлага чудесни продукти, защо да не се възползваме? (само на солариум не ходи! )

12.   Със скубене, чрез кола маска или епилатор, космите нито стават по-дебели, нито боцкат, разбира се. Трябва да се прави вечерта, защото се зачервява кожата и е много болезнено... поне е рядко.