Споделена история от Тинейджърски

Разочарован от себе си
Напоследък се чувствам толкова разочарован от себе си превръщам се в човекът, който никога не съм искал да бъда..
Заседнал съм в живота и не знам как изляза от тази тъмнина. Вече нямам сили да се боря за тихите битки.
Губя се, губя надежда във всичко!

Толкова много искам да започна живота си наново да отворя нова страница в живота си.
Искам приключения в живота си, искам да прекарвам хубаво времето си, искам да се променя, и толковаа много искам да спра да пуша..
Искам приятели, много ли е?
Как да променя себе си коренно? Моля дайте ми съвети.
Момче на 18 години съм.

Коментари

1.   И аз чувствам така, мъж на 23г съм, омръзнало ми е от живота....

2.   И аз така
- Момиче 18 години

3.   Ми иди на фитнес или на футбол.

4.   Това е нормално, човек търси себе се, не чакай това да до де отвън. Работа, спорт, постоянна ангажираност.

5.   Разбирам те. Знам, че звучи банално и дразнещо, и мен ме дразнят тези коментари, но ако отидеш в нова среда, като фитнес, курс по нещо, събитие, ти по този начин ще срещнеш нови хора! Повярвай ми! Особено ти като мъж, фитнеса ти е най-добрия вариант поне за начало. Ти остави ползите за здравето (физически и ментално) от него, те са ясни. Вие момчетата там сте си като дружки и бързо ще си намериш някого, може и цяла група да станете. Аз така съм забелязала. Имаш опции. Пък и само защото си момче, според мен ти е по-лесно да се сприятелиш. Просто сте си такива и се намирате един друг хаха.
За пушенето нямам такъв проблем, че да говоря от първо лице, но много хора препоръчват книгата "Вече не пуша". Не помня кой е автора, но като я напишеш в нета веднага ще ти излезе.
Дано малко съм ти помогнала!
Ж, 16

6.   Запиши ново образование. Това променя перспективата и дава нови цели в живота. Съветвам те, нещо, с което да си полезен на обществото.

7.   Заседнал бил... на 18 години. Колко трае засядането - 1г или 6 месеца? Стига се лигави.

8.   Бабини дивитини, просто спри да пушиш, промени външния си вид, започни наново с приятелите, излез от тая мъгла в главата ти.

9.   Намери си работа, квартира, гадже, так животът ти ще стане интересен.

11.   Напиши на лист какво би искал да промениш. Започни едно по едно да ги отмяташ.
Започни да учиш - когато човек е зает, няма време да мисли за странични неща, а и ще зарадваш родителите си.