Споделена история от Тинейджърски

Адски мързел...
Здравейте..
Аз съм момиче на 14 години и съм адски ама АДСКИ мързелива. :х

Мързи ме да отида до тоалетната, да си оправя леглото, да събера дрехите от простора, да ходя на училище, да уча, да си правя нещо за ядене, да чистя, да подреждам и всичко, което се сетите. ;х

Единствено и само не ме мързи да седя на компютъра, да цъкам cs и да се ровя в разни сайтове цял ден... Заради това аз изгубих приятелите си, адски затворена съм в себе си, не излизам по цял ден единствено и само на компютъра седя... Това е болно състояние не издържам повече..

Искам да се оправя, не искам да съм толкова мързелива и да чакам на сестра ми, майка ми и баща ми да вършат всичко вместо мен... Всичко правя с нежелание като да почистя, да подредя и това, което изредих по-горе...

Ужасявам се от себе си, непрекъснато карам сестра ми да ходи до магазина да пазарува вместо мен... Искам да не съм мързелива, да се откъсна от този проклет компютър, но просто не успявам...
Моля ви, помогнете ми, защото не издържам повече да се застоявам на едно място..
Помощ ! ;(

Коментари

1.   :ХХ И аз съм момиче на 13 и аз съм адски мързелива точно като теб направо е ужасно.... :ХХХХ

2.   Това не е мързел, а липса на воля. Мързела е вид пестене на енергия, а ти имаш такава, просто не я използваш.

Най-ценния съвет, който мога да ти дам, е просто да свършиш нещо, което си наумиш. Не мисли, просто го направи. Тогава ще успееш. Мисленето вреди. С времето ще свикнеш и дори няма да усещаш гадното чувство. Докато сега, ти се предаваш на чувството, жалиш тялото си прекалено много. Запиши се на фитнес, направи хубава фигура, сваляй момчета и ще се оправиш.

3.   Проблема с мързела си зависи само и единствено от теб, ако те мързи да ходиш до тоалетна не ходи, но за това те чака двойно повече чистене след това. ;) Чиста или мръсна пижама?
Ти избираш:))))))))

4.   Животът ти ще изтече пред очите ти от липса на воля и живец да свършиш нещо полезно! Ще се разболееш от обездвижване и затъпяване пред монитора! Чети книги, учи си уроците и излизай с приятели-това е начина!

5.   За съжаление ще кажа, че съм 10 години по-голяма от авторката и 10 пъти по-мързелива съм станала. Не работя, не уча, не излизам(защото ме мързи да се облека и среша). Следователно нямам вече гадже и приятели, дори вече ме мързи да говоря по телефона, да мисля какво да кажа... Никаква домакинска работа. Как ми минава денонощието?
Ставам към 11 сутринта и както съм в леглото, взимам лап топа и така до 3-4 сутринта. Сложи 2-3 пъти ходене до тоалетна и ядене 2-3 пъти- супер, а.
Не ставай като мен мъчително е. Чувстваш се инвалид. Да не говорим, че годините минават и кой би взел на работа мързеливо момиче, без образование и опит... трагедия
Както каза номер 4 последствията от мързела съм ги изпитала на собствен гръб:
надебеляване
занемаряване
хемороиди
очни проблеми
схващане крайниците
от обездвижване- проблеми с кръвообръщението и сърцето
Да не говорим за жълтеница...

6.   Ми като искаш, СТАНИ И ГО НАПРАВИ. Мързел-не мързел, ставаш и чистиш, подреждаш, излизаш с приятели, пишеш, учиш, всичко.... То и мен ме мързи редовно за всичко, но си казвам, , Ииии майната му на компа, утре тази като ме вдигне пред класа.... ". Като искаш просто го направи, не е приятно, но не се умира. Аз също съм мързел по рождения, но и да се оплаквам в сайтовете полза няма да има.
Иначе купи си памперс, будилник, или направо наеми иконом.

7.   Както казваше дядо ми: "Мързелът не мори, а мъчи! ... "

8.   Най-добрия лек за мързела е работата. Така че ставайте да градим съсипаната ни родина.

9.   Много интересно
Аз съм горе-долу на твоята възраст и имах доста време този проблем. Ще ти кажа, че не можеш да се научиш на всичко от единия ден на другия. Започни с нещо лесно, като ходенето на магазина. Приятно е да се разходиш, можеш да видиш интересни неща, пък и в крайна сметка, само 15 минути ще ти отнеме.
Лично мен, преди няколко години, много ме мързеше да уча. Ама родителите ми започнаха да работят по цял ден и се наложи и да подреждам и да чистя... и ученето наистина ми стана приятно. И още ми е много приятно да уча. Но засега, остави това, и се заеми с задачата която по-горе споменах. Късмет! :)

10.   Съгласна съм с номер 4. Като теб съм откакто съм се родила, а съм на 17. Възстанови контактите си с приятелите, раздвижи се.

11.   Аз съм момиче на 21 години и също ме мързи да правя всичките тези неща, които изреди. Даже сега ме мързи да ти пиша коментар, затова ще спра дотук. :D

12.   11 :D и мене ме мързи да чета, ама няма начин

13.   Момичета, като Ви чета коментарите се чудя кой мъж ще Ви търпи. Сигурно и секс ще Ви мързи да правите

14.   13, тва че ще ги мързи за секс е ясно, ама мъж няма да ги вземе по съвсем други причини, още много преди секса...

15.   От номер 11: Спокойно, имам си приятел от 2 години и винаги съм готова за секс. А това, че ме мързи да измия чиниите е друга работа. Та кой не го мързи?

16.   Мен не ме мързи да мия чиниите.

Еее, ами ние не очаквахме да кажеш, че често отказваш секс под предлог, че те боли главата и не си в настроение.

Лоша

17.   Най-лесно е според мен :

Питай майка ти, сестра ти или все някой даже и сама можеш.
Гледаш контакта на компютъра, телевизора и всичко подобно махаш кабела скриваш го, за да не го намериш или да те домързи да го включиш.

Дано да можеш и с мързел да видиш и извадиш кабела :)

18.   .. харесвам мързеливи момичета :Д

19.   Гледай филма Yes man ;)

20.   Да но как да учиш, чистиш или каквото и още да е когато не ти е интересно? ! Например мен ме мързи в червата седя по цял ден и не правя нищо полезно, но кажат ли ми айде навънка или някъде другаде веднага скачам.. Според мен е въпрос на интерес щото ето мързи ме да уча ама като ми кажат да изляза някъде и съм първа.. И така просто трябва си намериш някакво занимание което да ти е интересно с изключение на компютъра няма дете днес което да не му е интересно или ако има то е много малък брой :))

21.   ох и мен ме мързи много

22.   Момиче съм, на 18 години, живея в чужбина - още не знам добре езика, а уча.. И аз съм мързелива (не чак толкова, че да не ида до тоалетната обаче..! ), но за сметка на това имам воля - знам, че трябва да се направи нещо -правя го! Няма боли ме т'ва, боли ме онова, не ми се занимава с това, не ми се занимава с онова, пък така, пък иначе... Когато си имам задължения, гледам да ги свърша на всяка цена. Разпределила съм си задълженията по дни и си спазвам графика: учене, готвене и къпане всеки ден, чистене през два дни, пране два пъти в седмицата, а ако няма много за пране - един път. Така съм си направила нещата, че съботата и понякога неделята са ми напълно свободни. Тогава мога да сготвя нещо по-засукано, понеже имам време, чета книги, рисувам, пиша.. Че даже почти всеки ден преди да си легна си пускам някой филм и се отпускам, чувстайки се пълноценен човек! Воля и желание му е майката, не се отпускай. Някой по-горе беше попитал кой ще иска мързелива жена? Ми.. никой! Така както ние не искаме мързеливи мъже, да се разпльокат на дивана или пред компютъра и цял ден нищо да не правят, а само "Дай ми това, дай ми онова" да повтарят, така и мъжете не искат мързеливи жени - дома им да тъне в прах, да ходят с мръсни, неизгладени дрехи, мръсни чорапи и гладни.. Ами един ден като имаме деца? На какво ще ги научим? На това как да седят цял ден пред компютъра? Ааа, не, не.. Взимай се в ръце, докато е време. Хубаво си осъзнала, че не искаш да е така, и от пубертета е сигурно, но е време да се стегнеш. Самодисциплина! Направи си и ти график и гледай да го спазваш.
"НАЙ-ГОЛЯМАТА ПОБЕДА Е ДА ПОБЕДИШ СЕБЕ СИ" - бе казал някой.. Мъдро, много мъдро!

23.   Това е от липса на воля. Всяка сутрин трябва да ставам рано за да ходя на тренировки и страшно много ме мързи. Искам да заспя пак и да не се занимавам, но единствено волята и любовта към спорта ме мотивира да се надигна и да отида там

24.   И мен супер ме мързи. Но ако си дам цел може и да успея.
Не съм сигурна. Мързи ме да уча и да излизам. Направо се побърквам. Дайте ми съвет какво да правя.

26.   До номер 13 : Sex ще правят няма да ги мързи.. :D

27.   факта, че си написала сравнително грамотен и изчерпателен пост те прави не толкова мързелива колкото си мислиш.. като за начало ще е добре да се отлепиш от компа. излез навън, подишай малко чист въздух. ако смяташ, че си изгубила приятелите си, излез с майка ти или пък самичка-предложи да купиш нещо от хранителния магазин например.. нека разходката бъде не по-малко от 30 мин. Като се освежиш на чист въздух, ще видиш как музата за работа ще ти дойде от самосебе си и ще свършиш всичко, което имаш да вършиш. ако отсега си мързелива, то какво остава за по-нататък? -когато станеш самостоятелна и мама, тати и сестра ти ги няма? -Не се отпускай от сега. Та, ти си тийн? -има ли по-хубаво от това? нямаш никакви задължения и грижи? иска се от теб да учиш и да си подреждаш личните принадлежности. Хайде успех сега и надявам се да съм била полезна

Шушулка*

28.   аз съм на 16 г и също съм толкова мързелива даже честно казано ме мързи и да напиша това аз даже и на компа ме мързи да седя само гледам тв но и аз искам да излизам повече и да прекарвам повече време с приятелите си

29.   Вземи си домашен любимец.

30.   Само се чуда как 29 чевека говорят за мързел, пък не ги мързи да пишат коментари "Как не ги мързи" хД
Сега е 05:37... Клепачите ми се затварят, като.. два магнита как се притеглят. :Д
Не съм спала хД И в момента ме мързи да отида до леглото =ДД
Мързи ме да:
1. уча
2. пиша
3. щракам на компа хДД!!!
4. мия чини
5. мета
6. мия
7. мързи ме да пея
8. мързи ме да се храна
9. да се помръдна хД
10. да се изкъпа
11. да изляза с приятели
12. Да просна
13. Да отида на даскало
14. Да отида до магазина
15. Да си сменя песента
16. Да се смея
17. Да плача
18. Да изгаса нощната лампа
19. Да отида до леглото си.
20. ДА си пусна филма
21. Да спра да пиша, какво ме мързи хДД
Баща ми казва, че няма на света по-мързелив човек хД Тъй че не се притеснявай не си единствена :Д
Бъди картоф и да не ти пука ;р

31.   20 коментар е най-точен!
И се натресох тук, щото чета как да преборя мързела, да оправя едни дрехи!

Ако чуя - хайде да яздим - първа съм, обаче сега мисля да полегна. :Д

32.   Не се бъркайте - това не е липса на воля. ТОВА Е СЕРИОЗЕН ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ - най-често депресия или резултат от нея. Потърсете помощ, наистина това не е шега работа!

33.   №32... И ти трябва да отидеш на психолог...
Ако трябваше да те послушаме.. Тая твоя "помощ" нямаше да има спирка защото АБСОЛЮТНО всеки човек на света има капка мързел в себе си и има дни в който го мързи да свърши някоя важна работа -. -

35.   номер 22 е най-точно. ти си много разглезена наистина. когато пораснеш няма да ги има тати, мама и сестра. те ще си гледат собствения си живот. абе още от малки да сте таквиз мързели!!! :O :D :D. направо като плужеци!! аз съм на 11 години. родителите ми работят! Аз правя всичко. аз чистя, аз мия, аз бърша, аз дори готвя, аз уча!! Който учи за себе си учи, не за околните. щом искаш бъди мързелива. правиш го за себе си. :)

36.   Поздрав: https://www.youtube.com/watch?v=ei6Jx_4H7Wg

37.   Според мен трябва да спреш с този компютър за няколко месеца и ще се оправиш