Споделена история от Тинейджърски

Малка ли съм на тези години да имам гадже?
Привет! Аз съм на 12 години, момиче.

От доста време чета историйки в този сайт, та реших и аз да споделя!

Да се опиша малко.. Високо, определям се като хубаво (поне така ми казват), спортно и забавно момиче. Като на моите години разсъждавам добре, не искам да се хваля. Обичам да съм сред хора, мразя самотата, лошото е, че не попаднах в хубав клас. Само с петима човека има доста смях. А нали обичам запознанства, гледам да се поздравявам с повечко хора в училището.

Е, както казах, четох доста. Много си малък/а на 12 да имаш гадже и си задавате въпроса: ''Че като сте на 12 какво правите?'' - Ами ето го и моя отговор, защото аз изпитвам силни чувства: ''Да бъда с любимия човек не искам секс на тези години или толкова целувки от това да бъдем заедно, един до друг, просто да се обичаме'' И сега какво пак ще си помислим... Силна обич на тези години? Временно е, спокойно. Е, да може да е временно, трябва да си прекарам супер детството, но тука където съм... Момчетата-футбол, а момичетата кой ги знае...

На 12 може да съм малка, но защо пък да не пробвам? Дори и да е с момиче. Жалкото е, че ме е срам да се нарека бисексуална, но това е отделен въпрос, а моя е, дали ще е окей на тези години да си имам някого?

Благодаря, че прочетохте моята история и се надявам да ми помогнете! :)

Коментари

1-50 от 61

1.   Виж, ако ще се държите за ръце и ще си играете на площадката няма лошо да сте гаджета. Аз колко такива съм имал.... ;D

2.   Защо да си малка? ! Разбира се, ако категорично изключваме секса във взаимоотношенията ти с дадено момче или момиче, ако щеш:) Първо си изживей тези най-безгрижни години, не бързай да порастваш.
Аз бях на 13, когато си имах гадже за пръв път и беше с година по-малък от мен. Но няколко момичета от неговия клас (12-годишните) си имаха гаджета също. И просто в междучасията се държахме за ръце, след училище се изпращахме, вечер се събирахме или в двора на училището или в съседната детската градина. Говорехме си, разказвахме си случки, и от време на време някоя от двойките изчезваше, за да се поцелуват, после пак идваха и така. Да не говорим, че аз с това момче тогава ходих няколко месеца, после пътищата ни се разделиха, а преди 2-3 години го срещнах отново (бях на 20 вече) и имаше такава силна тръпка, може би точно заради това, че с това момче всичко беше по детски, невинно, нямам лоши спомени от него, и с нищо не ми е навредило, че съм била малка и съм си имала гадже:) Мисълта ми е, че не е грешно и не е рано, стига да не се правите на големи. Освен това си имай едно на ум и за момчето, с което евентуално ще се загаджиш :) Не знам доколко съм ти помогнала, но ти желая късмет!

3.   И аз съм на 12, абсолютно същата история само дето мен всички ме познават а аз тях не (поне повечето но това е подробност) Всички в моя клас са задръстенячки и да малки сме да имаме истинска любов на тези години и сега можем само да се харесваме....

4.   Аз съм номер 1, искам нещо да допълня че харесвам едно момче но то е на 14 и учеше в нашето даскало но после се премести в друг град и много ама много го харесвам

5.   ''Да бъда с любимия човек не искам секс на тези години или толкова целувки от това да бъдем заедно, един до друг, просто да се обичаме''

На тази възраст любимия човек е майка ти, баща ти, брат ти, сестра ти, каквото и да е. Ти си нямаш и на представа какво означава любов, за това и не се опитвай. Порастни, развивай се, стани на 16+, тогава мисли за такива неща.

-Death_Blade ^

-- Не разбирам защо тези деца са си сложили любовта за "фикс" идея, като дори не знаят какво е любов. Още 10 години и ще гледаме как 5 годишни момиченца се натискат в парка. Ужас направо.

6.   Ми според мен не е нормално. Аз на тази възраст играех на ластик, криеница, карти и т. н.

7.   Ти ли си номер 1 смешко??? Не пиши много само това ще ти кажа;) 4- ти коментар не съм го писал аз и не се представяй за мен смешник! Жалко че тук IP не може да се следи! Ще ти кажа аз на теб кой харесва момчета! Заухав;)

8.   Всъщност аз съм номер 4 и съм искала да кажа номер 3 че това е объркване на редактора

Модератор: Извинете, но това, че сте объркали копченцата 1 и 3 не е наша грешка.

9.   номер 7 аз съм момичето от 3-ти коментар и писах първа обаче редактора ме е сложил 3-та и мислех че съм номер едно и аз харесва 14-годишното момче не обвинявай който и да е там номер 1 редактора е виновен и точка колко коментара трябва да добавя за това

Модератор: За последен път Ви обяснявам, че грешката си е ваша. Ние не "слагаме" никой. Има си последователност - 1,2,3 по време, така ги публикуваме. Това, че сте объркали цифрата 1 и 3 си е ваш проблем. Следващият Ви коментар извън темата няма да бъде публикуван.

10.   Тогава извинете госпожице

11.   Не знам как да се свържа с редактора и използвам тая страница: Скъпи редакторе искам да ви кажа че преди 5 часа добавих коментар първа но някой е добавил преди мен и разликата явно е в няколко секунди. Не съм ги сбъркала просто не знаех че има и други хора които искат да пишат 1-ви. Пак сори че пиша тук

Модератор: Можете да пишете за подобни неща тук: http://spodeli.net/3/story-6187.html
В главната страница на сайта, в ляво Контакт е другото място: http://spodeli.net/img/webmaster.png

12.   Към Номер 6: Ти на тая възраст може да си игралa на ластик ама забелязалa ли си сегашните деца колко бързо се развиват, а и какво лошо има в това авторката да си има гадже на тази възраст. Та дори и обичта им да е детска, нека ги оставим да се обичат, какво всички я нападате. Щом не говори за секс на 12 значи няма за какво да се притесняваме.

13.   Малко извън темата сте излезли, но все едно аз пък ще коментирам.На 14 години съм, нямала съм гадже само няколко афери. Сериозното беше когато бях на 13 години, момчето обаче не беше моят град и ни деляха 200-300км. Това, което научих за любовта далеч не ми хареса.

Преди това се присмивах на всички 15+, които казваха " Любовта не е за малки деца" , сега пък аз го казвам! Освен милите думички, целувки, флиртове си има и друга по-сериозна страна. Ти си с този човек, трябва да го подкрепяш, ще се случва да пренебрегваш себе си, влюбен си и буквално се държиш като най-големия идиот на тази вселена, затваряш си очите за огромни неща, не можеш да мислиш за себе си и се притесняваш- добре ли е, не съм го чувала от 4 дена...

Идва прекалено силна емоция, че да се чувстваш супер яко. Колебаеш се, ставаш несигурен, разсейваш се, мамка му в определени аспекти аз исках просто да имам нормален детски живот- училище, домашни, приятели, на площадката...

Така че, миличка, за мен на 12 е рано за нещо истинско (истинско харесване), можеш да имаш лек приятел, да си казвате, че се обичате, а да не е така, но не и сериозни отношения. Аз не твърдя, че съм била влюбена, че съм живяла за него, ама 100/100, ако не съм не искам и да разбирам скоро какво е истинското усещане. Яд ме е на такива дето на 11 започват с фикс идеята- искам гадже. Ама няма кво да се направи, сами си го причинявате, а после ревете и се оплаквате тук. Еми да, сигурно е възможно да се обичате и истински и да е реално и да е нещо уникално, но не му е времето струпва се прекалено много. Както каза 1, ако е приятел за в площадката, да си държите ръцете- хубаво, супер, давайте, подкрепям ви.

14.   Не се срамувай да се наречеш Би сексуална! Дори и хомосексуална да си, какво от това? !

15.   не се притеснявай от това. аз съм на 13 и си имам не бих казала гадже ми по скоро приятел. да кажем на площадката на кафе държим си ръцете. нещо съвсем невинно :)

16.   Не си малка.
Но недей да прибързваш със секса.
Има си време и за това.
Целувки прегръдки може, но само това нищо повече

17.   Здравейте на 11 съм харесвам едно момче от моя клас обаче се страхувам че ако той разбере всички ще научат или няма да отвърне на чувствата ми. аз искам само да знам че ме харесва. можеби само да се държим за ръце и да ме испраща. много го харесвам
малка ли съм да имам гадже?

18.   Нормално е да харесваш някое момче, ако и той те харесва нормално е да тръгнете. а от там на сетне кво ще праите си е ваша работа! аз смятам че е добре да се изчака до 15-16 годична връзка за да правите секс, но пак казвам ако смяташ че си готова давай! дали ще се държите за ръце, дали ще се целувате... важното е да се обичате. а и да не забравяме, че за любовта възраст няма :))

19.   Аз не разбирам как е възможно всички да обесняват на детето, че не е малка, че може да си имча гадже, че дори ако е готова и секс да прави...!!!
Хора, къде живеем? Това е просто ужасно. Дано повечето които са дали мнение по темата да са на възрастта на авторката, ако ли не това говори много лошо за вас.
Момиче има голяма разлика от това да си харесваш някой и да изпитваш детски трепети, до това да си влюбена и да изпитваш силни чувства. Нормално е да изпитваш такива чувства, но не е нормално да се обвързваш на тези години. Мила ти си дете, ако сега пропилееш тези години в безсмислени и опасни дори авантюри, повярвмай ми един сден ще съжаляваш, че не си си изживяла детството. То няма да се върне никога, дори сега да си мислиш, че да си дете е досадно това са най-хубавите и безгрижни години от живота. В момента в който се намеси любовта обаче някакси детството си отива. Порастваш преждевременно, което не е добре, защото това ще те пох аби и след време ще изглеждаш съсипана. Познавам много такива примери в моето обкръжение. За това живей си безгрижно детството, харесвай си колкото момчета искаш, съчинявай си някакви красиви исктории, но до тук. Един ден ще разбереш какво означава да си влюбен наистина. Успех!

20.   Аз може ли да кажа нещо? На 13 години съм, момиче и знам, че е странно, но ще кажа само, че не харесвам ами обичам едно момче, което е с 3 години по-голямо от мен, в моето училище е. Знам, че ще кажете "Много си малка, за да казваш-обичам го, влюбена съм в него", но според мен за любовта няма възраст!! Просто толкова много го харесвам, обичам или там каквото смятате вие, че искам да направя нещо специално-като да го прегърна, да му скоча на врата и т. н. Всеки път се задоволявам само като го гледам! Той е танцьор и вчера ходих да гледам ансамбъла и той не спря да ме гледа. Четох в разни сайтове, че ти чувстваш просто дали някой те харесва. Аз наистина го чувствам!! Кажете ми, моля ви, някой начин да покажа силната си обич и той най-накрая да направи нещо!!

21.   20 подкрепям те напълно и знам че за любовта няма възраст. това че другите казват че на 11-12-13 години човек не може да обича истински друго момче или момиче не е вярно или че любимия човек ти е мама или такто не е вярно. и само да те питам в кой сайт чете това че усещаш когато друг човек те харесва

25.   Поздравявам всички, който обичат на малка възраст, защото за любовта такава няма.
Вие трябва да сте горди с това че обичате и харесвате, защото така разбирате че пораствате.
Няма дете на 5 години да обича.
Това е до разум. На някои това, което имат в главата си е повече от на друг и значи щом обичаш твоя е такъв.

И ти пожелавам винаги да е така.

26.   Не не си малка. И аз съм на твойте години и имах връзка 2 месеца и нещо. Пробвай, но ако той скъса с теб трябва да знаеш, че ще ти е неприятно около няколко седмици и после може да се загубят добрите отношения който сте имали (казвам ти от личен опит). Ти сама трябва да си прецениш :) Късмет :)

27.   Уважавам спортните момичета. Волейболните и хандбалните печелят и допълнителни точки.
Ти чуваш ли се? Дори не се изразяваш правилно, а ще имаш гадже. Какво точно ще правите с това твое гадже? Ще си наемате една и съща детегледачка? Или ще се изпитвате, за да разберете кой знае по-добре таблицата?

28.   да аз проявих желание може и да стане

29.   Здравейте, аз също сам на 12 - момиче. Та мога да ви кажа че на тези години е най - чистата, сладка и невинна любов от целия ни живот. По - възрастните вярно имат опит и аз изпитвам респект към тях, но те са и с по - стари разбирания затова има разминаване в мисленето. Това е моята теория. Така че си малка за гадже - в истинския смисъл, но не и за любов.

30.   Стига с това "много си малка", де! Не е малка хич. Какво трябва да прави да си играе с кукли ли? Стига, това е работа на 8-9-10 годишните. Сега е времето на разни безобидни харесвания и целувки, после ще стане време и за секс. Какво толкова?

31.   Не слушай другите! Ще ти споделя нещо аз съм на 10 години и имам гадже
И съм същата не искам нищо сериозно нито аз нито той пишем си, разхождаме се като ни изведат на разходка и просто обичаме да сме заедно мисля че възраста няма нищо общо с това да искаш да си с някой от противоположният пол. Успех занапред.

33.   Здравейте момичета аз сам на 12 години и до сега съм сменила 5 гаджета с първото, второто, третото и четвъртото не ми вървеше но с петото да. Знаете ли че първите 4 са големи глупаци. От моя клас и от други класове момчета ме харесват, но вече ми омръзна да се занимавам с тях. Дават ми само цветя картички сърца и други. Да имак гадже е хубаво, но ние сме малки за някой неща като сексът, целувките по уста и така на татък

34.   аз съм на 12 и не мога да разбера всички които казват “малка си“ за любовта няма възраст казвате че на 12 не можеш да обичаш смешни сте замислете се обичаш майка си баща си брат си сестра си дори домашния си любимец на каквато и възраст да си тогава защо да не обичаш момче... “обичаш“ е силна дума но съм сигурна че на 12 можеш да определиш дали обичаш и можеш свободно да го кажеш за едно момче...

36.   Ами виж аз съм на 11 години .. малко да се опиша:
Имам си приятел , той е колкото мен с него сме от 3 месеца, ние се целуваме и гледаме филми заедно и много други неща. Разбира се изключваме сексуалните взаимоотношения така че според мен няма нищо лошо да сте гаджета и ако може да спрете с ,,малка си,, няма такова нещо точно сега според мен е възрастта в ,която е нормално да си влюбена и да се влюбваме. И е нормално на тази възраст да имаш гадже . Това е мойто мнение!

37.   Раншко е, но може ;)

38.   Аз съм на 13 и досега не съм имала гажде. Чувствам се много странно като гледам коментарите на 10-11 годишни деца, които вече са сменили по 4-5 гаджета. Според мен е рано за такива неща, а и освен това аз съм 7 клас и имам много по-важни неща отколкото да се занимавам с момчета.

39.   Всеки има нужда "да си има някого", обаче на тези години май е по-добре да си имаш "най-добра" приятелка с която да си споделяш разни момичешки неща, да си разменяте дрехи, да си се хилите на разни си ваши неща...знаеш как е. Колкото до гаджето, първо не е нещо, което става по поръчка и второ ти пишеш, че ти е рано за секс и интимност, ама я иди го обясни това на момче на 13-14 на което хормоните му бушуват. Така, че не се терзай за това ами си имай много приятели, гледай си уроците пък после ще имаш години и за гаджета и за секс. А колкото до това, че си мислиш, че си Би, ами няма как да си сигурно при положение, че си девствена, а и това, че харесваш някое момиче или че просто понякога се заглеждаш по момичета съвсем не означава, че си бисексуална. На 12 години кой ли не се е целувал с най-добрата си приятелка, ама това не значи, че сега сме бисексуални. Това си е просто етап през които почти всяко (ако не и всяко) момиче минава. Така, че не се тормози излишно с мисли за това, ами си се радвай на едни от най-хубавите години. Пък после ще имаш цял живот и за гаджета и за връзки и за секс.

40.   Е вече спокойно можеш дa си имaш гaдже ,тъй кaто предполaгaм aвторкaтa е вече нa 16 години. Не могa дa рaзберa зaщо продължaвaт дa се полликувaт коментaри ,когaто очевидно отдaвa момичето си е решило проблемa.

41.   И аз на тези години съм си имала гадже,но това не означава,че не съм си играла и че не съм си изживяла хубаво теди години..!

42.   И аз съм на 12, гаджето ми е на 17, но годините нямат значение. Не се държа като 12 годишна, дори пуша(не, че се хваля с това, просто казвам), развивам се по-бързо, изглеждам като 15-16 годишна, а когато съм гримирана, често ме мислят за пълнолетна. Исках да ти кажа, че е нормално да си имаш авер/ка, на 12, тоест ти си преценяш кога... Може да не правите секс с него/нея, но не е ли по важно да се обичате? !? Минали са около 3 години, откакто е постната тази история, но бих искала да помогна на други момичета, които също си забават същия въпрос. :)

43.   Няма ли нещо по-смислено да напишете в този сайт?

44.   Здравей. Аз съм на 13 и първото ми гадже беше, когсто бях на 10. Да, бях малка, но нищо лошо не сме правели. Между другото той си беше пълен боклук( извинявам се за това). Според мен не си малка, ако не правите секс( наистина си малка за това), то всичко е ок. Няма лошо да се обичате, но не прекалявайте. Успех и умната!

45.   Номер 42: Стана ми лошо като прочетох коментара ти. Колкото теб съм. Знам какво е да имаш по-големи приятели. Най-добрите ми приятели са от квартала ми : един на 13, трима на 14, един на 16, един на 18 и един на 19 и най-добрата ми приятелка която е колкото мен. НО тук идва голямото но. Как може да пушиш!? !? За гримирането пак съм изненадана, но ДА ПУШИШ! И този твой приятел само те използва, просто иска да те изнасили... Не ми вярвай. Добре бъдете си приятели, но нищо повече и спри да пушиш. Ака продължаваш така няма да доживееш и 20 години.

46.   Номер: 45 много си права за номер:42. Аз мисля, че не си малка познавам един бързо развиващ се младеж, който е на 12 (колкото съм и аз) той вече не е девствен!

47.   Моля ви, кажете ми че се шегувате? ! Как може да казвате на дете, че на 12 години е нормално да се целу ваш с някой? ! Аз не съм нечия майка или нещо такова, не и аз съм на 15, но не може да казвате, че на 15-16 вече може и полов живот да води. Та един човек е дете до 18 годишна възраст и родителите му са отговорни за него до тогава. Някой тях що не иде да ги пита дали са съгласни тя да се натиска с момчета на 12 и да прави секс с тях на 15-16. Не мисля че това е нормално. Помислете си вие един ден като имате деца как ще се чувствате като тя иде у някое момче да спи, а е на 14? Според мен хората написали подобни коментари нямат елементарно възпитание. Сексът го оставете поне за 18 ! Аз на 12 си играех с играчки като нормалните деца.

48.   Изчакай на 14 или 15 години аз съм на 14 но мисля че поне 14 години може щото на 12 или 13 години си малка почакай до 14 поне още си малка намери си нещо интересно и се занимавай с него 1-во ти е рано за гаджета 2-ро не си съсипвай детсвото и 3-то успеха

49.   МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!
Здравейте! Аз съм момиче на почти 12години (след 1месец ставам на 12) от Русе. Може да ви се стори странно, но момчето, което харесвам е на 14-15 години. Преди 1седмица призна, че ме харесва, но за 1ден, после точно за 1седмиа ми беше сърдит. Преди 2-3 дена пак почна да ми пише, пише ми, че ме обича, аз му казвам че е идиотче, а той ми написа: ама идиотчето те обича много, написа ми още че ме иска, че ме "цунка", писа ми още, че съм бебе, сладка и тем подобни.
Последните 2пъти, когато му писах не ми отговори. Не знам какво да правя, много го харесвам (да, знам, че съм малка но... ), когато се срещнем не смея да го погледна и се обръщам на другата страна, на никой не съм казвала и няма да кажа, че го харесвам. Просто не знам, дали и той чувства същото (каза ми че има чувства към мен, но според мен май се шегува). Просто много го обичам, но ме е срам да му кажа, не знам какво да правя. (моля ви дайте ми съвет).

П. П. историята ми е малко тъпа, но....

51.   Ти толкова спешен случай ли си?

52.   аз съм на 12г и имам гадже (14г)... Нищо сриозно не е... Излизаме държим се за ръце приказваме си и се прегръщаме понякога... Той единствения човек на когото вярвам защото всички други са използвачи в моето населено място... Завистливци и използвачи! Така че няма лошо :D

53.   Аз съм на 10 години и харесвам две момчета едното е от моя клас а другото е от другия 3б клас и двамата са готини имали са гаджета кой да избера???? Единия е по висок от мен а другия е колкото мен помогнете ми

55.   според мен е нормално да си имаш гадже. ти си в пубертета и тепърва изпитваш чувства към някого и си мислиш че това е единствения човек който ще обичаш. няма да е точно така но ако и той те харесва защо пък да не.

56.   Номер 53... Детско разсъждаване.... Първо, кой ще тръгне да ми казва, че е нормално на 10 години в трети клас да си имал гаджета, след като прочете коментара? И второ, какво значение има височината? ! Не мога да го разбера това вашето мислене. В началното училище въобще не съм харесвала момчета, не съм била като другите, които още от втори клас тръгнаха по гаджета, добре че поне секс на правиха по-нататък... Както и да е, мисълта ми е, че просто не разбирам колко бързо съзрявате вие, че да започнете мнооооооого да обичате някого, с когото може дори да не сте си говорили? !! не знам...

58.   А отзад даваш ли ?

1-50 от 61