Споделена история от Тинейджърски

Лазерна епилация
Здравейте! На 17 години съм, момиче, и след 4-5 дена, мисля да си направя лазерна епилация на брадичката и бакенбардите. Започнах да чета из интернет коментари относно този вид обезкосмяване и доста ме стреснаха. Как няма никакъв ефект, парите отиват на вятъра и че се получават петна от лазера.
Аз обаче друг изход нямам... от кола маската получавам страшни обриви. Няколко дни след обезкосмяване, трябва на ново и е просто нетърпимо!!!

Моля компетентни хора, които са си правили лазерна епилация или Ваши близки и познати са си правили да ми дадат съвет. Споделете и веднага ли падат косъмчетата, колко процедури сте си направили и изобщо как е минала епилацията и доволни ли сте.

P. С. Съжалявам ако има още подобни теми тук, но ми е много спешно и се нуждая от съвети!!!

Благодаря предварително!

Коментари

1.   От авторката: Също искам да попитам, тъй като епилацията е скъпа и ако са ми нужни доста процедури, добра идея ли е първите два пъти да отида на някое по-скъпо местенце, а след това някъде където е по-евтино.
Съжалявам че прозвуча така смешно, но наистина искам да се избавя от този проблем, а аз самата нямам много възможности...

2.   Няма смисъл да се изхвърляш много пари. Разгледай офертите в сайтовете за колективно пазаруване. Ще си намериш за не повече от 10 лева. А на място цената ще е в пъти по-висока. Аз си купувам от там ваучери и си направих вече 7 процедури с ФОТОепилация на интим и подмишници и определено има ефект. Не се махат напълно, но са много по-малко и много по-бледички и мекички :) А за лицето предполагам, че и с по-малко процедури ще има резултат. Консултирай се на място в салона.

3.   Съжалявам, ако те разочаровам, но аз съм ходила на лазерна епилация на ръцете и нямаше нииикакъв ефект. Казват, че колкото са по-тъмни космите, толкова по-ефективно трябва да е, но повечето пъти няма.

4.   Здравей, казвам се Митко, по-голям от теб вероятно... СМЪРТ на лазерната епилация, изръсих се 1200 лева за десет процедури с най-скъпата и модерна техника и НИКАКЪВ, АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ефект, въпреки че ми беше обещано 7 години без никакво косъмче по лицето. НЯмаше и месец и пак си бях същия. Никога и по никакъв повод не давай и една стотинка за тия лазерни измислици, особено по лицето (болката е доста силна, но търпима), защото ще останеш още по-разочарована и от кола-маската си... УСПЕХ!

5.   От авторката: Ами какво да ви кажа... прочетох коментарите ви и все пак си записах час за утре... просто нямам избор... искренно се надявам да има поне малък ефект...

6.   Миткоооо сега ако ми обясниш за къв чеп му е на мъж да си обезкосмява лицето и то с лазер ще сляза до мазето и ще отворя един компот в твоя чест ;)

7.   Ще ти кажа защо.... Не съм Митко, но може би имаме сходен проблем с него! Отговорът се състои в това - ПРЕКАЛЕНО ГОЛЯМО ОКОСМЯВАНЕ ПО ЛИЦЕТО! Тук става въпрос не само за окосмяване на обичайните места, но и по бузите много близо до носа. Честно казано е много неприятно... дори и за мъж!
Аз не съм пробвал лазерна епилация, но все още обмислям...
Наистина е кофти, защото много мъже изобщо нямат брада, а аз приличам на "голямата косматка"...

8.   От авторката: Днес бях да видя за какво става въпрос. От лекарките съм много доволна. Сега само трябва да видя дали и резултата ще ме удовлетвори... :)

9.   Авторке, не си прави лазерна, а фото-епилация. Има много повече ефект и по-добри резултати.

10.   Митко и 7, еми просто ще се бръснете по-често и това е! Като се обърснеш не би трябвало да лични къде и колко косми имаш, в краен случай ще се минеш на контра. Как очаквате да има ефект фотоепилацията на място, където окосмяването е възможно най-гъсто и в продължение на години е бръснато почти ежедневно, поради което космите са супер твърди и дебели.

Очаквам скоро някои да поиска и да си фотоепилира косата и да се чуди що не става...

11.   Не съм изчела коментарите, но ако говориш за фотоепилацията, мога да ти кажа някои неща. Преди 1-2 седмици ходих да питам в студио, където правят, защото исках да си махна мустачките с фотоепилация, защото трае с години. Ето какво ми казаха : 1. Не е хубаво да си правиш ако нямаш 18 ( между другото, и аз съм на 17 :) ), заради хормоните и може нещо да се обърка. Ако въпреки това си твърдо решена, трябва да говориш с вашите или поне майка ти.
2. Правят ти тест, за да определят типа на кожата ти. Било хубаво да се направи този тест, макар на много места да не го правели
3. За горна устна точно разбрах, че са 6-7 процедури. Зависи от косъма - дебелина, структура, такива работи. Една процедура през 20 дена. Тоест около половин година ще се занимаваш с това.
4. Когато ти правят този вид епилация, косъмчетата може да окапят след 1-2 процедура, но може и по-нататък. Зависи от човека. Космите не се махали на 100 %, а 80. Това значи, че може и да останат няколко косъмчета, но те ще са много тънки и светли и няма да се забелязват.
5. Може да ти излязат петна, които след време изчезват. Аз питах ако се появят кога ще изчезнат, но забравих какво ми каза ;д

В момента не си спомням друго какво ми каза козметичката, но май това, което ти казах е най-важното. А, и че не било хубаво тази епилация да се прави лятото.
Аз бях решена да си направя, но се отказах, заради тези хормони и не знам защо още. Страх ме е да не стане нещо лошо. Ще си ходя на кола маска поне 1 година още.
А за твоя проблем, не знам...
Написах това в случай, че тази епилация е същата, защото не съм сигурна, но пък може и да ти е от полза. :)

12.   От авторката: Искам да ви кажа, и аз вече като с повечко опит в лазерната еплиация, че съм много доволна от процедурата!

13.   Авторке : Може ли да кажеш повече неща за нея - как протича, какво ти правят, какъв е резултата, какви са възможните последствия, цената? .. такива работи :)

14.   От авторката: Сега ще ви напиша по- подробно с какви точно впечатления останах от лазерната епилация.
В центъра, в който аз бях, лекарките бяха много мили. Описаха ми точно как стоят нещата при мен. Казаха ми, че не знаят дали ще има голям ефект от процедурата, тъй като съм все още тийнейджър и не съм се развила напъно. Понеже исках да си правя епилация на бакенбардите и брадичката, ми казаха че на брадичката няма смисъл, защото косъмчетата са незабележими и руси, а на бакенбардите може (което означава, че са професионалисти и не искат само да ти изпразнят джобовете). И така казах им, че искам да си направя на бакенбардите.
Започна процедурата с лазера... като цяло малко щипеше, но и охлаждаше и много много болка не се усещаше. В сравнение с кола маската това е цветенце!!! Определено се търпи!!!
Последствия... ако не се прави епилацията през лятото, последствия няма. Тъй като епилираната зона излага ли се прекалено много на слънце, става на петна.
Цените са различни за всяка една зона. Може би трябва да ги потърсите в сайта на козметичния център, в който искате да се епилирате. Или просто да се консултирате на място. Моята процедура лично беше 20-25 лева.
От резултатът съм много доволна!!! Измина се седмица и повече, а нямам и косъмче по лицето!!! Като се има впредвид, че с кола маската ми поникваха на 3-4 ден и цялата бях в обриви!!! Разбира се казаха ми, че след месец може би ще поникнат отново (но по-малко), но ще видим. :) Все пак съм решила да си направя още 5-6 процедури, защото се оказа, че не ми излиза толкова скъпо колкото предполагах.
Колкото до отрицателните мнения... не знам какво да кажа... явно си е до човек...
Отидете пробвайте, ако имате средствата, а пък ако няма резултат, няма да ходите 10-15 пъти... :) Един път е достатъчно, за да се разбере дали има ефект или не.
Ако има още въпроси питайте! :)