Споделена история от Тинейджърски

Ще има родителска среща, а баща ми не знае какви оценки имам
Здравейте на всички! Моля ви помогнете ми, модератори много се надявам да пуснете историята ми :).

Тази година се преместих в ново училище, а преди това бях в едно много пропаднало където не можех да уча (за това се преместих). Новото беше много хубаво, много се учеше и аз не бях свикнала и имах лоши оценки в първия срок.

И сега е вече втори и си повиших успеха. Скоро има родителска среща, а баща ми не знае какви оценки съм имала от първия срок и ако ги види.... Край с мен, по принцип с него сме в хубави отношения , но види ли ми оценките ще ме изгони ;(.

Мислих да не му казвам, но класната на сестра ми му звъни и му казва за такива неща, аз изтрих едно съобщение, но може да му звънне, и не знам какво да правя. Дали ще мога да блокирам номера и по някакъв начин и тя да не може да му звъни, можех и да поговоря с него но знам как свършва това... :(

Моля ви помогнете ми!!!

Коментари

1.   Леле, колко страшно :0:0 Просто му кажи преди родителската. Мен не ме е страх дали ще ми се скарат, защото не ми се карат. И аз се отпуснах 1 срок имах много двойки, но сега се старая да ги поправя.

2.   Да ти кажа ли как стоят нещата на кратко.
Вариант 1- Побъркваш се, изпадаш в истерия, нон стоп следиш телефона на баща си, класната на сестра си и своята. Криеш бележник, лъжеш и накрая незнайно от къде баща ти разбира, просто защото живота е такъв...
Вариант 2- Отиваш при него и му обясняваш за положението, защото знам ли, той е голям човек, трябва да е наясно с оценяването в по-елитните училища.

Иначе- да. Можеш да го блокираш, можеш и да се прикриваш доста дълго. Една приятелка така успя да изкара до края на учебната година и последния месец майка и срещна учител, или беше друга майка, не помня с точност, но видяла някого в магазина и стана много весело.
Зу-За

3.   И аз съм в подобна ситуация само дето аз имам мноогоо отсъствия.

6.   автор: а как мога да блокирам номера?

7.   OMG!!! Щял да я изгони :D :D :D Хормоните ти се гонят един друг, но баща ти със сигурност няма да те изгони.

И най-добре му кажи преди това сама. Няма как да избягаш от този факт, рано или късно ще разбере, а ако не му кажеш, рискуваш да се изнерви още повече от самия факт, че научава последен, на родителска среща, пред други хора... Брр, ужас! Кажи му!

8.   Деца, научете се най-накрая да не ви е страх от грешки и най-вече да не се криете като мишки, а да се изправите и да кажете "Да, сбърках, ама ще се поправя". Никой не е перфектен, всеки гафи, а за такива дреболии като оценки пък съвсем. Ако сега свикнете да се криете, да лъжете и да мажете, цял живот ще сте лицемери и ще ви е много тъжно занапред...

Няма по-силно оръжие от истината.

Кубрат

9.   Има начин да блокираш номера.
Намери номера, натискаш на него и може би ще ти излезе опция „добави в отхвърлени“.. , но баща ти може да си провери телефона и да види и тогава става лошо. Най-добре му кажи, можеш да направиш наистина тъжна физиономия и да кажеш „Тате, искам да ти кажа нещо, но моля те, обещай да не ми се караш.. “ и му казваш за оценките. Аз в 6 клас на входното по география изкарах 2, а в същия ден, в който ми съобщиха оценката щяхме да имаме родителска. Не можех да крия и казах на родителите ми и те не ми се караха.. най-добре си кажи, иначе става още по-зле.
*Яса

10.   бе я стига :) това са оценки :) ще ти се поскара, ти ще си вземеш поука и толкоз :)

11.   Хах еми за мене оценките не са важни дали е 3 или 6 все едно, защото една 6-тица няма да те нахрани, но ако идеш да бачкаш няма да стоиш гладен така, че в днешно време смятам, че имаме по важни проблеми от тия оценки. Какво толкова му мислите и се тревожите, че ващите ще ви се карат или ще ви спрът джобните :)))) При положение, че сега си повишила успеха си няма страшо.
Гледай някой хора за какви гълвотии се тревожели :) Ако искаш дай аз да му кажа като не смееш ти А ;? :ДДДДДД

12.   и аз имам подобен проблем! На мен обаче ми взеха слушалките, а иначе си слушам в час, нямам отсъствия и подържам долу-горе добър успех 4-5 даже някой път и 6

13.   Виж миличка и на мене често се случваше дори съм ревал за това казах на нашите за срещата и те ме скастриха да не ти казвам колко бой съм ял
но сега когато съм завършил няма такива прояви

14.   И защо се страхуваш баща ти да не някой звяр? Най-добре ще е според мен да му кажеш всичко това така както го каза и в историята си към нас. Макар, че не знам вече сме втори срок малко вероятно е да ти гледа оценките от предишният срок. Бащите не се интересуват много от оценки и подобни. Според мен най-много да хвърли един поглед на оценките ти от вторият срок и това е. Но да знаеш товане бива да те успокоява.

17.   И аз имам такъв проблем. Наще днес са на родителската, а имам мн лоши оценки, имам 6 2-ки, а те знаят за 1 от тях, но 3 от тях са поправени... а другите 3 не. И много ме е страх как ще реигират като ги видят. Не зная какво да правя. Помогнете ми.

18.   Ако баща ти е зле и не ти знае номера (като моя хд) си спасена.

19.   Днес ние имаме също родителска среща. Родителите ми незнаят, че имам 3, 3, 2 по математика, а по английски имам една скрита 2! Родителската среща е след половин час! Ужассс! Помогнете ми!

20.   Моля ви за помощ!
Днес има родителска среща по принцип само мама ходи на тях а татко не в първия срок мама ми знае срочните оценки и съм наказана но просто днес зависи дали ще си върна всичко дано не ме изпортят само от това се притеснявам но аз не си спомням да съм правила нещо и така само ме е страх наказанието да не продължи до 2017 тя е от 18 00 часа родителската след 15 минути Много ви моля какво да правя не знам ако ме изпортят става страшно. Какво ще се случи и аз не знам но утре ще ви пиша какво е станало!