Споделена история от Тинейджърски

Колкото да повтарям, че тя е красива - Никога не ми вярва
Тя не се харесва! Винаги се е мислела за грозна, винаги е плакала затова, че другите са красиви, привлекателни и т. н. докато тя " не е "!

Аз съм най-добрата й приятелка и винаги съм я обичала като такава! Постоянно й повтарям, че е много красива, дори и учителите й го казват, но тя след училище се затваря и винаги си повтаря "Тези подиграват ли ми се? " и отново плаче.. Дори момчета са я харесвали, казвали й, че е много хубава, но тя на никой не вярва, тя просто няма никакво самочувстие!

Постоянно поставя себе си, преди другите, не иска да се снима, дори няма феисбук, дори когато от класа ми някой я снима тя моли да трият снимката, да не я качват и т. н.

Много искам да й помогна, самочувствието й е смачкано, тя наистина е много хубава със зелени очи, плътни устни, дълга красива коса, но и много скромна!
Искам да я накарам да започне да се харесва, такава каквато е, да не й пука какво мислят другите и да не плаче за глупости, но как бих могла да й помогна, моля ви дайте ми съвет!

Коментари

1.   Знам как се чувства приятелката ти :(. Може би някой преди време й е втълпил, че е грозна, може би е била тормозена.. мен 3 години ме обиждаха, че изглеждам като мъж /момиче съм/, подиграваха ми се и момчетата ме биеха. Сега просто като чуя някой да се смее, имам чувството, че ми се подиграват.. ужасно е.. може би и с нея така се случило, просто някой й го е втълпил. Трудно ще е да я накараш да ти повярва. Пробвай не само да й казваш колко е красива, но й го покажи също. Прегръщай я, целувай я, може да й направиш подарък, обръщай й внимание.. все нещо трябва да подейства. Не се отказвай.
Успех!

2.   На колко години е?
Според мен ниското й самочувствие няма да трае цял живот. лошото е, че дори една дума от другите относно външността ни и интелекта може да ни комплесират за цял живот.
Препоръчай й книгата ''четирите споразумения'' на дон мигел руис

Bitchy

3.   От авторката:
На 15 е, и благодаря ви за съветите... ^^

4.   Неква болна психика.. сетих се за анорексичките.. които постояно се мислят, че са дебели а са станали 20 кила с мокри гащи :) Съвет или да се уреди с някой пич и да поизконсумират малко любов или да изпушите един хубав коз и да се успокоите.. има къде по - големи проблеми на тоя свят! Пийс

5.   Много ми е познато това. В старото ми училище ме обиждаха и ми казваха, че приличам на мъж(а съм момиче) и самочувствието ми се беше сринало. Но сега когато съм в ново училище(гимназия) всичко е по-различно и хората се отнасят много по-добре с теб. Може би нещо или някой я кара да се мисли за грозна, а аз съм убедена, че не е :) Всеки е красив по негов си начин :)