Споделена история от Тинейджърски

Имате ли чувството, че ще си останете вечно сами?
Здравейте. :)
Аз съм момиче на 14 и съм от малък град. Сега съм осми клас и уча във по-големия съседен град. Прибирам се за уикенда, а през седмицата ходя на училище, уча и върша домакинската работа, защото съм на квартира.
Училище-вкъщи. Вкъщи-училище. Всеки ден!! А през Събота и Неделя пред компютъра. Е излизам на месеца веднъж със бившите ми съученички, които вече са се променили и немога да споделя с тях. Живота ми няма никакво развитие. Дори в момента не харесвам никое момче. Всички са идиоти. Истински момчета няма. Надявах се, че поне в Елитната гимназия, в която уча в момента, ще има, но не!
Защо никой не ме харесва. Пречи ли ще съм от провинцията?? Аз съм си свястно момиче. Другите казват, че съм симпатична. Поддържам се. Висока съм 157см. и тежа 48. Дебела и ниска ли съм??? Имам и ниско самочувствие. Мразя надути момчета. Ох.. , незнам.... А, забравих да кажа, че съм по-малка от другите. Може да е за това.

Досега никое момче не ми е предлагало, като изключим тези до 4 клас. :) Мечтата ми е свястно момче, в което да не намирам само партньор, а и приятел с когото мога да споделя всичко.
Благодаря ви!

П. С : Надявам се да отговорите на въпросите из текста. Ще съм много благодарна от мнения и съвети, просто за успокоение :)

Коментари

1.   На 14 си закъде бързаш. Момчетата на тази зързаст са лудетини и какви ли още не. Не знаят какво искат а и не само те(момичетата също). Все пак сте още деца. Ще имаш спокойно само преди да се втурнеш в това мисли добре с главата си.

3.   Момиче за какво ти е гадже на 14? Защо се влияеш от обкръжението толкова? Гледай си образованието, за любов има време, няма да ти избяга. Колкото по-голяма си толкова по-добре. Повярвай ми на 14 освен невинните влюбвания всичко друго е паранормално, но и за съжаление все по-често срещано. Не обръщай внимание на другите, недей да си мислиш, че проблемът е в теб. Само след 4-5 години ще си спомняш със смях за тези си разсъждения, пък и приятелките ти няма да са цъфнали и вързали.

4.   Аз също съм на 14. И от личен опит ще ти кажа, че повечето момчетата на тази възраст сменят гаджетата като носна кърпа... По-добре си стой и си учи, излизай с приятелки или ако нямаш просто се сприятели с някой от класа ти. Не казвам да си станеш първа приятелка с тях, защото тогава рискуваш да си и предадена от "приятелки". Не им се бутай много, защото по този начин те ще усетят, че си добра душа и ще те използват. И да се върнем на темата за момчетата. Повечето се забиват с още десет, докато се забиват и с теб. Чувството не е много яко. Искат ти номера и ти дават напразни надежди. И ти чакаш като.... , ами като пълна глупачка да се случи нещо между вас. Недей да бързаш. Живота е пред теб.

Крено

5.   Не се притеснявай, мила :) Няма нужда да бързаш, само на 14 си. Ще имаш време да се влюбваш и разлюбваш. Не си заслужава да се затормозяваш с такива мисли на такава възраст, те само ще те объркват още повече. Живей си живота - излизай с приятелите и търси нови, смей се, гледай си уроците, забавлявай се, бъди себе си. Седем милиарда души на тази планета - все един ще е за теб. Просто знай, че един ден ще срещнеш подходящия човек, който ще те направи щастлива, ще те разбира, ще бъде твоята опора.

One 16-year-old person :)