Споделена история от Тинейджърски

Искам да имам дете на 17?
Здравейте.. с моя приятел планираме дете когато съм на 17.. да уточня българка съм.. но искам да попитам та тогава ще съм 11 клас.. как ще продължа убочението си ще трябва ли да прекъсна или да повтарям 11 и после 12 клас? или ако забременея в 12 клас как ще се получат пак нещата..

Коментари

1.   Родете си дете, остави училището. Щом за 17 години не си научила как се пише думата Обучение, не знам къде си тръгнала. После защо има толкова висок процент безработица и толкова престъпници в тази сбъркана държава. Е***те се като животни, мислите си колко сте големи и отговорни. А като "любовта на живота ти" те зареже след една година, какво правим? Него му е през оная работа и си гледа живота, а ти вече си провалила своя безвъзвратно. Първо постоянна работа и сигурно жилище, после децата.
п. с. Извинявам се за грубия изказ, но не се сдържах.

2.   В никакъв случай не го прави!! С какво ще го гледате това дете? Трябват много пари /нали трябва да има чисти памперси, храна, дрехи..? /, трябват грижи, любов, да имаш стабилен мъж до себе си.. ти дори не си завършила средното си образование. Моля ти се, не прави такава грешка! Ще съжаляваш!
*Яса

3.   Ти се шегуваш нали? !? !? ! Първо как пък така планирате бебе? Нима сте финансово стабилни, нима сте узрели емоционално и психически, за да се грижите за бебе? Нима сте готови да се откажете от най - хубавите си години, за да гледате бебе? Нима сте толкова убедени в любовта си, че ще останете завинаги заедно....??? Нима имате собствено жилище където ще отглеждате това дете? Нима сте подготвени да имате свое дете? Абе какво задавам и аз излишни въпроси, то си личи, че не сте... от колко време сте заедно с това момче, нима то иска да поеме тази отговорност или епо - голям от теб и ти пълни главата с глупости колкото да те вкара в леглото.... я се съвземи, ако не ти се НАЛАГА да родиш на 17 не го прави... да това е дар, но не си готова за нещо подобно!!!! Някой ден ще съжаляваш, ще се разделиш с това момче след няколко месеца и тогава какво, ако си бременна и той да речем не иска да поема отговорност? Гледай си училището и не мисли за глупости...

4.   Можеш да завършиш като частна ученичка, да си стоиш вкъщи, между гаденията и повръщанията да учиш и накрая да се явиш на изпити с големия тумбак, да те съжалят, и учила-недоучила, дебела, подпухнала, да размахваш радостно дипломката си за средно образование. Ще си завършила "убочението" си. Яко, а?

5.   и защо го планирате след като ти не го искаш? (: Ако не желаеш точно тогава просто му го обясни. Пък и не е времето за деца на 17 години. Един път се живее. Помни, че когато се появи малкото същество вече нищо няма да е същото (: Вие си решавате де!
Ж15

6.   Надявам се поне приятелят ти да е пълнолетен, да има работа.
Мило момиче, не прави тази грешка. Детето няма да ти избяга, но можеш да се събудиш на 25, самотна майка с първокласник, какво правиш тогава? Откъде ще вземеш пари, при положение, че няма да имаш образование, стаж, някаква елементарна квалификация и трудови навици? Кой ще те издържа?

Иначе - конкретно по въпроса ти - ами оставаш с диплома за 10 клас, което си се води средно образование. Ако искаш да завършиш 12 клас, това ще стане само като частна ученичка със съдействие на училището и учителите, ще трябва да взимаш испити.

За матурите? Не вярвам да си мислила за тях, и без това си избрала семейната академия. Само дано да не съжаляваш, защото не познавам история като твоята, която да не е завършила зле.

Лаура

7.   Ти луда ли си каква си я се осъзнай малко ти мислиш ли, че ще се справиш сама което ти го давам 1000 на 100 % че ще си останеш сама майка я не се излагай и не си мъчи иначе така измъчения от глупаво мисли мозък... бебе ще ражда то така става от днес за утре тва не е игра работа. Имоля те спри да гледаш TLC там с тия бременните и щастливи тинейджърки дето всичко е шах с пешката щото те са в Америка а ти в България :Д няма да се справиш не се оставяй на погрешни мисли ами ходи на едно party си счупи мозъка и тва е кво се занимаваш с глупости на 17
Габи, 18 г.

8.   Ти си ненормална! Най - хубавите си години ще убиеш за да гледаш дете... За какво ти е? Тва е лишено от всякъв смисъл
Гледай си, , убочението

9.   стана ми ясно за какво става въпрос от думата ''убочение''... просто се съвземи в ръце и си гледай училището а за твоя приятел- мисля, че е някой педофил, искаш дете от дете... помисли над това

10.   А ти сега на 12 ли си? Че това ми звучи като план за далечно бъдеще. Ако си на 12, честно казано е успокояващо, 100% до година-две ще се осъзнаеш. Ама ако искаш да раждаш догодина... ужас.

11.   ПРОВАЛЯШ СИ ЖИВОТА!

12.   Нямаш нужда от обОчение явно, щом на толкова години не си научила правописа! Ето заради такива безотговорни пикли държавата е на т'ва дередже-множат се като мангали и после ние ги издържаме! И един ден трудов стаж нямат даже, пък деца ще ми раждат!!

13.   Само да уточним, че правописът на този в последния коментар също не е много добър ...

14.   Все повече бълари правят тази грешка! Кажете ми нормално ли е едно дете да има дете! Първо трябва да има образование, защото някои хора само правят деца а пък изобщо не знаят какво е презерватив! Ама какво очаквате в тая напълно сбъркане държава! Съгласна съм с номер 1..

П. С. -Съжалявам за правописни грешки и за не толкова хубавите изречения, но това си е така (коментарът ми донякъде няма нищо общо с споделената история)