Споделена история от Тинейджърски

Обезкосмяване на 12 г.
Здравейте, аз съм момиче на 12 години. Идва лятото, носят се къси панталонки и тениски, НО ето го и моя проблем! Времето започна да се затопля и аз извадих късите гащета, но щом ги обух... ужас косми!

Миналата година се престраших и ги епилирах 1 път (с епилатора), но тази година болката е непоносима! Та въпросът ми е какво да правя.... с епилатор ме боли, със самобръсначка космите стават по-дебели и по-груби, а депилиращия крем е също като самобръсначката! Ако някой има идеи как да се справя с проблема моля да сподели или пък да каже дали става да епилирам това което е от предната част на крака, а останалото със самобръначката или депилиращ крем! Моля ви!!

Коментари

1.   С ножичка подрязваш

2.   Виж мила, всички ни е боляло отначало с епилатора. Всички кремове, самобръсначки са едни и същи, затова те съветвам да се престрашиш. Мисли си как ще те гледат с косми иначе и така ще се накараш, при мен така стана ;дд
Ес

3.   Отиди на кола маска.

4.   Боли, но не е болка за умиране. Изключи варианта самобръсначка или крем депилатоар. Щом имаш косми трябва да ги махнеш, защото ти предстои да бъдеш дама, а една дама трябва да се подържа, все пак ние носим женското в себе си от малки :). Махай всичко с епилатор, стискай зъби и давай смело, после ще намелее болката, а космите с времето ще поизчезнат. Другия вариант е да отидеш на кола маска, пак боли, но не е нищо страшно, а пък и козметичките си знаят по-добре работата :). Ще си доволна, само не ги бръсни!
Успех!

Ненн

5.   Защо не говориш с майка ти и ако имате възможност да те заведе на козметичка. Най-хубаво и трайно става с кола маска. А и на краката не боли чак толкова. С епилатора е по-гадно. Може и самичка да си спестиш парички и да отидеш при някоя козметичка да ти ги махне. Става и в къщи с готовите лентички кола маска, обаче за пръв път ще ти е малко по-трудно сама.

6.   Козметик, коламаска и. т. н... имаш много алтернативи. :)

7.   ще свикнеш :) ама да ти кажа, аз също съм момиче и до сега 2 години или с епилатор или със самобръсначка. Е вярно че малко боли с епилатор но тва е само първите няколко пъти

8.   Глупостите за дамите ги остави. Жените сме хора и имаме косми, трябва да си ги махаме просто защото така е прието, за съжаление, явно жените главно външния си вид трябва да гледаме. Както и да е, пробвала съм с епилатор- не можах да издържа, но не само заради болката. Космите растат с различна скорост и при мен първите се появяват след няколко дена, но времето, което хабя за това скубане, е прекалено много. Болката при местата до глезените и колената е прекалена. Разбирам да беше за нещо здравословно поне. Е, със сигурност успокоява нервите, заради евентуалните подигравки. Направо не мога да повярвам, че заради едни простотии си причиняваме всичко това. Ако имаш и по бедрата- там май само един път го направих, болката е още по-голяма.... Другото, което се получава от епилатора, е че приличаш на скубана кокошка. Краката не са гладки, но не така както мъжете не обичали, а достатъчно за да се изпорежеш яко, ако се бръснеш по някое време след това.
Пробвала съм крем депилатор и това, което помня беше, че ми се отрази зле на кожата, а и стоях много време с него.
Мисля да пробвам с кола маска. Хубавото е, че ще става по-бързо, но пак си е изскубване и ефектът би трябвало да е като с епилатора. Дано да греша.
Иначе съм с бръсначка, да космите стават дебели и черни(нали сме дами), но така или иначе никой няма да ти ги види. Проблем е честото бръснене и порязването, но за мен за сега това е най-малко лошия начин.

9.   А аз да попитам под мишничките как да ги махна за по трайно. Със самобръсначката изникват на втория ден. Миналата година пробвах с епилатора, но веднага спрях (много боли) на два пъти ги махах с пинсета, но е голяма играчка с нея. Ако може да ме посъветвате нещо по - бързо. :)

10.   Защо не отидеш на фотоепилация, става за всички зони, знам, че за зона е по 40 лв

11.   №9 има един крем, казва се депилатоар, на аптеките се продава и е 3 и нещо, с него има ефект, след 1 седмица чак никнат ;))

12.   Здравейте мили дами и не чак толкова женственно мотивирани дами :)

Аз съм момиче на 13 и имам въпроси за вас.

Така... ето ситуацията ми-трябва да се обезкосмя. Имам косми навсякъде. По краката ми не се виждат чак толкова, но под мишниците много се забелязват :(... Не искам да ми се подиграват, та ето въпросите ми:

1. Вие на колко се обезкосмихте за първи път?
2. Аз малка ли съм за това?
3. Много ли боли кола маската и как се прави?

13.   Здравей, номер 12, аз съм момиче на 13 също. Мисля, че се обезкосмих за пръв път, когато бях 4 или 5 клас, просто ми се налагаше. И крака, и вежди, подмишниците.. не смятам, че на 13 си малка, все пак е грозно едно момиче, няма значение на колко години е, да бъде космато като мъж, особено, ако окосмяването е на подмишниците, защото когато се потиш, ще мирише ужасно. Аз си махам космите със самобръсначка, кола маска не съм ползвала, защото и бръсначката ми върши работа.
*Яса

14.   Фотоепилацията е единствения безболезнен и много дълготраен метод...но е и малко по-скъпичък от колата. Също така трябва да си направиш 6-7 процедури за да подейства изцяло което ще ти отнеме няколко месеца, а ти явно нямаш толкова. Моя съвет и кола маска. Ако отидеш при свястна козметичка почти няма да те боли :)

15.   Защо не отидеш на козметичка? С кола маска аз съм ходила и не е болка за умиране ;) Опитай

16.   Сега съм 6ти клас, и аз миналата година имах доста косми по краката, аз си ги обръснах с епилатор, то се свиква, макар, че доста болеше първия път. Но не ти препоръчвам с епилатор ако са много големи! Като за начало ги обрасни със самообрасначка и като порастат съвсем малко давай с епилатора. Аз сега ги бръсна с брасначка

17.   Е, хайде сега трай бабо за хубост :Д болката с епилатор не е тооолкова голяма, ако го правиш веднъж в годината - ясно, но аз например от няколко години си ползвам и съм доволна вече дори много рядко го ползвам - може би два пъти в месеца, започнаха да израстват по - бвано, ползвам го и за крака и за ръце и за подмишници, само интимната зона вече отивам на козметик и с кола маска... и пак не боли чак толкова, като искаш да нямаш косми трябва да търпиш.... аз лично си се чувствам по - добре без тях.... но е въпрос на избор имам братовчедка на 15 която също не искаше да ползва епилатор като тебе но ще не ще го ползва и тя - стиска зъби и действа :Д та така с депилатоара на ме лично ми израстват на 3 ия ден така че най - добрия вариант е епилатор :)

18.   Аз днес ще ходя на козметик да ми ги маха отпред :)) защото с бръснарката стават много дебели :)

19.   Аз съм 18. Да ти кажа хич не болеше отиди на козметик :)))

20.   И аз имах този проблем. Казах на майка ми и тя ми обясни всичко. Накрая си взех кола-маска. Да-боли, но пък си заслужава и след 2рият път ще свикнеш...

21.   Аз съм на 11 и имам окосмяване на подмишниците. Срам ме е да си вдигна ръцете на горе и да нося потник с презрамки. Питах мама дали може да ги епилирам и тя каза че съм още малка за това и че ще станат по големи. Помогнете и на мен.

22.   Хей 9 аз съм на 12 и преди няколко дена ходих за пръв път на кола маска изобщо не е страшно мажат те с горещ гел, защото така се изчистват по-добре косъмчетата и хоп с лентичките. Аз също бях много притеснена, че ще ме боли и е неописуема болка но не е така не е толкова страшно повярвай ми. По-добре отиди при мама и я помоли да ти даде пари за да отидеш на кола маска :)

24.   Аз съм на 12 години и имам същия проблем като теб но аз просто ходех до скоро при козметичката ми за кола маска и повярвай ми - мен не ме болеше много! Но най-добрия метод е с епилатор. На мен ми купиха преди 2 дни. И това че с епилаторите боли не е вярно поне при мен защото колкото по скъп и нов ти е - толкова повече качества за нежност и оптимално обезкосмяване притежава. Моят който ми го купиха преди 2 дни е най-нов модел на Braun Silk.epil 7 и е прекрасен!! Пък и става за минути.. Вярно, скъп е но е за много години и помага безусловно.. а и аз те разбирам че с твоя боли - моя приятелка има евтин епилатор и се страхува от него заради болката -_- А майка ми даже като ми го купи го пробва под мишниците и каза че не е усетила нищо.. та така това е.. Успех :)

25.   С депилиращ крем

26.   Кола маска!! Леля ми е козметичка и винаги ми е казвала, че трябва единствено с кола маска, боли, да, но не е непоносимо!

Moderator - Bez lichni danni!

28.   Здравейте и аз искам да споделя, "проблемът ми" който имах аз, а съм момиче на 13г. Аз преди си бръснех краката и подмишниците със самобръсначка, защото не бях готова още за епилатор. И така сега дойде времето да се занимавам с епилатори, има страхотен ефект! Сега на коремчето, краката и ръцете си махам с епилатора, понасям болката. Препоръчвам.

29.   с коламаска боли най малко

30.   Здравей аз имах същия проблем значи направи така обръсни се веднъж с самобрасначка и когато ти набодат с епилатора(не боли чак толкова много когато са малки) и след седмица вде пак ще ти набодат отново с епилатора на мен ми помага така

31.   Както сама си казала, не е хубаво да използваш самобръсначка или депилирщ крем, защото космите стават по груби, а освен това се появяват нови след броени дни.
Не ти препоръчвам да се обезкосмяваш с епилатор защото (според мен) боли много повече, а и факта, че обхваща по малка зона го прави по-нетърпимо, аз го ползвам само за по малки зони, като например под мишниците. Затова те Съветвам те да си направиш кола маска, защото обхваща по-голяма зона от крака/ръката и тн. и става по-бързо и по-безболезнено. Може да одидеш на козметик или да помолиш майка ти да ти помогне вкъщи да си направиш кола маска, защото е много трудно да си я направиш сам, колкото и да си опитен. За да не те боли много, преди самата кола маска може да изпиеш един аналгин.. той ще действа около 40 минути и ще те боли значително по-малко
Недей да се къпеш или да се мажеш с нещо веднага след кола маската, защото кожата ти ще трябва да се успои. След като се успокои се изкъпи и като се изкъпеш, ако все още има някъде останали косъмчета ги отскубни с епилатора.
Надявам се да съм помогнала! Съжалявам, ако има правописни грешки.

момиче, 13

34.   И аз съм на 12г и си ги махам с кола маска на Veet. Само първия път боли малко повече, следващите пъти въобще не боли и е много ефикасно.

Ели

35.   Вземи си домашна течна кола маска. Първите 2-3 пъти може да те боли. Но после се свиква и няма да се бръснеш всеки ден, а чак след седмица. :)

36.   Отиди на кола маска! Аз съм на 13 и имам така да се каже лек проблем с окосмяването. А, бе имам си доста косъмчета по крайниците най-вече. Мен мама ме заведе на кола маска, защото колкото и да си малък, все пак друго си е по плажа да си ходиш с гладка кожа, друго е да те е срам да се отпуснеш заради космите. Така, че казваш на мама, може и с приятелка, но като за първи път по-добре с майка ти. И отивате на кола маска. Моята кака ми оправи краката на мен за първи път, но съм ходила и при други. Момичетата, често са по на 18, 20, 25 години (младички) и са много добри, поне на тези, които съм попадала аз. Те ще ти обяснят какво ще правят ако имаш въпроси, ще те питат и те нещо (примерно ако някъде кожата ти е по-чувствителна да внимава повече там) И ще те намаже с нещо като восък (разтопен), което всъщност е самата маска. То е много приятно, защото е топличко. И след това с едни специални лентички ще ти почисти космите. Боли, но не е болка за умиране. Притъпена болка е и вече свикваш след 2-то дърпане. Лично мен с епилатор много повече ме боли отколкото с кола маска ;) И така бая време си стоиш с гладка кожа. И такам..
Знам, че сме малки, но пък всеки има право да има самочувствие, а когато не се харесваш или не се чувстваш добре в кожата си, няма как да се чувстваш добре. Е, късмет :))

~Дисни~

37.   Здравейте, у аз съм на 12 със същия проблем. ТА - почнах да се обезкосмявам някъде в края на 3 клас - трябваше щот ходих на зелено у-ще. Тогава майка ми ми махаше космите с депилиращ крем, но оттогава космите ми станаха по-твърди, по-груби и като поотраснат още малко дори щръкват леко. Веднъж пробвах да си ги махна сама със самобръсначка, но бързо се отказах - порязах се, щипеше, имаше доста кръв и такива... Майка ми искаше да почна да си махам космите с епилатор, но си знаех, че доста боли и строших една-две чаши от страх, за да накарам майка ми да не ме кара да го ползвам.
Бях пробвала с пинсета, но това буквално отнема ВЕКОВЕ - и после на всичкото отгоре ми растяха нови!
За краката още ползвам деп. крем, но говорих с майка ми преди време, че това е ГОЛЯМ проблем, защото в началото на юли ще съм на лагер за седмица - и то на топло място, с море!
Затова решихме следващия месец да куоим домашен фотоепилатор - това е най-добрият възможен вариант. Вместо да ходил на дългосрочни месечни процедури, на месец за може би около 400 лв, домашно си го правиш за месец и си готова! Е, да, скъпичко е - 800 лв, но е по-добре отколкото да си пилееш парите при "професионалисти" ( подчертавам, в кавички). Надявам се това да ти помогне, когато ти се отвори възможност да го купиш, защото е най-добрият вариант :)

Сега за подмишниците - добре е да ги бръснеш САМО със самобръсначка, нищо друго да не правиш - там кожата е много чувствителна и не знам какво ще стане, ако ползваш нещо, което сигурно ще нарани кожата ти. И ако имаш проблем с потенето, заради космите под мишниците (или от пубертета, като цяло) ти препоръчвам един ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ефикасен спрей - Odorex Deo. Не се тревожи, продава се в България (само питай вза него в някоя аптека) и е само 14 лв! Ползвам го от миналия месец и съм много доволна - потенето ми намаля ДРАСТИЧНО!!! :)

Надявам се да съм ти помогнала - това е абсолютно всичко, което знам и, че ще помогне не теб и още много хора със същия проблем :)

38.   Мила, аз съм на 14 и също като теб започнах с обезкосмяването ва 12 години. Сега си ходя редовно на кола маска за краката и също най-важното място между краката разбира се хихихихи. Все пак на мъжете им е много по приятно и по мотивиращо и там да е гладичко като ми правят това онова ;)

39.   Аз сега съм на 12 също и от миналата година се обезкосмих за първи път. Майка ми ме заведе на кола маска за краката и подмишниците, на краката ми бяха много руси, но и дълги, а на подмишниците малки и не се виждаха, но ме дразнеха страшно много. Премахнах ги юни, след това отидох през края на август и след това сега тази година през началото на април. Не си мисли, че през цялото това време издържаше без косми, напротив.. не знам дали е само при мен, но ми растяха на първата седмица. Така сега месец май се престраших да си купя самобръсначка, но не от хубавите, а от по 2 лева, защото исках само да пробвам, а не да купувам за по 20 лева хубави, но да се откажа после от бръсненето. Така си обръснах краката и подмишниците. Аз се къпя всеки ден редовно. Сутрин тялото, а вечер коса и тяло. Така ги поддържам винаги и дори не им дават да пораснат. Ако си като мен и хигиената ти е много важна и се къпеш поне през 2 дена използвай самобръсначка. Аз не се порязах изобщо и не щипеше. Доста бързо още от първия път, без проблеми. Дори ми създава едно такова приятно чуство. Сега винаги ми е гладко навсякъде и дори не растат. Зависи от типът човек, аз реших така да ги бръсна и сега съм си взела хубава самобръсначка от 16-18 лева златистата от серията Venus, невероятна е и се използва по 2 години :) И да спомена на мен космите НЕ ми стават груби и черни след обезкосмяване, а пак дори и след бръснене се показват руси. Въпрос на ген е. А за по-дълги периоди като 1 седмица и нагоре ходя на кола маска. Излиза ми 20-25 лева за целите крака и подмишници. А за под 1 седмица винаги в мен е самобръсначката и пяната или ако не ми се носи душ-гела! Пак върши работа :)

40.   Здравейте! Ще ми обесните ли да ли боли от коламаска и колко струва за подмишници и как става да си запиша час при козметичка?

41.   Здравейте дами! Аз съм на 13 години и от миналата година си епилирам космите на краката и подмишниците с крем депилатор! Знам че не е най-доброто решение но.... ме е страх да пробвам с епилатор. Чувала съм че болката е непоносима! Под мишниците с крема не се получава и ползвам самобръсначка. Ръцете не мисля да ги епилирам докато съм жива защото поне при мен космите са руси и не се виждат почти. Напоследък обаче ми се появиха дълги косми по бедрата само в частта до бикини зоната. И се личат. Та въпросът ми е вас боли ли ви с епилатор. Мисля да пробвам с епилатор но... ме е страх още и не искам да ходя на козметик. какво да правя за да не ме боли толкова много с епилатора. Благодаря предварително!

42.   До 41:
Първо ги обръсни със самобръсачка. След няколко дена като пораснат косъмчетата ги махни с епилатор. При мен, ако няколко месеца не съм бутвала и космите са дълги, ме боли. Но като са по-къси не е болезнено.