Споделена история от Тинейджърски

Преструвам се пред всички
Здравейте! Знам, че историята ми наподобява отчасти останалите тук, но предпочитам да споделя тук, пред непознати, отколкото пред близки за мен хора.
Нормално ли е да се преструвам, че съм щастлива и безгрижна? Отвътре ми е някак празно, не знам как точно да се изразя, но сякаш всички около мен не забелязват, което е добре, защото няма как да кажа на приятелите си, че не са ми интересни и бих предпочела да бъда сама, отколкото в тяхната компания. Дори и пред семейството си се правя, че съм добре, което още повече ме натъжава, защото би трябвало да съм способна да им кажа, че нещо ми има. Не знам колко време мога да продължа по този начин. Живея ден за ден, а би трябвало на моята възраст(16г. ) да съм щастлива, усмихната....

Коментари

1.   Еми и аз го правя... често.

2.   За нормално, може и да е нормално, но не хубаво. Аз съм така от 10-тина години. Всички ме смятат за щастлив, безгрижен и пълен със живот, а никой не знае, че преди година бях на няколко минути от това да сложа край на живота си. Млада си още... не ти трябва да стигаш до там, където съм аз. Бих ти казал да потърсиш помощ при психоаналитик, но сигурно няма да го направиш (аз не го). Не разсъждавай много за света и живота, повярвай ми, тези мисли не водят до хубави изводи. Просто го живей и се радвай на хубавите моменти. Намери време за хобитата си и не се оставай никакво оправдание да те спре. Ако нямаш такива - намери си, колкото по обвързващи и ангажиращи са, толкова по-добре. Изгради си истински приятелства и стабилни връзки със семеството си. Набележи си цели в живота и ги преследвай безпощадно. Просто изгради колкото можеш повече положителни неща, които да те свързват с живота. Забележи, че говоря в множествено число - НИКОГА не разчитай само на един човек, мечта или цел. Това мога да ти кажа, дано на теб ти помогне... :)

П. С. Ако споделиш какво според теб те кара да се чувстваш по този начин може би някой ще може да ти помогне със съвет.

3.   Принципно си е съвсем нормално, защото ти си си избрала по какъв път да поемеш, дали да им споделяш и как да се чувстваш :)

Death_Blade ^

4.   А всъщност имаш ли грижи и какво те прави нещастна?

5.   О Боже абсолютно същата съм!! Пред моите приятели винаги съм с усмивка обаче вътрешно умирам и аз съм на 16 момиче..

6.   Успокой се миличка... :) Всеки е минал и през по-трудни периоди! Та... ако имаш търпение... всичко ще бъде наред! ... ;) Чудесно е, така и трябва да бъдеш силна, да кажеш на тъгата да бъде далеч от теб! ... Обаче, би ли могла постоянно да живееш за пред всички с тази усмивка, ако вътре в теб, не е същото? Разбираш ли? Ще бъдеш за всички най-лъчезарната, а вътрешно ще се тормозиш! ... Не е хубаво, нали? Нямаш ли поне едно близко приятелче, на което да можеш да споделиш :) Да те изслуша, без да те упрекне, и да те подкрепи! Чуй ме, колкото и силен човек си, има дни в които се нуждаеш от прегръдката, подкрепата на друг. От успокоението което ще почувстваш, щом друг е близо до теб и разбира състоянието ти! :)

Хммм... правилният начин за справяне с трудност и проблем е споделянето :) Да, ... точно както тук си споделила, с разликата да го направиш пред реален човек, така се освобождаваш, и можеш да продължиш напред по-лесно :) Ха, според мен, проблема, от части е и в отношението на другите към теб! Че те имат за ненаранима, за непоклатима, за най-ведрата, и не откриват в теб че си една много деликатна и чувствителна натура. Че търсят утеха в теб, а не питат нито веднъж как си, или как се чувстваш? ! В действителност, тайната на щастието е да живееш ден за ден, да правиш всичко като за последно. Да обичаш, като за последно, за да живееш усещайки всичко около себе си. Просто да обичаш! ... :) И така, ще бъдеш щастлива, не само външно, но и вътрешно ;)

П. С. Който иска да ми зададе въпрос, или каже нещо. Може напълно АНОНИМНО да го направи на [НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА] :) Не е нужна регистрация. Гарантирам, ще има отговори.

~winterfire~

7.   Аз съм все тъжна и на мен ми е празно, но.. хич не мога да се преструвам.. Защо не съм поне като теб..

8.   И аз съм така, а съм на 39. Но ми се струва, че на 16 г. не трябва да се чувстваш така.

9.   ~хах, а мислих че няма много хора с такъв случай ;D
от 14годишна съм така. сега съм на 15 и шоуто продължава!!
единствено майка ми знае за мен, а и не смятам да споделям на когото и да е било друг за “истинската“ ми същност. така де, ако ме опознаят наистина, ще им срина хубавите представи пък и толкова трудно изградения имидж! >. <
може би се надявам постепенно да се превърна в човека, на когото се преструвам... но в момента лично тази позиция ме устройва и не смятам да я променям. даже съм започнала да я слагам без усилия, естествено, и е част от истинската ми същност, мисля.
съвета ми - използвай тази своя маска, която поддържаш, и не я заключвай в себе си, а я използвай като предимство. тя е част от теб, твоя защитна реакция [съдя по себе си]. не я отричай, нито я смятай за нещо лошо. усъвършенствай я, и погледни през нейните очи, обедини я със себе си и извлечи само най-доброто.
стани истински щастлива, усмихната и т. н., можеш го! престани да мислиш за това, което вършиш, като за преструвка, а го.. почувствай.
успех!