Споделена история от Тинейджърски

Самота
Здравейте, аз съм момиче на 19 и в живота ми вече няма смисъл. Родителите ми имаха собствен бизнес, ходех в частно училище, имах маркови дрехи и готино гадже. Това беше преди 2 месеца. Случи се така, че баща ми фалира и сега ще трябва да работя, нося евтини дрехи и за капак на всичко гаджето ме остави. Това лято даже няма да ходя на море. Ужас! Дори продадохме колата и сега трябва да се возя в автобуса. Не знам как ще издържа. Пиша това, за да ми дадете някакъв съвет как де се справя с това.

Коментари

1.   Тук много ще ти се подиграват, защото всички са бедняци и незнаят какво е чувството да имаш всичко и в следващият момент, да го загубиш. Когато бях на 16, нашите фалираха. Имах всичко и изведнъж се налагаше да икономисвам от някви неща. По-хубаво е въобще никога да си нямал, отколкото да си имал и да го изгубиш. Това е все едно да се родиш сляп, или да ослепееш в последствие. Второто е по-мъчително. За щастие това не е чак толкова сериозно като слепотата, просто пример. Аз вече се блъскам сама срещу живота и е трудно, но поне оценявам нещата, които винаги съм получавала на готово, без да им се радвам.

2.   Ще го преживееш не е чак толкова зле, все пак имаш покрив над главата си, семейство, имаш какво да ядеш. Огледай се малко около теб-просяци, клошари, възрастни хора които ровят в коша. Тъжно е. А и да ходиш на работа и да си харчиш изработените парички е хубаво. Не бъди лигла! Покажи, че си голяма и зряла мома

3.   Като 80% от българското население
ще се справяш. Може в момента да ти е трудно, но скоро ще си стъпите на краката.
Радвай се в известна степен, че се е случило така, защото рано или късно щеше семейството ти да те изплюе в истинския живот. Оттървала си се иначе от фалшиви и лицемерни приятелчета, радвай се!
Маркови дрехи имаш вече - не вярвам за 2 месеца да са се скапали. Носи си ги. Щом си на 19, значи си завършила. Честото.
Сега гледай да започнеш работа, да учиш нещо задочно. Подкрепяй родителите си и баща си и не им бъди в тежест. На 19 си пълнолетен човек и по закон те същност нищо не ти дължат.

Виж, ако не се беше случил фалитът на баща ти, ти щеше да останеш елементарна и повърхностна като бившите си приятели. Има неща, които са по-скъпи от лесното живуркане. Сегашният ти опит ще ти даде възможност да израстнеш, да порастнеш и да се превърнеш в самостоятелен и достоен човек.
Не съм съгласна с номер 1. Намирам, че духовната слепота, породена от живуркането на готово е по-страшна дори от самата немотия. Нямането и бедността не са порок, но глупостта - определено.

Лаура

4.   Бъди силна. И помни, че не парите са всичко на света! Също и колите, дрехите и т. н. Просто най важното е да сме живи и здрави! Всичко друго е на по заден план!

5.   Как да се справиш ли? Ами както всички останали. Малцина имат твоя късмет да са се родили в богато семейство, да носят маркови дрехи, да учат в частно училище. Това че са фалирали не трябва да те отчайва. Това ще то доближи повече до обикновенните хора които може би преди не си разбирала нито пък те теб. С времето се свиква. Не е болка за умиране. А и от твоето обяснение не изглежда чак толкова лошо положението. Има хора които са с много по-малко от това което предполагам ти притежаваш!! Успех!

6.   Случи ми се нещо подобно като при теб. Цял живот си бяхме нормално семейство нелишено от нищо. След което последва повишение на баща ми, теглене на заем, започване на сполучлив бизнес. После любящото ми и разбиращо семейство не спираха да се карат, докато не последва развода. Всеки си намери половинка. Майка ми не живееше толкова заможно, затова решиха да остана при баща ми. Макар да бях известна в училище и да имах много "приятели" бях в тотална депресия. Трябваше да понасям и златотърсачките, които преследваха баща ми. Единственото ми лекарство беше шопинга. Постоянно поръчвах някакви дрехи и обувки от чужбина, маркови, скъпи.. Гадже имах само за малко. Понеже "нямаше достоен за мен".
След 3 години завърших, отделих се от баща си. Намерих свястни приятели, започнах да следвам и продължавам, работя, макар да нямам нужда от пари, вече не съм толкова надута.. И съм щастлива с нормален живот.
Теб ще те посъветвам да си намериш хубава работа, да учиш, манията с марковите дрехи да намалее, а любовта ше дойде. Знам, че ти е гадно. Но все някога ще се почувстваш добре, преди живеех с тази надежда и ето, че се сбъдна! Късмет!

7.   Живота ти няма смисъл? ! Загубила си парите, охолството и вече няма смисъл? ! Хора, учудвате ме... Нима сте толкова вглъбени в материалното? ! Нима парите са единственото важно за вас? Осъзнайте се!
От прочетеното тук виждам единствено една лигла. Стегни се малко! На 19 си, трябва да можеш да се оправяш сама в живота! Вземи се в ръце. Излагаш се.