Споделена история от Тинейджърски

Как мога да си купя цигари като всички ме познават?
Здравейте! Аз съм момче на 14 години и много искам да пробвам някакви цигари... Знам, че веднага ще кажете ''Не ги пробвай'' и неща, които да ме откажат, но това си е моят живот, ще се тровя, ако искам! За първи път ще пробвам цигари, но проблемът е, че няма от къде да си ги купя. Аз съм от малък град и всички ме познават, знаят ''на чий ОРА'' съм и ме е страх да не кажат на някои от нашите. Не мога да кажа, че цигарите са за друг, защото никой от нашите не пуши... И моля Ви, препоръчайте ми някакви леки и качествени (не дамски) като за начало. Искам просто да опитам, не да стана заклет пушач, просто ми е интересно да видя какво е.

Коментари

1.   Живея в Испания и тука не продават цигари на малолетни. Може ли такова нещо. Ами, де да знам, накарай някой друг да ти ги купи, макар че е по- добре да не почваш от толкова рано. Не е кой знае какво.

2.   Аз съм момиче на 14 години, пуша от 2 години, но да знаеш че не е хубаво аз не мога да ги откажа защото съм доста пристрастена към тях ( така да го кажа ) аз също съм от малък град и всеки ме познава :) накарай някой друг да ти ги вземе искаш леки, но не дамски еми според мен започни с тънки и тогава започвай с по-силни но просто ти казвам според мен недей изобщо.
И имаш още един проблем, щом никой от вашите не пуши тогава лено ще те усетят такаче внимавай много, е все пак дано съм ти помогнала :)
УСПЕХ !

3.   Аз съм на 12 и от личен опит бих ти казала-НЕДЕЙ но ако настояваш, номер 1 е прав/а! накарай някой друг да ти ги купи!

4.   Аз съм на 16 и не пуша , но съм пробвала.
ще ти кажа, че от това, което знам изобщо не е хубаво, а докато почне да ти харесва, вече ще си пристрастена.
Няма смисъл просто, но прави каквото искаш.

5.   От автора: Но кой да накарам? Карах няколко приятели да ми купят, но и тях ги е страх, за да не кажат на родителите им.. :| Просто искам да пробвам, не мисля да пуша сериозно. :) Утре мисля да ида до магазина, който е много далеч от мен и ще видя кой работи там, ако го познавам няма да купя. :) А предложете ми някакви леки, но не дамски..?

6.   Пристрастен * :)

7.   Момче всеки така казва. Дай само ще провбвам и докато се усетят вече са пристрастени. Казваш си сега голяма работа една цигара да го видя. После пак аре още една и така..

8.   Всеки, освен мен.
Хлапето

9.   Накарай някой по-голям чийто родители знаят, че пуши. Друга опция е да измуфтиш някоя друга цигара (но това не ти го препоръчвам) :D
Пробвай muratti silver slims понеже са приятни и са сравнително слаби а ако искаш наистина слаби си купи marilyn розови примерно :P
и после дъвка преди да се прибереш :P

10.   Наистина е така. Най-близкото ми момиче от училище уж веднъж само опита а сега вече даже с трева се напушва всеки ден. Вече гледам да страня от нея. От цигарите се почва. НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ ТАЗИ ГРЕШКА!

11.   Иска да пуши, ама мама и тате да не разберат. Къде си тръгнал тогава? Като пораснеш достатъчно за да си поемаш отговорност. Но ти явно си решил да си трошиш главата-купи си бяло Марлборо, десетка щом искаш само да пробваш.

12.   Слагаш една качулка и подаваш парите

13.   Абе деца, я се осъзнайте!

15.   Защо трябва да си купуваш цяла кутия? Помоли някой да те почерпи една цигара и така ще видиш какво е!

16.   Ами... просто НЯМА да си купуваш! ..

17.   Видях, че доста хора ти казват да не пробваш изобщо, че няма смисъл и т. н. Щом си решила и го искаш, направи го! Съгласна съм с №15 да помолиш някой твой приятел, който пуши да те почерпи.

Мнението ми за цигарите (ако искаш го чети): Изпушила съм 1 кутия през живота съм в период на 1 година. Не намерих смисъл. Нито вкуса, нито мириса. И не понасям хората, които казват: "Пристрастен съм! НЕ мога да ги откажа! " ВИЕ не искате да ги откажете. Те още със ставането от леглото палят. Дърпат след всяко хранене. Хващат фаса преди лягане. И идва моментът, в който карат на 2 кутии на ден (познавам такива хора и не искаш да ги помирисваш) Белите дробове стават на пастет, зъбите жълтеят и се ронят. Запъхтяваш се след 20мин пеша. Но това не са пристрастени хора, а просто хора без никаква воля. Желанието им да запалят една бърза цигара е много по-голямо, от това да ги откажат завинаги. Еми браво, Честито на пушачите! Поемайте дълбоко и давайте пример на децата си!

"Ежегодно в света умират по 4 млн. от заболявания, причинени от консумирането на тютюневи изделия. Общият брой на смъртните случаи през 20-ти век по тази причина е 100 млн., което е много повече отколкото загубите от войните. Очаква се този брой да достигне 1 млрд. през 21 век., ако не се предприемат мерки.

В следващите 20 години цигарите може да се превърнат в най-голямата причина за сериозни заболявания или преждевременна смърт.
Статистиката показва, че смъртността в следствие на заболявания, свързани с тютютнопушенето няма да може да бъде намалена през следващите 30-50 години, ако пушачите не бъдат стимулирани да се откажат. "

Харесват ли ви цифричките?

20.   по добре един дунер или банани отколкото да се съсипеш аз преди една седмица ги отказах и сега ям само банани и ми е страхотно и колкото знам спират и разтежа съветвам ти да ги оставиш ;)

22.   До номер две как можеш да си на 14 и да пушиш от две години?? !!?? !

23.   Абе то така като му казвате "недей, недей, не " още повече го стимулирате..

25.   Значи има много болести например забавени реакции дишането и т. н защом си решил пробваи няма лошо но не ги продължаваи само прбваи но ако се отпуснеш и кажеш абе харесват ми си до там след това ще си като моите приятели всеки ден по 10 цигари а по натам може и да са повече ти си решаваш захвани се с някакав спорт и забрави тези цигари например лека атлетик баскетбол футбол бодибилдинг нещо но не и цигарите

26.   Виж.
Няма лошо да пробваш.. , но си представи следната ситуация.
Пушиш първата си кутия/втората/стек/два.
После започват проблемите със физическите усилия, може да ти се наложи да гониш рейса/нормативи в даскало/проблеми.
Решаваш да ги сперш, идва абстиненцията/започваш пак.. така до 30 годишна възраст, иосъзнаваш че си искал само да пробваш :)

И така, сега по-свободно.
Аз съм на 18 години пушач от 13 годишен, от тогава до сега не съм спирал да пуша за повече от седмица, в началото е много хубаво и най-хубавото е, че се заблуждаваш, че можеш да ги спреш по всяко време, но уви докато си говориш така вече си е минало доста време.
Не ме разбирай погрешно, на мен ми казваха така, както на теб:
- " Спри ги ", " не ги почвай " и мен ме е дразнело, че се опитват да ми дават насоки в живота, но ти сам ще го осъзнаеш :)
Аз все още си пуша и не смятам да спирам, но наистина имат влияние не само върху дробовете ти, има много други малки неща, които ще те подразнят :)
– На вой

27.   Я Започни да тренираш нещо!

28.   Рано или късно ще пробваш. За всичко си има 1ви път. Не си купувай никакви кутии, ще станеш пушач за нула време. Дръпни си от цигарата на някой приятел, и ще разбереш колко гадно е, и няма да искаш повече.

30.   По принцип съм против тях но щом искаш ок. Вземи нужните пари отиди в по далечен магазин и си вземи. Пробвай но да знаеш не ти го пръпоръчвам

31.   Има няколко начина. Първи начин: отиваш в някое далечно забутано магазинче и взимаш на бройка. Втори начин: Помоли някой приятел който пуши да те черпи една. Трети начин: Ако в близост има друго градче и не е далече и вземи но ако няма в близост градче или селце го отписвай от вариантите.
P. s надявам се да съм ти помогнал на от мен съвет недей но ти си решаваш.

34.   Така е, живота си е твой и ти взимаш решенията, но според мен първо го обсъди с родител. Като пробвах за първи път, няколко дни преди това постоянно повдигах тази тема пред родителите си и те от чисто любопитство искаха да видят дали вече съм пробвала и ми дадоха да си дръпна от техните цигари. И така вече повече от половин година няма отказване. Затова ако ще опитваш, недей втори път... Пушенето е само пари и нищо друго. :)