Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на майка ми, че съм бременна?
Здравейте. Аз съм на 17 години почти и съм бременна от 6 седмици. Бащата на детето в мен е приятелят ми, с когото сме заедно от 2 години и половина, но майка ми не знае за него, понеже е много по-голям от мен. Няма да казвам на колко точно е, защото не искам да ми обяснявате, че е педофил или други подобни. Интересува ме как да съобщя на майка ми, че съм бременна? Аборт никога не бих направила, без значение, че съм само на 17. Моят приятел каза, че абсолютно ще поеме всички финансови нужди за прегледи, раждане и дори мен, ако майка ми позволи да живея при него. Той живее сам и има стабилна работа от 12 години вече. Много е щастлив, а и аз също, но се притеснява и той, както и аз, за това как ще го приеме майка ми. За баща ми не говоря, защото нашите живеят отделно от 10 години. Дайте ми някакви съвети, но само съвети за това как да я подготвя за това, а не обиди и мърморене. Същото така не съм и циганка. А майка ми не знае за приятеля ми, защото няма да приеме възрастта му. Убедена съм в това.

Благодаря предварително! Очаквам вашите съвети.

Коментари

51-57 от 57

52.   По-добре и кажи веднага да не вземе да се чуди след няколко месеца защо ти се издува корема :) Междудругото, честито моме ;)

хх лошият хх

53.   Ами страхотно щастливо семейство ще сте, ама най вече мъжът. Хем дъщерята, хем майката ще задоволява. Тя и затова го е харесала за зет. А по улиците като вървите доста хора ще объркате, ще поздравяват майка ти за бебето, а мъжът ти ще го мислят за татко ти. Поздравления за щастливия край на проблема ти.

54.   Мило момиче...

1. Мъж не се запазва с дете.
2. Детето не дава сигурност, че той ще е до теб
3. От къде знаеш от какво ще се лишиш, след като не си опитвала толкова много неща?
4. Купи си книга за отглеждането на деца и я изчети от корица до корица. Да си наясно - колко безсънни нощи няма да имаш, как през 3 часа се сменят памперси и се готви и т. н. Направи информиран избор!
5. Трябваше да поживееш повечко с него. Започни от сега! 2 и половина съвместно съжителство периодично не са достатъчни, за да опознаеш един човек. Как ще градиш семейство в отделни къщи? !

И без никаква връзка. Просто ей така, по между другото да имаш предвид, че ПРИЯТЕЛЯТ ТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗАМЕСТИ БАЩА ТИ.

Успех!

Фортуна

55.   Респект, че си решила да задържиш бебето. Това, както и че имаш дълга връзка, уважаваш мнението на майка си и се притесняваш да не я нараниш, както и отговорното отношение на бъдещия татко ми говорят, че сте решителни хора. Каквото и да е мнението на майка ти ще се промени като се роди малкото човече, всичко ще се нареди, ще видиш, имам много познати с подобна съдба. Желая ти сила, много щастие с любимия човек и едно прекрасно бебенце, което като ти се усмихне ще забравиш всяка тревога!

56.   Какво нападате авторката има ли значение че на 17 е забременяла? Аз съм на 24 и все още нямам деца, обаче много искам да имам - приятелката ми е на 22. Дори да беше на 18 пак щях да се радвам за детето

Не убивай милото създание което расте във теб, радвай се на детенцето, защото макар и рано ти даряваш нов живот. Детенцето е те обича и ще те радва. Да ти кажа баба ми когато е била на 18 завърши и е била бременна с вуйчо ми Баба ми е майка на 3 деца, като второто й дете е майка ми, жената която много обичам и която е дала моят живот. Роди си детето и то да те радва

57.   Майка ми ме е родила на 24 сега е на 48. Скоро може да стане баба. А аз нямам търпение да й се родят внучета Ти си чудесна знам че на 17 е рано да имаш детенце, но щом вече си готова да станеш майка, нека детенцето да те радва и да те прави щастлива

58.   Какво се случи. Бебенцето как е миличка? :)

51-57 от 57