Споделена история от Тинейджърски

Какво ми има?
Не мога да разбера защо нямам приятели? Вече съм на 16 и никога не съм се целувала, нито съм се напивала. Пропилявам си най - хубавите години. Не обичам да слушам чалга, предпочитам по - стара музика като Бийтълс и Куин например. А хората от моя клас намират това за доста странно. Обичам и да гледам футбол и различни видове спорт както и харесвам много сериали и филми. Обичам да чета и класически романи, но имам чувството, че никога никой не ме е разбирал. Особено родителите ми. Постоянно се караме за пари. Не сме много богати, аз си събирам мои собствени пари, а те взимат от тях за свои нужди. Освен това съм много срамежлива и притеснителна. Трудно ми да говоря пред голяма група хора и пред непознати. По принцип се разбирам с другите казват ми че съм много весел човек с странно, но забавно чувство за хумор, но никога никой не е карал да излезем някъде. По цял ден си седя в нас пред компютъра. Понякога ме наричат зубър и ме карат да помагам за домашни. Странно ми е, че те още използват тази дума. Вече сме зрели и всеки е сам за себе си. Не харесвам външния си вид, чувствам се дебела. Висока съм 164 и тежа 50 килограма. Другите са перфектни, а аз се чувствам като дебелана. Много съм самотна искам да намеря някои близък, който да споделя моите интереси и да ми бъде приятел. Моля помогнете ми, не знам какво да правя изпаднала съм в дълбока депресия.

Коментари

1.   Аз момче и съм точно твое единтично копие и наистина много ми се иска да се запознаем, но това няма как да стане, понеже модераторите няма да ми побликуват коментара ако оставя лична информация, каква ирония...

/Модератор7- Има начини без да се нарушават правилата на сайта, обсъждани са поне 2 начина в друга тема.

2.   Леле, искам момиче като теб. Не слушаш чалга, слушаш Куин и Битълс!!! Много завиждам на този, който ще те намери!

3.   Абе кво ти пука какво мислят другите за теб? Така не се успява в живота. На Стоичков пукало ли му е че го наричат тъп селянин. Не!!! А сега в чужбина като кажеш от къде си всеки знае кой е от там. А за дискотеките какво да ти кажа аз влязох за първи път в дискотека на 19 години. И сега съм на 19. Но работата ми е свъзана със спорт и не искам да се завличам.

---------------------------------------------------------------------
любовника

4.   Като майка ще те посъветвам най-напред да не седиш по цял ден на компютъра, защото това не е начинът да се перфектно с килограмите си. Парите са проблем за много семейства, уви, в днешни дни. Постарай се да започнеш да посещаваш някакви народни танци, модерни танци или плуване, нещо, което ще ти спомогне много за самочувствието и не само - със сигурност ще придобиеш различен / в смисъл по-добър/ външен вид. Ще се стегнеш и ще свалиш малко, откоето имаш нужда, без да се прекалява, в тази възраст е опасно.

Да не си се напила досега? Само браво мога да ти кажа, не си пропуснала нищо, освен собственото си унижение. И не, нищо ти няма, просто не си попаднала на подходящите хора, може би не ги търсиш на правилното място. ИНТЕРНЕТ НЕ Е ТОВА МЯСТО. Търси хора по интереси, със сигурност съществуват, не се срамувай да си признаеш какво харесваш, в различното е чарът, противно на това, което си мислите тийнейджърите. В България има много хора, които обичат рокендрол и рок. Помисли.

А за целувката не се притеснявай, ще си я получиш, какво като си на 16? Да не си на 25? Просто времената са сбъркани, а не ти. Погледни, 20годишни се носят, сякаш са на по 30, а след няколко гидини ще заприличат на 50годишни, от алкохола и цигарите. На тях ли искаш да заприличаш? Гледай хубави и освежаващи филми, помогни на характера си да е силен и ще се превърнеш от грозното патенце в лебед - такава, каквато си всъщност. От сърце ти го желая!

5.   здравей,
давам ти няколко идеи:

- харесваш спорта - имаш много свободно време... защо не се запишеш на нещо? боен спорт, нещо друго... танци и т. н. и тогава ще си харчиш парите за това.. защото в момента не мога да разбера за какво ги харчиш...

- имаш много свободно време - по цял ден стоиш на компютъра - защо не намалиш малко времето? намали го на половина и почни да спортуваш нещо и дома или около дома - коремни преси, бягане и т. н.

- няма значение че те наричаш зубър.. това е до време - до като завършиш училище и си наериш хубава работа с ДОБРА заплата където знанията са НЕОБХОДИМИ!

- никои е те кани да излезнеш с тях защото те предполагат, че няма да искаш.. пробвай един път да ги попиташ да идеш с тях и ще видиш, че ще стане :)

Това е за сега... ако се сетя за още нещо - ще ти пиша

6.   Разби ми сърцето, чела съм къде-къде по-тъжни истории написани от много по-големи самотници, но самия начин на изразяване, самата интонация с която прочетох всичко. Ох...

Авторке, на света има много типажи хора, кой от кой по различен. Ще ми се да вярвам, че на 16 вече всички са зрели и осъзнават същността на всеки е сам за себе си. Аз я разбрах още щом навърших 13 години, но пък като гледам из приятелите на вуйчо ми, който е на около 30 години, има хора, които все още не го осъзнават.

Всеки е сам за себе си, трябва да гледа собствения си живот и да не се меси, да не съди и да не упреква. Ти си различна, имаш друга представа за забавно, за правилно и за приятно, това е повече от страхотно, защото ми се струваш супер земна и свястна, но като че ли не всички мислят по този начин. За всичко си има време, ти си на 16 години млада си, живота е пред теб. Можеш да си хванеш гадже, убедена съм, че е така. За бога, ако е само за бройката всяко момиче може да си хване някой достатъчно е да облече къса пола и сложи дълбоко деколте. Не падай ниско. Огледай се измежду наборите си, има ли някой свестен, някой с който би имала нормална връзка? Има ли някой, който не те съди и се интересува от същите неща? Ако няма никой, то въобще не се притеснявай, защото е по-добре да си сама, отколкото в компания на човек, който няма да те разбира. Нито целувките ще ти обегнат, нито приятелствата. Пък и в крайна сметка, както беше казала една личност в сайта "Какво пропуснах? Някой пъпчасал тинейджър да ме лигави? " цитата не е точен, но беше нещо от този род. Всичко с времето си е казал народа.
И.

7.   Здравеи мило моми4е аз съм на 20 и съм като теб нямам много приятели, по4ти не излизам, нямам любима която да оби4ам но не се от4аивам въпреки 4е съм куку
и не се вписвам въобще в днешното общество аз вярвам 4е някъде там в големия свят я има другата полувина от сърцето ми. Според мен всеки има полувинка и приятели
просто трябва 4овек да се услушва и да има търпение за да ги намери. Ти си още малка имаш време, а търпение? Колкото по лесно намираш приятели толкова по
лесно ги губиш днес си с едни утре с други, но когато трудно намираш приятели се нау4аваш да цениш приятелството стискаш всяко зрънце любов което полу4аваш. Що се
отнася за алкохола и напиването според мен вие жените сте прекрасни нежни благооханни цветя които вся4ески се самонараняват и самозагрозяват само за да бъдат
забелязани примери много алкохол, цигари, високи ток4ета, убиващ младоста грим. Мисля 4е килограмите са ти добре не си 100 кила. The Beatles и QUEEN мислех
4е вси4ки моми4ета са тъпи 4алгарки но явно има надежда

/Модератор7 - Моля, използвайте буквата "ч".