Споделена история от Тинейджърски

Това ли е истинският живот?!?
Наскоро осъзнах нещо:всички мои познати и техните приятели водят еднакъв живот(разбира се, не буквално). Следва се следната общоприета социална норма(неща, които са като неписани закони и би трябвало да се водим по тях):завършваш университет, следва истерично търсене на "идеалната" половинка, сключват брак, жената ражда няколко деца... това ли е? Към това ли трябва да трепна в очакване? Все едно съм обречена да бъда нещастна завинаги - не знам вече дали съм нормална, или просто някаква депресирана тийнейджърка... според вас, нормално ли е да се чувствам така? (това, което току-що написах никога не бих го споделила с някой друг-представям си каква ще им е реакцията... )

Коментари

1.   аз пък знаеш ли какъв живот водя на 17 г съм, преместих се до софия 21 км и всеки ден пътувам до софия-с майка ми не се разбирам добре и се махнах от там тясно ми е да живея с нея и брат ми и сестра ми живея с баша ми и баба ми-нямам приятели не излизам никъде наще не ми дават пари и спа и ям и хода на даскало :Д и пред компа

2.   А ти как си го представяш?

3.   Ами зависи към коя част на обществото искаш да се причислиш.

Циганите примерно следват следната схема:

Я завършиш, я не 4-5 клас; раждаш на 12-13 години от който пръв те добара; следват още 7-13 деца; получаваш социални помощи за всяко и така "печелиш" пари, допълнително ако текущият "съпруг" или някое от по-големите чавета открадне нещо; кариера - джебчийство в градския транспорт или проституция на околовръстното...

И това може да е живота, ако пожелаеш! Както и всякакви други варианти.

4.   До авторката

За да си отговориш на всички тези запитвания първо се замисли защо човек живее на този свят - какъв е смисъла. Живота не съществува ей така безмислено, има смисъл в него. Някой е вложил смисъл, някой по-висш от нас.
Хората не са започнали своето съществуване през 20 - 21 век. Цивилизации са били и все още са(съществуват) и са се раждали, женели, учели, ядяли, пиели, носели дрехи и обувки, имали са в излишък, някои не са, били са умни, прости, всякакви и т. н. И накрая всички умират. Защо? В това ли е смисъла на живота? Защото излиза, че каквото и земно (материално) да правим, то ни води в гроба. В това ли е смисъла на живота?
Има хора, които харесват лъскав живот, има и хора които не искат лъскав живот, а близо до Божиите ценности. Кои са Божиите ценности? Те не са материални, те са духовни (водени от духа). Духа е Бог, който също е любов. Следвай Бог, търси и чети и ще разбереш. Но най-вече довери му се. Той никога не лъже. Търси истината.

До екипа на Сподели

Моля не премахвайте отговор, който би помогнал на някой да намери пътя който търси, защото Бог наказва за неподчинение. Вярвайте ми. Бог да ви благослови.

5.   Ти сама избираш какво да правиш... дали да следваш или не... дали да се жениш или не... дали да имаш деца или не... Важното е ти да си щастлива - имам познати, които просто не срещнаха подходящата половинка, други я намират, трети ги е страх да не бъдат сами и правят компромиси само и само да намерят някого - животът не е лесен, но е плод на нашите избори. За едни парите са най-важното, за други - семейството, за трети - любовта, за други - кариерата и т. н. и затова няма еднакви хора, еднаква връзка, еднакво семейство и т. н.
Ана

6.   Всеки рано или късно попада във вихъра на очакванията на хората за подреден живот и какво трябва да ти се случи на определен етап от развитието ти.

Никой не може да те задължи да правиш или да не правиш нещо. Завърши си образованието, работи си, прецени какво ти харесва, какво не ти харесва, какво искаш да правиш, с кого искаш да се срещаш.

То все ще се намери някой да ти каже- рано ти е за това, късно ти е за онова. Важно е как се чувстваш ти и какво те прави щастлива.

7.   Много добър въпрос! И аз напоследък започнах да си задавам подобни и мисля, че това е някакъв начален стадии на депресия :|

Затова ако питаш мен не се занимавай, не му мисли толкова много. Квото стане все пак :)

Остави на депресираните да си ги задават...