Споделена история от Тинейджърски

Животът на Нанси
Здравейте, момиче на 16 години съм.. моято история е следната, че аз живея сама, да така е ще си помислите може би, че това не може, но е така.. Майка ми е болна и живее при баба ми, а баща ми е в чужбина и всъщност той ни издържа.. пиша ''ни'' защото имам голям брат на 21 години и той учи в друг град. Не знам как стана всичко това отначало живеех с баба ми, но тя трябваше да се грижи за дядо защото се разболя и аз останах сама вкъщи.. оставах по дни, после по седмици и така завинаги.. Не се срахувам да живея сама защото осъзнах много неща и какъв всъщност е живота. Имам всичко не мога да се оплача, баща ми от нищо не ни е лишил мен и брат ми, даже бих казала, че имам много повече от приятелите ми но и имам чувството, че имам някаква дарба.. Не пия, не пуша, не викам приятелите си вкъщи да се събираме, а излизаме по кафета.. Някои съботи излизам по дискотеки но това се случва най - много в месеца 3 пъти. Вие как мислите, дали наистина е дарба?
И да допълня нямам приятел защото се страхувам от това, че съм малка и как ще възприеме той всичко това, че майка ми е болна и баща ми не е в България, че ще си помисли : момиче без контрол не съм готова да се доверя и не се доверявам на никой!!

Коментари

1.   Не видях, каква ти е дарбата, съжалявам. Нито свириш, нито пееш, нито танцуваш, нито пишеш стихове, каква ти е дарбата?
Съжалявам за семейството ти, но е време да погледнеш нещата, такива каквито са. Не си вече дете. Просто вашите са разделени, явно бракът им не е издържал болестите и несгодите. Лошо няма, щом баща ти праща парички, но ти семейство нямаш. Това е реалността. Дръж се здраво за брат си, защото това ти е истинското семейство.
Не е дарба да не ходиш по мъже и дискотеки, а просто проява на елементарен разум. Внимавай, противно на мислите ти, вече не си малка. Не можеш да избягаш от проблемите. Рано или късно ще минеш и през любовни терзания, ще се сблъскаш с предателство, дори насилие, проблеми. Сега имаш късмет, че някои още те издържа, но на 18-19 свършва веселата част и ако мислиш, че да не ходиш с мъж и да не излизаш е достатачно, за да имаш успех и хляб в живота, много се лъжеш.
Хвани и се концентрирай върху учене, вместо да киснеш с приятелки в кафетата. Прочети повече за контрацепция, полови болести, вместо да бягаш от мъжете. От опит мога да ти кажа, че момичетата, които най-много се пазиха, накрая изгърмяха с неподходящи мъже и забременяха млади. Който на твоите години е мислил по темите, не забременява на 18 и не си проваля живота, защото е готов. Не си мисли, че на 18-20 е по-малко провалящо живота да забременееш или да се заразиш от някаква гадна болест. До 25 г. трябва образованието така или иначе да ти е на преден план. Използвай разумно готовите парички на тати, защото рано или късно кранчето ще спре. Не бягай от мъжете, а общувай пълноценно с хората, учи се от грешките на другите, учи се да се справяш с проблемите, не да бягаш от тях. Да имаш дарба значи много повече от това да не ходиш по дискотеки и мъже. Всеки има някаква дарба, отрий своето призвание и мисли за бъдещето си, професия, образование.

2.   Нямам думи.. ти пък нямаш дарба.. а България няма оправия...

3.   Имаш късмет, въпреки случилото се в семейството. Действаш донякъде разумно, защото нямаш пряк родителски контрол, затова ще те похваля. Може би се учиш добре и това да е твоята дарба. Дарба е нещо. което ти е дадено свисше, послушай н1, прав е.