Споделена история от Тинейджърски

Относно един хамстер
Здравейте,
Един приятел ми подари хамстер днес, но нашите не ми дават да имам животно в къщи. Аз ще се грижа за него, но помогнете ми, как да ги накарам да го задържа.

Коментари

1.   Първо се попитай дали имаш условия да гледаш животното. Хаместерите са активни през нощта, имат нужда от много голяма клетка - поне 1 метър да е широка и 50 см. висока. Това е МИНИМУМЪТ.
Опитай се да измолиш изпитателен срок при вашите, ако не се справиш с гледането и хигиената, обещай че ще се оттървеш от животинчето. Така ще можеш и да се докажеш пред тях. Иначе, хамстерите имат нужда от чиста вода, храна всеки ден, не са вегетарианци, а похапват и насекоми, обичат пресни зеленчуци и са чисти животни. Не виждам, защо да не можеш да се грижиш за такова малко животно. Голяма грешка правят вашите, но от тях зависи най-накрая

2.   уау, колко интересна история...

3.   Номер 1 - това изобщо не е вярно. Аз имам хамстер вече на 2г., който е в перфектно здраве, а клетката му някъде 35см дължина на 20см. широчина и 30см. височина. Перфекти са си му и повече не му трябват, макар че е доста големичък. Има си колело и друго не му трябва. А относно въпроса на авторката - един хамстер може да се гледа и от 7-8 годишно дете, страшно лесно е. Само като му свърши храната му сипваш и отвреме навреме му чистиш клетката. Обясни на родителите си, кажи им, че то си седи само в клетката и на никой не пречи, че ще си седи в твоята стая и ти ще си го гледаш. За един хамстер не вярвам да направят проблем, а и освен това вече ти е подарен.

4.   Питай ги какво иксат за да ти позволят да го задържиш
кажи им, че ще си повишиш успеха, че ще помагаш повече у дома, ще си чистиш стаята и т. н.
измисли нещо подобно в замяна на това да задържиш животинката

Ако я задържиш - потърси в интернет как се гледа за да не я мъчиш :)

5.   От автора: номер 1 мерси, а номер 2- я се стегни!

6.   Здравейте и от мен,
Лично аз хамстерчетата много ги обичам! И аз имах преди години, но котката ми го изяде! Както си бяхме със сестра ми в кухнята и си говорехме това стана. Аз съм с нарушено зрение, даже при мен въобще го няма 100% от ковьос или както се изписва. И напълно сам се оправях с него като разбира се и със сестра ми сме се редували. Нашите това се радвам, че въобще не ме различават. До магазина често ме пращат да пазарувам, боклук да изхвърлям и още какви ли не неща. Казват ми ''Ти какво като не виждаш! Можеш всичко, каквото и ние можем! '' Не го казвам, за да ме съжалява сега някой, а просто искам да помогна по някакъв начин на детенцето, което иска да си гледа едно такова страхотно животинче! И още нещо да кажа. Номер 2. Просто да не пише, след като няма какво. Аман от хей такива индивиди. Няма кво да каже по темата, но да се изтъпанчи. Кат не ти е интересна историята, не я чети!!!
И сигурно ще се запитате как като съм незрящ пиша и чета каквото се пише в сайта. Има доста умни хора, които са съставили вече говорящ софтуер, за който сигурно на някои им е известно, клавиатурата на изуст я знам. Та това е от мен. Дано да успея по някакъв начин да стимулирам родителите ти.

7.   Много готини домашни любимци са. Не цапат много, не изискват много средства. Игриви, сладки, единственият им недостатък е, че не живеят дълго.
Говори с вашите. Ако искат в къщи да им е чисто, хамстерът е най-добрият избор за домашен любимец! Мисля, че всяко дете се нуждае от животинче, така се научава да обича и да се грижи за друго живо същество и би било наистина голяма грешка от страна на вашите, ако не ти позволят да го задържиш.