Споделена история от Тинейджърски

Хомосексуален ли съм?
Имам огромен проблем. Аз съм момче и харесвам друго момче, което просто ме убива. С него станахме много добри приятели и понякога си мисля, че дори и той чуства същтото към мене. Мотаеме се заедно, говориме си и сме добри приятели, но има моменти, в които като ме погледне се едно ми казва "хайде признай си харесваш ме!"
Не мога да съм сигурен какво чуства към мен и как ме възприема, а ме е страх да кажа, защото още 5 години ще бъдеме от 1 клас и едва ли ще мога да издържа до тогава!!! Не ме свърта на едно място и изперквам, когато не е до мене.

Какво да правя, защото много ме боли и не знам колко дълго ще издържа. Много ми е тежко никой не знае, но аз само него харесвам... не се заглеждам по мъже и не ме интересуват по такъв начин, но само той може да ме накара да се чуствам така. Помогнете ми, защото от 5 месеца не мога да си намеря мястото в този свят. Живота ми стана доста тежък и от други гледни точки, но бих искал да ми помогнете да му кажа или да мълча. Не искам никой да разбира, че го харесвам, защото нямам много приятели и без това всички ще започнат да ме обиждат и тогава не знам дали ще издържа.

Благодаря предварително и съжалявам ако има правописни грешки....

Коментари

1.   Еми напий го и го провокирай той да действа

2.   Виж сега това не те прави хомосексуалист. И аз имам такива приятели към които чуствам голяма обич и влечение и искам постоянно да съм с тях но никога не бих ги погледнал в сексуална светлина. Ако наистина искаш да разбереш да ли имаша някакви хомосексуални наклонности запиши се в сайт за запознаства и пробвай да се заиграеш с мъж.

Моя съвет е да не му казваш нищо от рода на "искам завинаги да бъда с теб/да спя с теб" и т.н. Само ще си равалите приятелството. Щом ти самия каза че не се заглеждаш по мъже и не те влекат сексуално няма какво да се притесняваш за сексуалната си ориентация. Виж ако наистина някой път се напоркате и стане някаква заигравка не се притеснявай да опиташ (разбира се ако и той е съгласен!!!) Човек трябва да опитва от всичко в този живот. Успех!

3.   Към номер 2: Хомосексуалността не се определя само от сексуалното влечение, когато влечението към човек от твоя пол е само сексуално, обикновенно всичко се изчерпва до там, но когато си емоционално привлечен от човек от твоя пол...това вече е друго нещо.

Към автора: Съвета ми е, да изчакаш още малко за да бъдеш сигурен какво точно чувстваш към това момче. И в последствие ще ти е по-лесно да вземеш решение дали да му кажеш, но ако наистина имаш чувства към него, по-д-бре му кажи, това си е между вас, не виждам причина останалите да разбират, ако ти не искаш това. Аз съм хомосексуална и процеса ми на осъзнаване, започна с подобна ситуация на твоята, сега съм наясно със себе си, имам приятели, които държат на мен и сексуалната ми ориентация не ги притеснява по никакъв начин, за това вярвам, че и ти ще се справиш :) Успех и пиши ако има равитие :)

4.   Според мен трябва да го попиташ на базик какво мисли за хомосексуалистите и му разкажи твоята изтория като използваш чужди имена, все едно някой ти я е разказал на теб и от неговата реакция ще разбереш как да постъпиш. Успех!

6.   Не виждам къде е проблема. Приятели сте и то много добри, трабва да си щастлив от този факт. И да му кажеш, думите са без стойност, ако не са подкрепени с дела. По-добре дела без думи, според мен.

7.   Моят съвет е да си мълчиш и да не му даваш поводи да си мисли че го харесваш по този начин или че си гей, защото ти не си. Казвам ти го от ЛИЧЕН опит. Всичко това ще ти мине със времето.

8.   1.Номер 1, ти си глупак !
2.Не си хомосексуалист (според мен).
3.Сам каза, че нямаш много приятели,аз мисля, че това момче те разбира, помагало ти е много пъти,винаги е с теб и заедно се забавлявате.Изпитваш приятелска обич, каквато аз ипитвам към моята най-добра приятелка.Изпитвам всичко това, което и ти, защото тя е постоянно с мен. Тя ми е всичко.. може би защото си момче, го приемаш за гейско, но не е!

Нормално е да обичаш..всеки човек има сърце. Не му казвай нищо от рода на " харесвам те.." и да последва целувка.Защото и двамата ще останете разочаровани..! Просто приеми, че той е един от малкото истински приятели, и се старай да го запазиш, защото такива приятели правят живота на един човек прекрасен !

9.   Номер 8 хахахаха направо де да беше толкова просто.Не знам имаш ли скайп ако искаш да пишеме някой път ?

10.   Ако изпитваж към него само любов като кум приятел не си обратен. Мойе и той да те обича но само като приятел. Ако изпитваш сексуално влечение обаче тогава изчакай той да направи първата крачка защото не знеаш как ще реагира ако му признаеш и той не изпитва същите чувства към теб.

11.   А защо не му признаеш, че го чувстваш много близък и, че никога не би искал да развалите прителството си ? И виж реакцията му, дали ще каже същото, просто го тествай по начин по който смяташ, че няма да бъдеш разубличен, че го харесваш с сексуален аспект. Успех !

12.   От номер 8 ; скайпа мие malkata__f2 ако искаш, пиши ;)

13.   Педерас си

14.   Не разбирам защо,като две момчета се прегръщат ги наричат гейове, а като две момичета се прегръщат-просто приятелки. Защо само на момчетата така, защо? :@ Мразя да съм момче понякога....

15.   14, наистина е така... Защо ли? Защото хората са ограничени, комплексирани, доставят си удоволствие от това да поставят етикети на другите, да се заяждат, да правят мръсно, величаят себе си и търсят грешките в другите, без да погледнат себе си... Манталитетът е такъв, лошото възпитание, всичко влияе на отношението ти към другите. Вече хората са се озлобили и отчуждили един към друг, достатвят си удоволствие от това да злорадстват и да се присмиват... Не искам да обидя никого, но тези неща съм ги виждал лично. Просто, това е жестоката реалност. Дали някой ден всеки ще остави всеки друг да живее така както си иска, без да се меси в живота му - кой какъв бил, защо е такъв и подобни...