Споделена история от Тинейджърски

Всички ме обиждат ! :(
Здравейте аз съм момче на 15 години още от малък всички ме обиждат, че съм гей, педал и т н само защото не съм като другите момчета.. смисъл не псувам, не обичам да се бия, не пия, не се правя на газар и т н. Какво да правя не се издържа вече с толкова много ХЕЙТЪРИ ;(. Дори днеска на нова година успяха да ми скапят настроението ПИСНА МИ! Всички казват, , да не ти пука, , но как като всички те хейтват дори хора, които не те познават? Други казват, , трябва да имаш самочувствие и да не ти пука от хора под нивото ти '' трети казват '' те ти завиждат и т н '' защо на мен защо аз трябва да го търпя това? Заради тези хора вече дори не ми се излиза от нас, а родителите ми ме питат защо как да обясня? Моля ви дайте ми някакъв съвет, помогнете ми. Чувствам се ужасно :(!

Коментари

1.   не им обръщай внимание или намери нещо с което и ти да им се подиграваш предполагам че нямят кой знае колко добри оценкиии така че...

2.   Без да се обиждаш, ама само защото не пиеш и не се биеш, няма как да те нарочат за гей. Много мъже не пием и не се бием, пък никой не ни мисли за педали:) Може би гласът ти, маниерите ти, облеклото ти говорят за нещо педалско, сериозно се замисли върху думите ми и гледай да коригираш "слабият" елемент:) Успех!
М, 34

3.   Предполагам, веднъж попаднал ли си в такава ситуация, трудно ще се излезе, ако въобще излезеш. Моя съвет е да имаш по-голямо търпение, защото ще ти е нужно.

4.   Да... за хора като теб днешните времена никак не са леки. И все пак, знай, че си на прав път. Ти си много по-ценен от хейтърите. Бъди си винаги такъв и ще видиш, че след време ще се намери кой да те оцени. Колко жалко, че такива момчета са принудени да се чувстват така, заради това, че са свестни. Ти просто си една бяла лястовица, отличаваш се от тях и това ги дразни. Искат да си като тях, защото подсъзнателно знаят, че твоето поведение е правилното, но те са избрали да са в калта и много искат и теб да видят там. Не може да няма край теб и други хора, потърси приятели, момчета или момичета, ще видиш, че има и други, които ненавиждат този тип поведение. Само не избирай да станеш и ти такъв. Успех!

5.   Само от теб зависи, приятел. Ние не можем да ти помогнем, всеки един човек минава през този етап по някое време от живота си. Ново училище, нова работа, нов град, нова държава, нова среда... винаги хората се опитват да те преценят и да те смачкат, за да не им се пречкаш, това е почти в нормите. най-важното е да спре да ти пука, какво говорят хората. Извинявай, ама най-кратката ми връзка е 6 месеца, не изневерявам никога, имала съм към 3-4 гаджета и в последната година съм сама, защото не тръгвам с женкари, а после чувам, че съм курва. Няма да ти казвам колко се смях. Знаеш ли колко точно ми пука, че непознатите говорят. Ехо, НЕпознати- не ги познаваш и те теб не те познават. Ако искат нека те изкарат и травестит, ти нали си знаеш истината, нали родителите и приятелите ти я знаят, другите да.... ще изляза от цензурата. Спри да се филмираш и живей живота, който искаш да имаш! Никой няма правото да ти смъква самочувствието, защото му е било тъпи и си е съчинил нещо. Ако кажат на момче, че е гей първо е на бъзик, но ако се върже и го приеме лично, става подигравка.

6.   Какъвто и да си, винаги ще се намери някой да не те хареса. Разликата ще е в това, че едни ще приказват зад гърба ти, а другите в лицето. Съвета ми е да почнеш да тренираш нещо. Ще си направиш добро на организма, хем ще изглеждаш добре. Лостове, успоредки... плуване, ако щеш и бойни спортове.

7.   Брат, ако продължава да ти пука, няма се оправиш в живота! Хората са един големи лайна! Но ще намериш някой който ще те цени и ще осъзнаеш, че наистина не е имало значение мнението на хората, защото те просто си нямат живот и гледат кой да плюят, дразнят се, че не си като тях. Истината е, че всички са еднакви. Нима този свят щеше да е интересен ако всички бяхме еднакви? Не! За това гордей се такъв какъвто си! Някои момичета умират да намерят свестен като теб, щото всички други са едни изкуствени педали! Ти си много точен тип, трябва да се уважаваш повече. Хайде горе главата и успех! Честита нова година!

8.   в тази държава вече на всички момчета с добър вкус за мода или готина прическа ги наричат гейове някой момичета много си падат по такива момчета така че...

10.   Правилно! Завиждат ти. Изглежда имаш много по-добри и ценни качества от тях. Ще видиш, че след време те ще бъдат боклуци. Всъщност те още от сега са такива. Не им обръщай внимание. Просто си нямат друга работа и си мислят, че са "яки" по този начин. Зарязваш ги и това е изобщо не трябва да ти пука. Прави се, че не ги виждаш. Не ти трябват такива "приятели" или изобщо "хора" да са около теб.

11.   Знам какво ти е и аз съм подобно като теб. Много е гадно, защото пред нашия блок всички са такива Хейтъри. Не са ми казвали гей или педал, но още не е късно. Затова ходя при един мой приятел от училище, който е близо до мен. Но аз съм на 11 години, и те също(хейтърите, даже са по-малки и от мен). Майками ги е виждала какво ми правят и знае защо неискам да ходя при тях. Но вече като започнат да ме дразнят им се отварям и веднага замълчават. Пробвай и ти :-).
П. С Аз псувам но не толкова често.
Момче на 11 години.

12.   Здравей,
1. Каквото и да правиш все някой ще се намери който да те обиди ето защо :
Ще ти дам пример : ( за момиче )
Ако излиза ходи по дискотеките е кифла или к*рва
Ако си стой вкъщи е задръстенякчка
Дадох ти този пример защото има такива хора в класа ми е по лесно, а другото аз примерно много се дразня на така на някакви момчета на 15 да пият, пушат и говорят глупости на мен тва ми е най - противно и не съм единствена която мисли така затова си остани такъв..
2. Защото не си се бил? ! Да голямо геройство е да те обиди някой и да му се хвърлиш да го биеш или да набиеш момиче...
3. Облеклото
- В някой от коментарите четох че облеклото може би е проблем.. Е нужно ли е всички момчета да се обличат в едни вид като например :Дънки или анцузи и т. н
Не е нужно всички да сте еднакви
ИЗОВОД :Не се интересувай от хорското мнение не ставай като тези момчета и не се променяй за да се харесаш на някой бъди такъв какъвто си защото един де ученическите ни години ще приключат и ще забравим подигравките и всичко лошо, защото тогава това ще е един спомен...
Успех :)
Момиче на 14 години

13.   Значи ще споделя нещо, което може би ще ти е от полза. Предварително се извинявам за правописни грешки.

Ако от много време ти се подиграват, явно сам си си виновен защото не си реагирал на време. Трябва да си изградиш респек по какъвто и да е начин. Независимо кой си, как се държиш, как се обличаш или как говориш, хората винаги трябва да те уважават, дори и да не те харесват.

Ако толкова не ти харесва да те обиждат, скачаш и ги пребиваш, без да ти пука. Ако ще и 10 да са. Или пък ако те е страх, че ще ти надделеят, един по един.

Лично аз бях като теб до преди 6 години. Към края на едно лято просто си казах "F*ck this! Писна ми! Край! Повече няма да се оставям на никой и за нищо!!!!" Първия учебен ден ==> пребих един унгарец просто защото ме нарече "глупак" за няма нищо. Следващия ден, бой с други. Следващия...още бой. До 6 месеца, такъв респек си изградих, че момчетата от големите класове не им стискаше да се ебават с мен. Просто ме избягваха. Разбира се, никога не съм се бил без причина, и никога няма да го направя. Просто при най-малкото неуважение бих спукал някой от бой. Тъй като за мен, лично, уважението е най-важното. Разбира се, когато някой от приятелите ми просто реши да се пошегува с мен наричайки ме "дрисльо" или нещо подобно, не съм го бил, ами просто и аз се ебавам с него.

Много хора ти казват да не ти пука и да ги игнорираш, но повярвай ми, в повечето ситуаций това само влошава нещата. Ако се оставяш да те тъпчат още, ще те тъпчат до края на живота ти.

Като заключение бих ти препоръчал да гледаш филма "The Art of Fighting". Корейски е и доста би помогнал на човек в твоята сигуация. На мен също ми беше от полза едно време и даже от време на време пак си го преглеждам. Но да знаеш, не е с някакъв кунг-фу боксьорски пич от Украйна майна. Филма е доста добър и наистина показва тази сфера от живота на някои хора.

xPsychOx, 18 год, момче

14.   Стигнала съм до извода, че хората, които обиждат, са комплексари отвсякъде. Правят го, за да се почувстват по-велики. Забелязала съм, че и голяма част от българското общество обижда и плюе на воля. Много деца се подиграват и познай от кого се учат (искам да кажа, че не ги обвинявам, за този тип държание, не мисля, че са по-долни от мен или нещо подобно. Просто са заблудени или са на такова ниво на развитие. Разбираш ли какво искам да ти кажа? ). Та вълшебната дума е НЕПУКИЗЪМ. Лесно е да се каже, нали? Ама поне опитай (по-добре нещо отколкото нищо, колкото и изтъркано да звучи)
Между другото и аз минавам прeз нещо такова и се опитвам да не ми пука за хорското мнение. То да си го казваш постоянно май не работи. Затова започнах да мисля по-позитивно, да търся естественото и истинското във всички сфери... Да и има резултат.
момиче, 14

15.   Малко реагирай. Те виждат, че това е слабата ти страна - да бъдеш обиждан и го правят все по-често, и по-често. Обърни се някой път и им кажи да си затворят устите. Недей бъди свит, ами се отвори към света.

16.   Хората хвърлят камъни и по нещата, които блестят. :}

17.   Това са комплексари без морални ценности и елементарно възпитание.Създават си илюзия , че са най-печените горепосочените неща.За да го превъзмогнеш трябва да си напомниш колко по-добър си в сравнение с тях , и то точно , защото не вършиш тези неща.Обаче , ти предлагам да не им се дават.Започни да ги затапваш.При мен действа моментално.Накарай да се почувстват поне наполовина зле , колкото теб , като им кажеш истината в очите с голяма доза остроумие и ирония.После като му хванеш цаката няма да те тормозят.

Гери