Споделена история от Тинейджърски

Не мога да танцувам
Здравейте, аз съм момче на 16 години и не мога да танцувам. Или поне се срамувам или притеснявам или и аз не знам. На всички рождени дни хората танцуват и се кефят, а аз забивам някъде седнал и стоя като аутсайдер. Не искам да съм различен в тази област. Искам да се забавлявам когато съм на купон, а не да ми е тъпо, понеже не мога да танцувам. Предимно се танцува на рап, чалга и диско музика. Мразя чалгата, но това се слуша навсякъде. Дайте някакви съвети как да се спрява с танцуването (пробвал съм с алкохол - не ми дава нужния кураж)1

Коментари

1.   То или ти се отдава или не, ако можеш да танцуваш ти просто ставаш нещо те кара да играеш, а както ти седиш може и да е заради музиката или ти е тъпо. Няма такива работи не мога да танцувам всички могат друг е въпроса дали се отдава на човек да се чупи или не. Ставаш и почваш да си мърдаш краката, като искаш да не си аутсайдер няма друг начин тренировки за това няма
(Kati)19

2.   И аз бях като тебе, докато ми падна пердето един ден и спря да ми дреме. Излизам, кълча се, правя каквото ми дойде на ума. Само гледам да не цапардосам някого по тиквата с хаотично въртене на ръцете. Тука просто няма заучени движения. Дори да се държиш като пълен идиот (стига да не се просто клатиш вяло наляво-надясно, де), така ще бъдеш още по-авангарден.

Гледал съм други как ъъъ "танцуват". Некъв си беше дигнал ръцете диагонално нагоре, изпружил показалци, все едно е "дъ мен" и... си стои така. От време на време се върти. Някво друго лапе пък се гърчеше в некви засукани движения, все едно е Майкъл Джексън... Няма лошо де, само дето бяхме в чалготека тогава, та леко изглеждаше странно. Как да е - никой не спря да му се смее или да сочи с пръст. Просто на хората не им дреме, така че кво толкова се впрягаш?

3.   Скоро навършвам 23 години и аз също не мога да танцувам. Никога през живота си не съм танцувал, а мисля и да не го правя. Не и когато съм трезвен ;) Не си сам!

4.   Първо почни да си танцуваш сам на музика у вас. Като се пораздвижиш малко с времето, лесно ще го пренесеш и на купоните. Всички танцуваме по свои си начини и никой няма да ти каже нищо лошо, ако се поразкършиш малко.

5.   Виж сега щом не можеш ти можеш но не искаш не ти харесва музиката но не усазнаваш просто трябва да станеш да затвориш очи и да танцуваш по такта например като рампам пам ти ще ще се разкършиш и това е не е сложно колкото си мислиш затворените очи оправиха всичко при мен, бях като теб но по късно го усазнах и вече танцувам без проблем не ми пука какво мислят другите!! :-)

6.   Ако не си сигурен в себе си, може да се запишеш на танци! Било то Зумба, ЛатиноАмерикански, Класически, Модерен Балет (попринцип е за момичета) и др. Аз ходя на Зумба, и Латино Американски, и да ти кажа честно дава ми много голямо предимство пред моята компания от 12 души!

7.   Не се срамувай както и да танцуваш. Когато отидеш на копон не мисли за другите. Отишли сте за да се забавлявате така, че никой няма да ти съди, а и въпреки това сигурно има и по зле от теб. Не им обръщай внимание, а за танците не го мисли. Когато се забавляваш на каквото и както да танцуваш ще изглеждаш по-добре от добрите танцьори, дори и да не си пийнала. Забавлявай се независимо от другите.

8.   Не се срамувай както и да танцуваш. Когато отидеш на копон не мисли за другите. Отишли сте за да се забавлявате така, че никой няма да ти съди, а и въпреки това сигурно има и по зле от теб. Не им обръщай внимание, а за танците не го мисли. Когато се забавляваш на каквото и както да танцуваш ще изглеждаш по-добре от добрите танцьори, дори и да не си пийнала. Забавлявай се независимо от другите.

9.   Или можеш или не.
Просто ставаш и започваш да се движиш в ритъма. Не вярвам ти да си единственият с два леви крака.

10.   Да - това е нещото, което и аз не понасям!
Да неговорим пък за чалга - просто no chance!
И пари да ми дават!!!
Като кажат не го мисли, другите не ги интересува... въпроса е че самият аз не се чувствам добре в кожата си когато се кълчотя - как по - ясно да ви го обясня...
Евала за подобна тема - но истината е такава каквато я отрази някой по-горе - НЕ СИ САМ!!! ма хора, ма каквото и да е, та дори и блусове - танци мъж/жена - еми не ме кефи бе хора - не ме к е ф и!!! какво повече - как да стане на сила...