Споделена история от Тинейджърски

Как да съм слаба като модел?
Здравейте. Реших да питам нещо което много ме интересува. Висока съм 160 на 13 съм и тежа 40 кг. Всички ми казват че съм слаба но аз не мисля така. Та въпроса ми е какво да направя за да стана слаба като моделите? Благодаря предварително за помощта и моля не пишете просто че е грозно да си като модел. На мен ми харесва затова моля кажете какво да правя за да стана толкова слаба?

Коментари

1.   Ръст 160 на 40кг е напълно нормално.
Не се вманиячавай по отслабването.

2.   Офф, Боже анорексия ли искаш да си докараш? Аз съм на 13, висока съм 166 см, тежа 50 килограма и хората пак ми казват, че трябва да съм по - пълна. Недей да правиш глупави диети, просто се храни здравословно и спортувай, за да имаш ХУБАВО тяло, а не да си някоя клечка. Все пак красивото тяло има извивки.

Мика

3.   Анорексията чука на вратата.

4.   Здравей! За да станеш слаба като модел, трябва да минеш на едно специфична диета-вода през цялото време. Нито хляб, нито сладко, нито мазно, нито каквато и да било храна. Давам ти думатаа си, че за една седмица ще си с килограми надолу. Както ще бъдат и силите ти, и здравето ти, и настроението ти, а именно надолу. Според описанията нА тялото ти смятам, че си в идеална форма, дори трябва дa нaпълнееш. :)

5.   40 кг е много малко! Не отслабвай повече... Така се започва с анорексията..

8.   Момиче, ти си достатъчно слаба, накъде повече от това. Ти си красива, такава каквато си, а ако искаш да станеш анорексичка, това е друг въпрос. Вземи се в ръце и се харесвай такава, каквато си. И вземи да се храниш, а не търси модели... :)

9.   Яж стабилно! :ДД Сериозно ти говоря! Аз съм на 14, 50 кг и висока 1. 72. Имам добре изработено тяло. Как? Яко спорт!

10.   Ще следя :)

11.   мила, аз съм на 33 год. висока съм 178 см. и цял живот съм била не повече от 50-52-53 кг. всички ми казваха че съм много слаба, но аз се харесвах така. преди 5 години родих второто си дете, и постепенно започнах да пълнея. сега съм около 75 кг. знам че теглото ми е над нормата, но немога и не трябва да се подлагам на диети, понеже разбрах че страдам от анемия. единственното което можех да направя е да се харесвам такава каквато съм. тогава разбрах че щом човек се харесва той има едно специфично излъчване, с което кара и хората да го харесват. това излъчване за мен е самоувереноста на човека. ако успееш да се харесаш ще разбереш какво съм искала да кажа, ако не-ще се докараш до анорексия. дано съм ти била полезна. успех

12.   Миличка, 40кг на височина метър и 60 е слабо, дори бих ти казала, че си под нормата. Ако имаш паласки и разпуснато тяло, започни да правиш упражнения, НЕ спазвай диети и не гладувай. Достатъчно слаба си, дори бива да качиш 4-5кг. И на тая възраст не можеш да отслабнеш, защото си в пубертета и ще се полчи йо-йо ефект, а ти нямаш нужда от отслабване, а от психолог и физ. упражнения. Така че, започвай ги още от сега.

13.   Момиче ти си супер слаба,
Аз съм на 13 и съм 1. 58 и съм 49 килограма ;) и пак ми казват че съм слаба.. ии момчетата не-харесват много слаби момичета

14.   ооо повярвай ми не ти трябва да си толкова слаба.. висока съм 1, 70 и тежа 45кг.. супер слабичка съм ии не е много хубаво!! Така че остани си такава каквато си и мисля че 40кг. са доста малко за възраста ти! Няма смисъл да слабееш повече!

15.   Момиче ти луда ли си? 40 КГ ЗА РЪСТ 160 СМ са ПЕРФЕКТНИ! ПЕРФЕКТНИ, чуваш ли ме? Искам да ти кажа, че ако направиш грешката да се опитваш да отслабнеш повече само ще хванеш анорексия и ще ти се СТЪЖНИ ЖИВОТЪТ. ЩЕ ТИ СЕ ИСКА ДА СИ МЪРТВА, а може и да УМРЕШ! Да не си ПОСМЯЛА да се подлагаш на диети, да ядеш салфетки или някакви такива откачени неща! ТИ СИ ПРЕКРАСНА, УМОПОМРАЧИТЕЛНО СТРАХОТНО ОФОРМЕНА!

Грейс

16.   Ти си не само слаба, а убийствено слаба. Това е грозно и нездравословно. Аз съм 155 и тежа 46-47 и се чувствам супер в кожата си. Преди време от стрес и нерви бях станала 42 кг и се чувствах ужасно грозна. Вземи се в ръце.

20.   Миличка, не гледай как да отслабнеш! За тези години си добре, според мен! Е, няма да е лошо ако качиш 1-2 килца.. Не се мъчи да отслабваш, защото сигурно знаеш колко много момичета толкова са искали да са слаби, че започват наистина бавно, но сигурно да отслабват и така до 15-20 кила и стават анорексички! В никакъв случай не искам да те плаша, даже напротив! Ти пак може да си модел, ако толкова искаш, но, повярвай ми, не искай да ставаш по-слаба отколкото си в момента! ;)

22.   Мило девойче, сигурно няма да ти хареса какво ще ти кажа, но се замисли. Ти споменаваш моделите, искаш да си като тях. Да, обаче... Моделите са високи, а ти не си. Т. е. и 20 кила да станеш, ти няма как да бъдеш слаба като модел, просто защото физиката ти е такава. Моделите имат много дълги крака и въобще слабото тяло стои по съвсем различен начин на 1, 60 и на 1, 80. Така че избий си от главата да приличаш на модел, това не може да бъде постигнато. По-скоро работи над самочувствието си, защото имаш цял живот да пълнееш и слабееш, но ако отсега си разядена от комплекси и не можеш да се харесаш такава, каквато си, ти се очертава един доста неудовлетворителен и тъжен живот. 40 килограма са с 10 килограма под общоприетата норма и тъкмо добре по френската. Аз съм с твоя ръст и дори 60 кг. са ми добре. Замисли се дали психиката ти няма нужда от помощ, защото може и да се виждаш като по-дебела, а това си е жива анорексия.

23.   Аз съм момче и искам да ти кажа, че повечето момчета включително и аз не харесваме кльощи трябва да има да се бара както се казва, така че не се опитвай да отслабнеш.

25.   Няма нито един модел, който да тежи 40 кг.

26.   По-добре така, отколкото да си 147 и да си 48

27.   Здравей, аз също също съм на 13 г., тежа 40 кг. и съм висока 160 и мисля, че имаш перфектно тяло. Не трябва да отслабваш повече, защото ще се разболееш и ще трябва да те сложат на инжекции, което е ужасно, лично аз съм го преживявала. Мога да ти кажа, че хората само ти завиждат, при мен е така :D

28.   Ти нормална ли си? ! Аз съм на 14, висока съм 160 см и тежа 48 кг. По принцип разликата между ръста и теглото на човек трябва да е 10-максимум 11/12, а при теб е 20-ти си слаба.

29.   Виж от личен опит ще ти кажа - недей да започваш с тия гладувания!!! Когато бях на 13, 14 и аз започнах с диетите. Изяждала съм по една салата, банан и ябълка на ден. Бях висока около 168 и тежах 50кг. След няколко месеца бях 42кг. И исках да отслабвам още. Където и да ходех, всички приятели, познати, роднини ми казваха, че изглеждам като болна (наистина е било УЖАСНО МНОГО грозно сега като си гледам снимки оттогава.. ).. та накрая ми дойде акъла в главата и започнах да се храня нормално... малко по малко за година, година и половина си възвърнах килограмите.. но организма, за съжаление, не прощава.. цикълът ми спря за може би 7 месеца ( и пак бих казала, че имах късмет като се има предвид какви болести можеха да станат :хх) Сега вече съм на 16 висока съм 175 и тежа 56кг.. Ще ти дам съвет-недей прави глупости ти си само на 13 с какви модели се сравняваш.. ако искаш да поддържах фигурата си - спортувай и се храни здравословно. а под здравословно хранене говоря да се храниш в еднакви часове, да ядеш плодове и зеленчуци, да се откажеш от сладките изделия и мазните пакетирани храни.. аз също се ограничавам, когато се храня, но от време на време си позволявам някоя глезотийка.. та както и да е мисълта ми е, че не трябва да гладуваш и да робуваш на каквито и да е "норми" за перфектна визия - ти си такава каквато си и трябва да се гордееш с външния си вид :)

31.   Здравей, аз съм долу-горе с твоите данни. Момиче на 12 съм, висока около 158см., около 45 кг. Ти си достатъчно слаба за твоята възраст. Недей да искаш да отслабваш повече. Аз отслабвам всеки месец, защото имам болезнен цикъл и почти не се храня... от това отслабвам и ми се получиха стрии по краката(защото кожата ми се е опънала). Та мисълта ми е-не искай да отслабваш, а по-скоро да имаш добре запазено тяло. Недей да искаш да си слаба като моделите, те само гладуват, за да са слаби. Не си го причинявай! :)

33.   Здравейте! Аз съм на 14, висока съм 1. 70 и тежа 57 кг. Искам да стана 53 кг, но обаче никога до сега не съм била на диети, защото от малка бях много слаба каквото и колкото да ям и нямах нужда от диети, но миналото лято, когато бях 53 кг качих още 4 и от тогава не си харесвам корема сега. Все още се глезя с храната, не мърдам от 57 кг., но искам плосък корем. Бихте ли ми казали какво да правя за да сваля тези кг, като знаете че не издържам на диети или поне не съм пробвала... Благодаря ви предварително!
О и също по случея на това момиче, за твоя ръст кг ти мисля че са добре, но трябва да качиш поне малко още все някога. Телата на моделите се постигат с много глад и спорт може би, а и да не говорим че са твърде слаби и момчетата харесват извивкити, а не кокалите....

34.   Здравейте! Аз съм на 14, висока съм 1. 70 и тежа 57 кг. Искам да стана 53 кг, но обаче никога до сега не съм била на диети, защото от малка бях много слаба каквото и колкото да ям и нямах нужда от диети, но миналото лято, когато бях 53 кг качих още 4 и от тогава не си харесвам корема сега. Все още се глезя с храната, не мърдам от 57 кг., но искам плосък корем. Бихте ли ми казали какво да правя за да сваля тези кг, като знаете че не издържам на диети или поне не съм пробвала... Благодаря ви предварително!
О и също по случея на това момиче, за твоя ръст кг ти мисля че са добре, но трябва да качиш поне малко още все някога. Телата на моделите се постигат с много глад и спорт може би, а и да не говорим че са твърде слаби и момчетата харесват извивкити, а не кокалите....